Aura: ciepło, lekkie zachmurzenie

Piast Gliwice:(stroje: ) Kasprzik - Banaś, Gamla, Michniewicz, Nowak - Widuch, Andraszak (Wróbel 45'), Kaszowski (k), Kompała (Krzycki 90'), Podgórski (Chylaszek 60') - Kędziora Trener:
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz – Wołczek, Wójcik, Pokorny, Ćap (Rudolf 82') – Szewczuk (Ostrowski 64'), Sztylka (k) , Górski, Rosiński – Klofik (Dudek 66') – Łudziński Trener:

Piast Gliwice:

Miał miejsce wyrównany pojedynek. Mimo wszystko szkoda, gdyż była szansa na zwycięstwo w tym meczu. Śląsk po strzelonym golu zbyt spokojnie rozgrywał piłkę. Jednak 1 pkt może okazać się bardzo cenny biorąc pod uwagę układ tabeli na koniec sezonu.

90+4 min. - Koniec meczu. W ostatniej akcji Piast miał rzut wolny. Jednak po oddanym strzale piłka wylądowała daleko poza bramką.
90 min. - Sędzia dolicza 4 min. do końca meczu.
90 min. - Ostatnia zmiana w Piaście. Krzycki zmienia najlepszego na boisku Kompałę.
86 min. - W końcówce meczu Śląsk przycisnął Piasta. Silny strzał Wołczka - niestety piłka szybuje wysoko nad poprzeczką.
83 min. - Groźna akcja Piasta. Gamla przedostaje się w pole karne, oddaje strzał - na szczęście Janukiewicz łapie piłkę.
82 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Za kontuzjowanego Capa wchodzi Rudolf. Zawodnik został uderzony w twarz.
81 min. - Żółta kartka dla Banasia, który przeszkadza Janukiewiczowi w wybiciu piłki.
79 min. - Wróbel oddaje silny strzał - jednak wysoko nad poprzeczką.
75 min. - Moment słabej gry w wykonaniu Śląska. Gliwiczanie rozgrywają piłkę na połowie wojskowych. Trener Tarasiewicz pokrzykuje na swoich podopiecznych, mając do nich wiele zastrzeżeń.

Piast ze Śląskiem na drugoligowym froncie do tej pory spotykał się 16 razy. Bilans tych spotkań to 8 wygranych Śląska, 4 remisy i 4 porażki. Stosunek bramek 23:16.

67 min. - Po ofiarnej akcji Ostrowskiego, nasz zawodnik złamał boczną chorągiewkę ;)
66 min. - Kolejna zmiana w naszym zespole. Za Klofika wchodzi Dudek.
64 min. - Zmiana w Śląsku Wrocław. Za Szewczuka wchodzi Ostrowski.

Piast do końca pierwszej połowy występował w identycznym składzie w porównaniu z ich poprzednim meczem ze Zniczem. Zmiana natomiast była na ławce. Z powodu kontuzjowanego Kukulskiego miejsce jego zajął wychowanek Piasta - Kapusta.

60 min. - Zmiana w drużynie gości. Za Podgórskiego wchodzi Chylaszek.
57 min. - 1:1. Po rzucie rożnym strzela Nowak, który umieszcza piłkę w bramce Śląska. Wpierw bramka nie zostaje uznana, gdyż sędzia boczny unosi chorągiekę. Jednak arbiter po konsultacji z sędzią liniowym uznaje jednak bramkę.
51 min. - Znakomita akcja Śląska. Klofik podaje do Łudzińskiego, który oddaje atomowe uderzenie na bramkę Piasta. Kasprzik piękną interwencją z trudym wybił piłkę poza boisko.
50 min. - Żółta kartka dla Kaszowskiego.
46 min. - Zmiana w Piaście. W miejsce Andraszaka wchodzi Wróbel.
46 min. - Rozpoczęła się druga połowa meczu.

Podczas pierwszej połowy miały miejsce bardzo groźne akcje Piasta, które często zagrażały bramce Janukiewicza. Jednak obrona Śląska jest bardzo dobrze poukładana. Cały zespół po strzelonej bramce kontroluje przebieg spotkania. Bardzo ciekawie zapowiada się kolejna odsłona meczu.

45+2 min. - W ostatniej akcji tej częsci spotkania Kompała dośrodkowuje do Andraszaka, który oddaje silny strzał, jednak piłka trafia tuż obok słupka. Sedzia kończy pierwszą połowę meczu.
45 min. - Sędzia dolicza 2 min. do pierwszej połowy meczu.
43 min. - Mocny strzał Kaszowskiego z pola karnego jednak wysoko nad bramką Śląska.
37 min. - Banaś kieruje piłkę do siatki Janukiewicza. Jednak sędzia nie uznaje bramki, gdyż dopatrzył się faulu na polu karnym przez gracza Piasta.
36 min. - Bardzo ładna, składna akcja Śląska. Niestety zabrakło wykończenia. Szewczuk piekielnie mocnym strzałem kieruje piłkę nad poprzeczką.
33 min. - Żółtka kartka dla Łudzińskiego, który został uderzony ręką w twarz. Sędzia miał własną interpretację tego wydarzenia...
28 min. - Żółta kartka dla Klofika, który powstrzymuje akcję Piasta. Coraz więcej groźnych ataków konstruują gospodarze.
26 min. - Niebezpiecznie pod bramką Janukiewicza. Dwa rzuty roźne pod rząd. Po wykonaniu drugiego z trudem wybija piłkę bramkarz Śląska. Piłki dosięga Kedziora, który minimalnie strzela obok słupka bramki.
24 min. - Bardzo groźna akcja Piasta. Rzut wolny egzekwuje Kompała, który dośrodkowuje do Podgórskiego. Ten oddaje bardzo silny strzał. Janukiewicz nie opanowuje piłki. Dobija Andraszak, jednak na szczęście piłkę wybijają na rzut rożny obrońcy Śląska.
22 min. - Żółta kartka dla obrońcy Śląska - Pokornego.
21 min. - Klofik wyprowadza akcję z prawej boiska, podaje do Rosińkiego, który oddaje silny strzał. Niestety - ponad bramką.
17 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kompały próbował głową uderzać Nowak. Zabrakło mu jednak paru centrymetrów aby po nią sięgnąć.
16 min. - Wyrównana walka w środku pola. Żaden zespół nie uzyskuje wyraźnej przewagi.
12 min. - Rosiński z narożnika pola karnego strzela bardzo niecelnie.

Mirosław Widuch jako jedyny w drużynie Gliwic nie opuścił w tym sezonie ani jednej minuty. Zagrał we wszystkich dotychaczasowych dziewięciu spotkaniach! Na boisku przebywał już 810 minut. Dzisiaj ponownie powiększy swój wynik.

Świetny początek Śląska Wrocław. Czyżby szykowała się powtórka z poprzedniego meczu?

6 min. - GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL! Sztylka głową dośrodkowuje do Pokornego, który umieszcza piłkę w siatce gospodarzy!
1 min. - Gwizdek arbitra oznajmia początek spotkania. Piasta w niebiesko-czerwonych strojach, Śląsk - w zielonych.

Przed meczem Jarosław Kaszowski dostaje pamiątkową statuetkę i kwiaty z okazji 250 występów w barwach Piasta (mecz z GKS Katowice).

Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek w dzisiejszym meczu. Obie drużyny znajdują się w czołówce tabeli II ligi. Śląsk nie przegrał meczu od 8 spotkań - Piast od 6. Wydaje się, że nasza drużyna jest obecnie w wysokiej formie, dlatego życzymy naszym piłkarzom zdobycia 3pkt.

W rezerwie pozostają: Piast Gliwice: Chamera, Krzycki, Chylaszek, Podgórski, Żyrkowski, Wróbel; Śląsk Wrocław: W. Kaczmarek, Ostrowski, Rudolf, Socha, Wan, Dudek, M. Gancarczyk