Aura: Pogodnie, Temp 19 °C

Piast Gliwice:(stroje: ) Kozik - Michniewicz, Karwan, Piekarski, Zadylak, Kaszowski, Gamla, Widuch, Żyrkowski (66' Taraszkiewicz), Kukulski (86' Budka), Solnica (72' Wróbel). Trener:
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz - Sztylka, Rudolf, Lipiński (46' Wielgus) - Budka, Szewczyk, Dudek, Rosiński, Flejterski - Ulatowski, Kowal (62' Wan). Trener:

Piast Gliwice:

Kolejny słaby mecz zawodników z Oporowskiej. Jak widać drużyna przeżywa kryzys, wąska kadra, kontuzje, kartki ... efekty były do przewidzenia. Dziś Śląsk nie potrafi przejąć gry pod własne dyktando. Chaos, zero pomysłu na składną akcje. Na boisku nie istniał Kowal, także Wielgus nie zagrał na wysokich obrotach i po zmianie gra dalej się nie układała. Prowizoryczna obrona zmontowana na prędce nie była w stanie zatrzymać groźnych ataków Gliwiczan. Ogolnie wygląda to tragicznie. Rasowi obrońcy i kąśliwi napastnicy potrzebni od zaraz!!!

90+3 min. - Koniec meczu!!! Piast 3:1 Śląsk
90 min. - Sędzia dolicza trzy minuty.
87 min. - Ulatowski w doskonałej sytuacji kiksuje 10 metrów przed bramka gospodarzy.
86 min. - W miejsce Kukulskiego wchodzi Budka
81 min. - GOOOOOOOOL Rzut wolny z 20 metrów dla Wrocławian. Zawodnicy dość długo celebrują jego wykonanie. W końcu udrza Rosiński, bardzo technicznie, piłka mija mur i zanim Kozik doszedł do tego co się dzieje, trzepotała już w siatce.
78 min. - Taraszkiewicz przymierza z za pola karnego - niecelnie.
76 min. - Rosiński popisuje się kąśliwym strzałem z 30 metrów, bardzo techniczne uderzenie gliwicki bramkarz wybija na róg.
73 min. - 3:0 !!!!! Niestety Wróbel wychodzi na czystą pozycję, ma przed sobą tylko Janukiewicza, oddany przez niego strzał paruje wrocławski golkiper, do wybitej piłki dochodzi Kaszowski i mamy 3:0 dla Piasta.
72 min. - Wróbel zmienia Solnice.
69 min. - Groźnie pod bramką Janukiewicza. Solnica zagrywa do Kaszowskiego ten wychodzi na pozycje sam na sam z Radkiem ale zbyt ostry kąt nie pozwala mu na oddanie celnego strzału. Piłka opuszcza boisko.
67 min. - Mocny strzał Rosińskiego z 20 metrów mija gliwicką bramkę.
66 min. - W miejsce Żyrowskiego wchodzi Taraszkiewicz.
65 min. - Michniewicz jako pierwszy zawodnik gospodarzy ukarany żółtą kartką.
64 min. - Piłkę w pole karne wstrzelił Budka, ogromne zamieszanie. Wielgus dwukrotnie usiłuje oddać strzał ale niestety piłka jest blokowana przez obrońców Piasta.
62 min. - Kowala zmienia Wan.
57 min. - Wielgus ukarany żółta kartką.
56 min. - Natychmiast rusza kontra Piasta, strzał gliwiczan głową na róg wybija Budka.
56 min. - Rzut wolny dla Śląska. Uderza Dudek ale prosto w Kozika.
50 min. - Rzut wolny dla Piasta, przy narożniku pola karnego zaskakujący strzał Kukulskiego i piłka odbija się od poprzeczki.
49 min. - Kolejna groźna akcja Gliwiczan. Strzał Zyrkowskiego z 15m. trafia prosto w Janukiewicza.
48 min. - Tym razem za faul na Żyrkowskim "żółtko" zobaczył Szewczyk.
46 min. - Po przerwie na boisko w miejsce Lipińskiego wszedł Wielgus. W związku z tym, Flejterski przesunięty został na prawą obrone

Gra Wrocławian w pierwszej połowie nie zachwyca. Nie stwarzamy póki co poważnego zagrożenia pod gliwicką bramką. Akcje Śląska są chaotyczne i bez pomysłu. Piast gra swoje, twardo stąpa po murawie. Przed przerwą zaczął rozgrzewać się Wielgus, najprawdopodobniej w przerwie nastąpi zmiana. W składzie Śląska zabrakło dziś Ignasiaka, który z powodów rodzinnych nie mógł przyjechać do Gliwic. Co przyniesie nam druga odsłona? Przekonamy się niebawem.

45 min. - Koniec pierwszej połowy!!! Piast 2:0 Śląsk
42 min. - Kolejny strzał Ulatowskiego mija gliwicka bramkę.
40 min. - 2:0 Solnica dośrodkowuje do Gamli i ten po raz drugi umieszcza piłkę w siatce.
34 min. - Kukulski uderza z rzutu wolnego z 10 m. ale piłka przelatuje nad poprzeczką.
32 min. - Strzał Widucha minimalnie obok wrocławskiej bramki.
30 min. - 1:0 !!! Kolejne dośrodkowanie Piasta przynosi efekt. Michniewicz wrzuca piłkę na głowę Gamli i Śląsk przegrywa 1:0
28 min. - Strzał Ulatowskiego z dystansu mija gliwicką bramkę.
26 min. - Najgroźniejsza jak dotąd ofensywa Gliwiczan. Dośrodkowanie Kaszowskiego w pole karne, Żyrkowski strzela ale piłkę wybija Sztylka.
24 min. - Kolejna akcja Piasta. Kukulski wpada w pole karne ale zostaje zablokowany przez obrońców Śląska.
23 min. - Rosiński ukarany żółtą kartką za faul na Michniewiczu.
21 min. - Za faul na Żyrkowskim żółtą kartką ukarany Lipiński.
14 min. - Groźnie pod bramką Śląska. Kukulski dośrodkowuje z rzutu rożnego na głowę Żyrkowskiego, piłką przelatuje nad poprzeczką.
12 min. - Strzał Rosińskiego z rzutu wolnego trafia w boczną siatkę.

Na stadionie w Gliwicach zasiada 200 osobowa grupa kibiców Śląska. Przed rozpoczęciem gry miał miejsce jakiś incydent, było zamieszanie w sektorze kibiców gości. Interweniowała Policja.

5 min. - Na razie nie wiele się dzieje. Gra toczy się głównie w środku pola.
1 min. - Gwizdek arbitra i gramy!!!

Witam wszystkich zainteresowanych relacją z meczu Piast Gliwice - Śląsk Wrocław. W miare możliwości postaram się wiernie odzwierciedlić sytuacje na boisku. Zawodnicy są już na murawie. Śląsk zagra w strojach zielonych, Piast w niebiesko-czerwonych. Za parę chwil arbiter Mariusz Górksi da sygnał do rozpoczęcia meczu.