Aura: Pochmurno i chłodno; Temp. 12 °C

Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz - Sztylka, Rudolf, Szewczyk - Budka, Dudek (90' Ignasiak), Rosiński, Flejterski - Wielgus (82' Kamrowski), Ulatowski, Kowal (72' Witkowski). Trener:
Polonia Bytom:(stroje: ) Suchański - Brehmer, Broniewicz, Jurczyk - Gacki, Grohlich, Jabłoński (75' Pajączkowski), Trzeciak, Wania (60' Smolec) - Błasiak, Rybski (80' Rozmus). Trener:

Polonia Bytom:

Mecz ogolnie mógł się podobać. Pewne, stojące na przyzwoitym poziomie, poczynania wrocławskiej jedenastki zdominowały obraz gry. Śląsk dyktował warunki w zasadzie przez cały mecz. Po zmienie stron, zmobilizowani w szatni Poloniści próbowali stworzyć zagrożenie pod bramką Janukiewicza. Nie wiele z tego wychodziło. Po drugim ciosie Polonia skapitulowała, wtedy było już wiadomo na czyje konto wyląduje pula dzisiejszego meczu. Zawodnicy Śląska udanie zadebiutowali z Piastem na piersiach. Gratulacje !!!

90+2 min. - Koniec meczu !!! 3 pkt. zasilają konto wrocławskiego Śląska !!!
90+1 min. - Zmiana w ekipie Śląska, Ignasiak wchodzi w miejsce Dudka.
84 min. - Groźnie pod wrocławską bramką, kąsliwy strzał Błasika, Janukiewicz z trudem wybija na rzut rożny.
82 min. - Na zmianę decyduje się również trener Tarasiewicz. Wprowadza on na boisko Kamrowskiego w miejsce Wielgusa.
80 min. - Kolejna zmiana w szeregach Polonii. Rozmus zmienia Rybskiego.
78 min. - Piękna akcja Witkowskiego, przejmuje on piłkę od zawodników Polonii, zagrywa do Wielgusa, ten jednak strzela zbyt słabo i Bytomski golkiper nie ma problemów z obroną.
75 min. - Pajączkowski zmienia Jabłońskiego.
73 min. - Fatalny strzał Budki z 25 metrów o parę metrów mija bramkę gości.
72 min. - Witkowski zmienia Kowala. Zmiana miałabyć przeprowadzona już wcześniej ale Kowal strzelił bramkę :)
70 min. - Jedna z nielicznych akcji Polonistów. Błasiak wrzuca piłkę w pole karne, brak zamknięcia akcji i piłka opuszcza boisko.
68 min. - Za faul na Kowalu ukarany Jurczyk.
64 min. - 2:0 !!!! Rzut rożny dla Wrocławian. Centruje Budka, piłka ląduje na głowie Sztylki. Uderzona przez niego futbolówka odbija się jeszcze od słupka, by finalnie trafić pod nogi Kowala. Pewny strzał i prowadzimy 2:0.
60 min. - Zmiana w bytomskiej ekipie. Smolec zmienia Wanie
55 min. - Gra się uspokoiła, piłka rozgrywana jest głównie w środku pola.
51 min. - Kontra Wrocławian, strzału z 18 metrów próbuje Rosiński - nie celnie, a szkoda, kilku kilku zawodników Śląska czekało na podanie.
50 min. - Pierwszy strzał bytomian w tym meczu. Błasiak uderza na wrocławska bramkę, ale na posterunku jest Janukiewicz.
48 min. - Po przerwie Poloniści ruszyli do odrabiania strat.
46 min. - Druga połowa rozpoczęta w identycznym rozstawieniu.

W pierwszej częsci meczu, Śląsk wypracował sobie dużą przewagę, jego ataki są śmiałe i coraz groźniejsze. Bezrobotny dziś Radek Janukiewicz jest dowodem na brak pomysłowości zawodników Polonii. Trzymał on piłkę w rękach zaledwie dwa razy. Na trybunach ponuje szampańska atmosfera, głośny doping dodaje skrzydeł wrocławskim zawodnikom. Jedna bramka to dość skromna zalicza, miejmy nadzieje ze w drugiej połowie skuteczność strzałów "zielonych" poprawi się.

45+1 min. - Koniec pierwszej odsłony!!!
45 min. - Wielgus wzięty w kleszcze przez defensorów gości.
45 min. - Sędzia dolicza jedną minutę.
43 min. - GOOOOOLLLL!!!! Wielgus precyzyjnym podaniem uruchamia Ulatowskiego, ten popisuje się pięknym strzałem. Piłka odbita od słupka trafia do siatki. Śląsk 1, Polonia 0.
40 min. - Szewczyk ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.
34 min. - Wrzawa na Oporowskiej, doping kibiców zagłusza głos sprawozdawcy.
34 min. - Dośrodkowanie Rosińskiego z rzutu rożnego, piłkę trąca Kowal lecz ta przelatuje na poprzeczką.
33 min. - Za faul na Wielgusie żółtą kartką ukarany Grohlich.
32 min. - Dudek strzela z rzutu wolnego, piłka pokonuje dystans 30 metrów ale ląduje w rękach bytomskiego golkipera.
30 min. - Zawodnicy Śląska nadal naciskają, przewaga Wrocławian jest absolutna, trochę gorzej z wykończeniem akcji i skutecznością.
28 min. - Dośrodkowanie z okolic narożnika boiska Rosińskiego mija głowy wrocławskich napastników.
27 min. - Na strzał z dystansu decyduje się Szewczyk, mocno uderza z 30 m. ale piłka wychodzi na ... aut.
25 min. - Śląsk napiera w dalszym ciągu. Ulatowski zagrywa do Budki, ten wbiega w pole karne i wycofuje piłkę do Wielgusa który strzela lecz nie trafia w bramkę.
21 min. - Kolejny błąd źle dysponowanego dziś Suchańskiego, wypuszcza on piłkę z rąk, jednak, szczęście ratuje Bytomian bo nikt nie dochodzi do piłki.
20 min. - Na stadion wchodzi 100 osobowa grupa kibiców Polonii.
19 min. - Z dystansu uderza Ulatowski, piłka trafia w obrońców i opuszcza boisko.
18 min. - Z rzutu wolnego piłkę wrzuca w pole karne Dudek, jednakże nikt nie zamyka akcji.
15 min. - Piłkarze Śląska zdomonowali wydarzenia na boisku, można powiedzieć że gra toczy się pod wrocławskie dyktando.
13 min. - Dośrodkowanie Rosińskiego z 30 metrów z rzutu wolnego mija napastników Śląska.
12 min. - Z za pola karnego mocno uderza Wielgus, jednakże golkiper Polonii pewnie broni.
10 min. - Po błędzie obrońców gości, piłkę przejmuje Ulatowski, dośrodkowuje ale niestety nikt nie zamyka akcji.
7 min. - Kowal wpada w pole karne, jednak jest blokowany przez bytomskich obrońców.
5 min. - Na boisku narazie niewiele się dzieje, obie strony powoli i spokojnie starają sie stworzyć jakieś sensowne sytuacje.
1 min. - Rozpoczął Śląsk, wrocławianie grają z czarnymi opaskami, w ten sposób solidaryzują się z Andrzejem Ignasiakiem, to dla niego trudne chwile.
1 min. - Po minucie ciszy sędzia Maurek rozpoczyna spotkanie.

Witam wszystkich śledzących relacje Live z meczu 12 kolejki, Śląsk - Polonia. Stadion powoli zapełnia się widzami. Już za około 30 minut rozlegnie się pierwszy gwizdek Piotra Maurka. Zawodnicy Śląska wystąpią, tradycyjnie już, w zielonych strojach, tym razem po raz pierwszy z logo Piast, Bytomianie natomiast, w czerwono-granatowych. Zapowiada się ciekawe widowisko, spotkanie ex-trzecioligowych zesłańców.