Strzelcy: Łudziński '2, Wójcik '13, Klofik '32, Rosińki '60k.
Aura: przelotne opady

Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz - Wójcik, Rudolf, Socha (Ostrowski 58'), Pokorny - Rosiński (J. Ganczarczyk 72'), Górski, Klofik, Sztylka - Łudziński - Imeh (M. Ganczarczyk 53') Trener:
Tur Turek:(stroje: ) Janicki - Derbich, Grabowski, Różycki (Krakowiak 45'), Stawiński - Bieniek, Olszewski, Matusiak (Śliga 65'), Wojciechowski - Łągiewka (Cichos 45'), Sikora Trener:

Tur Turek:

Bardzo dobrze zaprezentował się dzisiaj nasz zespół. Awansujemy na szóstą pozycję w tabeli. Miejmy nadzieję, że po tak dobrym meczu nasz zespół utrzyma dobrą passę i zwycięży również w najbliższym meczu wyjazdowym z Piastem Gliwice.

90+2 min. - Koniec meczu! Śląsk wygrywa 4:0 z Tur Turkiem. Jest to najwyższa wygrana Śląska na szczeblu centralnym od ponad 5 lat!
90+2 min. - Ostatnia akcja meczu. Janukiewicz wyłapuje piłkę w sytuacji sam na sam z Sikorą.
90+1 min. - Rosińki strzela w stronę bramki Tura. Obrońcy wybijają ją na rzut rożny. Po jego wykonaniu Janicki pewnie ją łapie.
90 min. - Sędzia dolicza 2 min do spotkania. Wiele wskazuje na to, że Śląsk zdobędzie dzisiaj swoje czwarte zwycięstwo w tym sezonie.
87 min. - Rzut rożny dla Tura. Piłka doszła do niepilnowanego Bieńka, ale z obandażowaną głową nie wiele mógł z nią zrobić i akcję gości zakończył Janukiewicz.
84 min. - J. Ganczarczyk przebiegł z piłką przez pół boiska i oddał strzał prosto w nogi Janickiego.

Cieszy postawa naszej defensywy. Śląsk Wrocław ma obecnie najmniej straconych bramek w obecnym sezonie II ligi.

80 min. - Żółtka Kartka dla Pokornego.
79 min. - Strzal Sztylki z rzutu wolnego z 44m. Celny, ale bardzo słaby i bramkarz bez problemu ją złapał.
78 min. - Zółtka kartka dla Olszewskiego za faul na Rosińskim.
72 min. - J. Ganczarczyk zmienia Rosińskiego.
71 min. - Strzał Bieńka wysoko nad poprzeczką.
67 min. - Rosińki strzela daleko od bramki Janickiego. A do wejścia na boisko szykuje się J. Ganczarczyk.
66 min. - Strzał Klofika: 3-4 metry od bramki.
65 min. - Ostatnia zmiana w zespole Tura. Śliwa za Matusiaka.
60 min. - Wygrywamy 4:0! Rosińki pewnie wykonuje "jedenastkę" i pokonuje Janickiego! Fenomenalna postawa naszych piłkarzy!
59 min. - Po efektownej akcji Ostrowskiego i Łudzińskiego ten drugi jest faulowany i pada w na murawę. Rzut karny dla Śląska!
58 min. - Za Sochę wchodzi Ostrowski.

Ciekawostka. Nasz napastnik Benjamin Imeh, grając w barwach Arki Gdynia w sezonie 05/06 strzelił bramkę Turowi w meczu PP, wygranym przez MKS 2:1. Niestety nie udało mu się tego powtórzyć w dzisiejszym spotkaniu.

53 min. - M. Ganczarczyk zastępuje Imeha.
50 min. - Rzut wolny dla Tur Turka, jednak Janukiewicz pewnie łapie piłkę.
48 min. - Rzut wolny z niebezpiecznej odległości, ale na szczęście piłkę łapie Janukiewicz.
45 min. - Rozpoczęła się druga połowa meczu. Natąpiły dwie zmiany w ekipie przeciwnika: Cichos za Łągiewkę oraz Krakowiak zmienił Różyckiego.

Tur Turek stracił w tym meczu już 3 gole, a w dotychaczasowych 8 meczach straconych miał tylko - 2.

Bardzo dobra pierwsza połowa w wykonaniu Śląska Wrocław. Nasz zespół dominuje. Tut Turek nie jest w stanie wyprowadzać groźnych ataków. Na stadionie panują trudne warunki atmosferyczne.

45+1 min. - Z rzutu rożnego dośrodkowuje Klofik, główką uderza Imeh. Jednak niestety zabrakło mu precyzji.
45 min. - Arbiter dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.
44 min. - Żółtka Kartka dla Matusiaka, kapitana Tura, za komentowanie decyzji arbitra.
43 min. - Próba zaskoczenia Janukiewicza przez Łągiewkę, ale piłka leci nad poprzeczką.
42 min. - GOOOOOOOLLLLLLLL Śląsk nokautuje rywala! Klofik z 16m uderza w piłkę, która ląduje w bramce Tura! Bramka podobna do tej strzelonej przez Łudzińskiego.
41 min. - Dośrodkować próbuje Rosiński ale jest to zbyt mocne uderzenie i żaden piłkarz Śląska jej nie sięga.

Kibice śpiewają 100 lat, 100 lat dla Kuby Małeckiego, który 2 dni temu wziął ślub z Karoliną Sobańską - córką byłego prezesa WKS Śląsk Wrocław S.A. - Ryszarda Sobańskiego.

39 min. - Z 18m szczęścia poszukuje Imeh, ale piłka trafia tuż obok słupka.
38 min. - Na Oporowskiej rozświetlają się jupitery.
37 min. - Dośrodkowanie z lewej strony Rudolfa do Imeha, który jednak źle przyjmuje piłkę i futbolówka w rękach bramkarza.
36 min. - Do pola karnego wbiega Sikora. Powstrzymuje go Pokorny i po tej interwencji napastnik Tura pada na murawę, ale sędzia nie używa gwizdka.
34 min. - W środku boiska piłkę przejmuje Socha, który pędzi w kierunku bramki Tura. Jednemu z jego obrońców udało się w ostatniej chwili wybić piłkę i przerwać groźną interwencję wrocławskiego piłkarza.
33 min. - Urazu doznał Bieniek i po interwencji masażysty i lekarza powrócił na boisko z obandażowaną głową.
29 min. - Z rzutu wolnego po tym faulu strzela Sztylka. Golkiper Tura miał duże problemy z przechwyceniem piłki.
28 min. - Na czystą pozycję wychodzi Łudziński, ale nieprzepisowo zatrzymuje go Różycki i sędzia pokazuje mu jedynie żółta kartkę.
26 min. - W odpowiedzi z 30m strzela Derbich ale strzela fatalnie. Piłka wypada daleko za boisko.
25 min. - Zaskakujący strzał Klofika z 30m i piłka minimalnie obok słupka gości.
24 min. - Górski wbiega w pole karne. Próbuje ominąć dwóch zawodników Tura, ale piłka zostaje wybita i tylko rzut wolny dla Śląska.
23 min. - W polu karnym pada Imeh, ale sędzia uznaje, że to tylko śliska murawa.
22 min. - Pierwszy strzał na bramkę Janukiewicza. Łągiewka próbował zaskoczyć bramkarz z 14m, ale piłka wylatuje daleko nad bramką.
21 min. - Próa dośrodkowania z rzutu wolnego Wojciechowskiego, ale czujni obrońcy Śląska wybijają piłkę.

Ciekawostką jest, że grający w dzisiejszym meczu Patryk Klofik jest byłym piłkarzem naszego dzisiejszego przeciwnika.

20 min. - Próba dośrodkowania Matusiaka do Łagiewski ale czujny Socha przerywa akcję.
17 min. - Socha podaje piłkę do Sztylki, a ten z 13 m strzela w światło bramki. Bramkarz z najwyższym trudem wybija piłkę.
13 min. - 2:0 Dla Śląska! Dośrodkowanie Rosińskiego z rzutu wolnego, z główki strzela Wójcik!
12 min. - Próba dośrodkowania w pole karne do Imeha. Jednak zbyt mocne i piłkę przechwytuje bramkarz.
8 min. - Ulewny deszcz na Oporowskiej. Wiele przypadkowości w grze. Duży ścisk w srodku pola.
5 min. - Janukiewicz bardzo niepewnie łapie piłkę. Mało brakowało aby przejął ją Wojciechowski.

Świetny początek w wykonaniu Śląska Wrocław. Łudziński w swoim debiucie przed wrocławską publicznością strzela swoją pierwszą bramkę dla klubu.

2 min. - GOOOOOOOOOLLLLLLLL! Łudziński z odległości 15 m kieruje piłkę do bramki!
1 min. - Arbiter gwizdkiem rozpoczął spotkanie. Śląsk występuje w zielonych strojach, Tur - w czerwonych. Wojskowi zaczynają mecz.

Piłkarze Śląska wystapią w specjalnych koszulkach przeciwko rasizmowi. W trybuny zostanie wykopanych 10 piłek z autografami Imeha.

Po trzech kolejnych remisach w lidze czas aby Śląsk zdobył 3 pkt w meczu. Wygrana drużyna zdobędzie 6 miejsce w tabeli II ligi po 9 kolejkach.

W rezerwach pozostają: Śląsk Wrocław - W.Kaczmarek, M. Ganczarczyk, J. Ganczarczyk, Ostrowski, Wan, K. Kaczmarek; Tur Turek - Krakowiak, Cichos, Pieprzyk, Skokowski, Śliga