Aura: pochmurnie

Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz – Socha, Wójcik, Pokorny (79' Ulatowski), Ostrowski – M.Gancarczyk, Sztylka (k.), Górski, Klofik – Łudziński, Imeh (66' Szewczuk).Trener Ryszard Tarasiewicz. Trener:
Warta Poznań:(stroje: ) Szmatuła - Cudny, B. Jankowski, Otuszewski, Kaczorowski – Najewski (90' Najewski), Ngamayama, Ekwueme (83' Pawlak), Iwanicki, Magdziarz (k.) (76' Ignasiński) – Posmyk. Trener Bogusław Baniak. Trener:

Warta Poznań:

Piłkarze Śląska nie wykorzystali szansy na powrót na fotel lidera. Po emocjonujcym spotkaniu obie drużyny muszą zadowolić sie 1 punktem. Podział punktów jest wynikiem sprawiedliwym, wrocławianie grając z przewagą jednego zawodnika nie zdołali stzrelić zwycięskiej bramki.

Skandaliczne zachowanie jednego z graczy Warty (Jankowski), Piłkarz z Poznania podbiegł w kierunku wrocławskiej ławki rezerwowych i pokazał "gest Kozakiewicza". Wywiązała się szamotanina, ale po chwili emocje opadły i piłkarze udali się do szatni.

90+6 min. - Druga żołtą, a w konskwencji czerwona kartą ukarany został Posmyk.
90+4 min. - Faulowany Gancarczyk, dosrodkowuje Górski, o zapmieszaniu piłka trafia do Szewczuka, który z 10 metrów nie trafia do bramki! Powinno być 2:1 !
90+3 min. - Dośrodkowanie Górskiego, niecelnie głowa strzelal Gncarczyk.
90+3 min. - Wrzutka w pole karne Klofika, Szewczuk bliski opanowania piłki w ekwilibrystyczny sposób, niewiele mu zabrakło by utzrymac futbolówkę, ale ta ostatecznie trafia w ręce Szmatuły.
90+2 min. - z 20 metrów uderzał Ostrowski, ale bardzo niecelnie.
90+1 min. - Kolejny gracz z Poznania padl na murawę, a po chwili już mu lepiej... sekundy jednak upływają. Sedzia nie jest jednak obojetny i karze Iwanickiego żółta kartką

Sędzia dolicza aż 6 minut do regulaminowego czasu gry.

90 min. - Klofik uderza z 20 metrów, Szmatuła trącił piłke zmierzającą tuz przy słupku i tylko rog dla Śląska.
90 min. - Na boisko wszedł Napierała, który zmienił kontujzowanego kolege.
89 min. - Jeden z graczy Warty lezy na murawie kradnąc cenne sekundy.
89 min. - Posmym walczy o piłke z Sochą, ale czyni to nieprzepisowo i grę rzutem wolnym wznowią wrocławianie.
88 min. - Dynamicza akcja Gancarczyka, ktory wbiega w pole karne, ale powstzrymuja go gracze Warty i rzut rożny dla Śląska.
87 min. - Iwanicki zbyt mocno dośrodkowuje, Socha wybija piłkę i rzut z autu dla Warty.
86 min. - Posmyk w polu karnym sciera sie z Wójcikiem, a gracz Śląska wybija piłką poza boisko i rzut rożny dla gości.
85 min. - Próba dalekiego podania do Posmyka, ale gracz z Poznania znajdował się na pozycji spalonej i Janukiewicz wznawia grę.
85 min. - Po starciu Ulatowskiego z Pawlakiem piłkarz Warty efektownie pada na murawę, a arbiter dopatruje się faulu i grę wznowią goście.
84 min. - Dalekie podanie Klofika do Szewczuka, ten odgrywa na skrzydło do Gancarczyka, ale zyt mocno zagrana piłka wychodzi poza boisko.
83 min. - Pawlak szykuje się do zmienienia Ekwueme. Iwanicki probuje przedzreć się pod bramkę, ale Socha skutecznie wyluskuje mu piłkę.
82 min. - Najewski probuje szczęścia, ale piłka szybuje wysoko nad poprzeczką.
81 min. - Faul Sochu na Posmyku i piłka w posiadaniu gości.
81 min. - Dośrodkowuje Górski płasko po ziemi, Łudziński kiksuje w wybornej sytuacji.
80 min. - Gancarczyk faulowany tuz przed boczną linia pola karnego. Bedzie okazja dla Śląska na zagrożenie bramce Szamtuły.
79 min. - Dośrodkowanie Górskiego, piłkę próbuje głową trącić Ulatowski, ale brakuje mu centymetrów.
79 min. - Ulatowski zmienia Pokornego - napastnik w miejsce obrońcy, trener Tarasiewicz wzmacnia ofensywę.
78 min. - Socha fauluje Iwanickiego tuz przy linii bocznej. Dośrodkowanie Ekwueme, a faulowany jest Janukiewicz i piłka w posiadaniu Śląska.
77 min. - Najewski doznał urazu w zamieszaniu i został zniesiony na noszach z murawy, ale za chwile powróci na plac gry.
76 min. - Zamieszanie pod bramka Warty, uderzac probowali Łudziński i Klofik, ale goście zdołali oddalić zagrożenie.
76 min. - Ignasiński jednak zmienia Magdziarza.
76 min. - Przechwyt Łudzińskiego, odegranie do Szewczuka, ktory probuje zagrac do Klofika, ale piłka pada łupem piłkarzy Warty.
75 min. - Przy linii bocznej do wejścia na murawę szykuje się Ignasiński, który ma zmienić Najewskiego.
72 min. - Z rogu dośrodkowuje Górski, ale zbyt mocno. Goście probuja wyprowadzić kontrę, ale akcję przerywa dobrze ustawiony Socha.
72 min. - Dośrodkowanie Gancarczyka, ale piłka trafia w piłkarza Warty i tylko rzut rożny dla Śląska

Ostatnie 20 minut Śląsk będzie grac z przewagą jednego zawodnika! Wzmaga się doping na trybunach, który ma pomóc wrocławianom w strzeleniu drugiej bramki.

69 min. - Konsulatacja sędziego głównego z arbitrem i czerwona kartka dla Pawła Kaczorowskiego! Były piłkarz Śląska nie będzie miło wspominac powrotu do Wrocławia.
68 min. - Ogromne zamieszanie pod polem karnym. Jeden z piłkarzy Warty lezy na boisku, a Łudziński został uderzony w twarz przez jednego z rywali!
67 min. - Dwójkowa akcja Sztylki z Łudzińskim, ten strzela z 20 metrów, a piłka przelatuje tuz nad poprzeczką.
66 min. - Próba zakoczenia Janukiewicza uderzeniem z dystansu, ale piłka po strale Najewskiego poszybowała nad poprzeczką.
66 min. - Zmiana w Śląsku - Szewczuk zmienia Imeha. Może napastnik podobnie jak w Gdańsku zdoła zdobyć gola?
65 min. - Niecelny strzał Jankowskiego z 16 metrów. Wcześniej wrocławianie wyprowadzili szybką kontrę, ale defensorzy powstzrymali szarżującego Gancarczyka.
64 min. - Kontra Warty, prostopadłe podanie do Iwanickiego, który wyprzedza Ostrowskiego, wbiega w pole karne i strzela, ale Janukiewicz zdołał odbić piłke i rzut rożny dla Warty.
62 min. - Przechwyt Kaczorowskiego w srodku pola, piłka trafia do Magdziarza, który strzela, ale Socha blokuje piłke i rzut rozny dla gości.
61 min. - Urzu doznał Jankowski i na chwilę opuszcza murawę,
60 min. - Dalekie podanie Sochy do Imeha, dwóch piłkarzy Warty mija sie z piłką, Imeh popedził na bramkę, ale będąc w polu karnym zamiast uderzać probował podawać i starcił piłkę.
59 min. - Dalekie podanie Sochy do Imeha, ale ten odpycha rywala i rzut wolny dla gości.
58 min. - Rzut wolny dla Śląska z boku boiska, Górski zagrał w pole karne, głową uderzał Pokorny, ale piłka laduje w rękach Szmatuły.

Mecz nabrał rumieńców. Wrocławianie są częściej przy piłce i starają się skonstruować akcję, która zapewni im bramkę i powrót na pozycje lidera.

57 min. - Górski podaje do Łudzińskiego, ten pada, ale arbiter nie dopatrzył się w tej sytuacji faulu i gra toczy się dalej.
57 min. - Próna dalekiego podania do Posmyka, ale zbyt mocne Janukiewicz przchwytuje piłkę.
56 min. - Kontra Śląska, prwą strona szarżuje Gorski, dosrodkowuje, obrońca minął się z piłką, ale nie spodziewał się tego Imeh i także nie sięgnął futbolówki.
56 min. - Kolejny rzut rożny dla gości. Magdziarz dośrodkowuje, wrocławianie oddalają zagrożenie.
55 min. - Otuszewski dośrodkowuje, Janukiewicz czujny na przedpolu piastkuje piłkę.
54 min. - Przy linii bocznej Wójcik fauluje Posmyka i kolejna okazja dla gości na dośrodkowanie w pole karne Śląska.
53 min. - Zamieszanie pod polem karnym Warty, Klofik i Górski próbują uderzać, ale obrońcy Warty oddalaja zagrożenie spod własnej bramki.

Bramka dodała wrocławianom skrzydeł.Czy zdołają po raz drugi zmusić do kapitulacji Szmatułę i objąć prowadzenie?

51 min. - Posmyk na spalonym i grę wznawia Janukiewicz.
50 min. - Ekwueme na chwilę poza murawą opatrywany przez masazystów
50 min. - Za faul w środku pola na Ekwueme żólta kartka ukarany został Górski
48 min. - 1:1 - GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
Górski zagrał do Sztylki, ten momentalnie do Gancarczyka, który przerzucił na lewą stronę do Klofika, ktory pieknym uderzeniem z 18 metrów umieścił piłke w bramce Warty. Piekny gol, podobny do tego z meczu z Motorem.

Wrocławianie wygladają na zagubionych, przez moment cała jedenastka piłkarzy Śląska przebywała na swopjej połowie!

46 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zamieszanie pod bramką , futbolówka opuszcza boisko i od bramki grę rozpoczyna Szmatuła.
46 min. - Rzut rożny dla Śląska, po tym jak jeden z obrońców Warty wolał nie ryzykowac i wybił piłke za boisko.
46 min. - Pilkarze Warty rozpoczęli drugą połowe meczu.

Trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie.

Obie jedenastki są już na murawie, pojawiają się także sedziowie.

Wrocławscy kibice głośno dopingują pupili i wierzą w ich wygraną <<---- KLIKNIJ by zobaczyć FOTKĘ

Niespodziewanie Warta stwia duży opór wrocławianom. Goście grają ofensywnie, nie skupiając się tylko na obronie. Wrocławianie mają duże problemy ze skonstruowaniem skutecznej akcji. Gdyby więcej zimnej krwi zachował kapitan Warty, to do przerwy goście mogli prowadzić nawet różnica dwóch goli. Czy trener Tarasiewicz zdecyduje się na zmiany w przerwie?

Koniec pierwszej połowy meczu.

45+1 min. - Kolejna akcja Warty, Posmyk przedziera sie prawą stroną, piłka dośrodkowna do Kaczorowskiego, a ten uderza silnie, ale nad bramką.
45 min. - Rzut wolny dla gości, Otuszewski krortko do Magdziarza, a jego dośrodkowanie pada łupem Janukiewicza.
44 min. - Górski podaje do Ostrowskiego, a ten kiksuje i aut dla Warty.
43 min. - Mogło być 0:2!!! Podanie do niepilnowanego Magdziarza, który przebiegł prawie połowę boiska, ale zabrakło mu zimnej krwi i przy wybigającym z bramki Janukiewiczu posłal futbolówke obok slupka.
43 min. - Klofik probuje szarzy lewym skrzydłem, ale wzęty w kleszce przez dwóch rywali traci piłkę.
42 min. - Sztylka podaje do Łudzińskiego, ten uderza z 16 metrów, ale zbyt mocno i piłka przelatuje nad bramka strzezona przez Szmatułę.
41 min. - Górski zagrywa do Imeha, ten do Klofika, który dośrodkowuje na długi słupek do Gancarczyka. Napastnik WKS-u uderza pilkę głową, ale ta szybuje minimalnie obok słupka. Była okazja na wyrównanie.

Wrocławskim kibicom przypomina sie mecz z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, który Śląsk przegrał na Stadionie Olimpijskim. Optymiści mówią, zaś że niedawno Motor także pierwsz zdobył gola, a przegrał 1:10.

38 min. - 0:1 - Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym, najwięcej czujności wykazał Iwanicki, ktory z kilku metrów wepchnął piłkę do siatki. Warta prowadzi we Wrocławiu!
37 min. - Po błędzie obrony Śląska proba dośrodkowania z prawej strony przez Ekwueme, ale Socha wybija piłke na rzut rożny.
37 min. - Łudziński probuje zagrać do Klofika, ale czujny defensor Warty przechwycił futbolówkę.
36 min. - Próba szybkiej akcji Warty, ale Ekwueme na spalonym.
35 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego przez Górskiego, do piłki wychodzi Szmatuła, wypuszcza ją z rąk i pada na mjurawę, a arbiter odgwizduje faul.
32 min. - Kontra Warty, błąd defensywy Śląska, Ekwueme podaje do Iwanickiego, ten uderza z ostrego kata na szczęście dla Śląska tylko w boczną siatkę. Znów było groźnie pod wrocławską bramką.
31 min. - Górski dośrodkowuje, piłka wpada w zamieszaniu do siatki, ale asystenka podniosla wczesniej w góre chorągiewkę i rzut wolny dla gości.
31 min. - Gancarczyk faulowany przez Iwanickiego i rzut wolny z boku boiska dla Śląska.
31 min. - Próba wymuszenia rzutu wolnego przez Iwanickiego nie wzrusza arbitra.

Na trybunach gromkie: Twierdzaaaaa Wrocławwwww, a nad Stadion Olimpijski nadciągnęły ciemne chmury. Kibice z pewnością nie chcieliby, aby padało.

28 min. - Kontra Śląska - Klofik zagrywa do Gancarczyka, ale zbyt mocno i od bramki grę wznawia Szmatuła.

Jak na razie mecz jest ciekawym widowiskiem, beniaminek z Poznania nie zamierza skupiac sie tylko na defensywie.

Kibice pozdrawiają Kubę Małeckiego, który powoli wraca do treningów po złamaniu nogi.

27 min. - Niesygnalizowany strzał z 30 metrów Wójcika i piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.
26 min. - Imeh bliski przechwycenia piłki, obrońcy Warty wybijaja piłkę poza boisko i aut dla Śląska.
26 min. - Arbiter ukarał Posmyka, który kopnął piłkę po gwizdku (zawodnik był na spalonym).
25 min. - Iwanicki podaje do Magdziarza, ale ten wychodzi z piłką poza linię boczną i aut dla Śląska.
24 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego, głową strzela Posmyk, ale nad poprzeczką.
23 min. - Ekwueme zagrywa do niepilnowanego Iwanickiego, ten strzela, ale Janukiewicz zdolał odbić piłkę. Było groźnie!
23 min. - Walka o piłkę w środku pola, zdaniem arbitra faulował Imeh.
22 min. - Przechwyt Klofika, podanie do Sochy, ale zbyt mocne i szybszy Szmatuła.
21 min. - Faul Sztylki na Ekwueme w środkowej części boiska, dosrodkowanie Otuszewskiego, Jankowski nieczysto uderza i Janukiewicz rozpoczyna grę od bramki.
20 min. - Dosrodkowanie Ekwueme, piłka odbija się od obrońców, ale pada pod nogi Magdziarza, ktory uderza, ale zbyt lekko by zaskoczyć wrocławskiego golkipera.
19 min. - Ekwueme dośrodkowuje, ale zbyt mocno, choć piłka nadal w posiadaniu gości. Futbolówka trafia do Ekwueme, ten podaje do Iwanickiego, ktory atakowany przez Sztylke pada i rzyr wolny z boku pola karnego.
19 min. - Kiks Janukiewicza i rzut rożny dla Warty.
18 min. - Uraz Jankowskiego, zawodnik Warty na chwilę opuszcza plac gry.
18 min. - Sztylka podaje do Gancarczyka, ten z pierwszej piłki zagrywa do Łudzińskiego, ale ten tuż przed linią pola karnego traci piłkę.
17 min. - Magdziarz dośrodkowuje w pole karne, ale podanie nie znajduje adresata i futbolówka pada łupem Janukiewicza.
16 min. - Gancarczyk próbuje zagrać w pole karne do Imeha, ale czujny defensor z Poznania wybija piłkę.
16 min. - Faul Górskiego na iwanickim- rzut wolny z 40 metrów dla Warty. Dośrodkowanie w pole karne przechwytuje Janukiewicz.

Gra uspokokoiła się. Wrocławianie próbują skonstruowac składną akcję, nie mając pomysłu na rozmontowanie defensywy rywali piłka podawana aż do Janukiewicza.

13 min. - Faul Klofika na Posmyku i rzut wolny w odległosci 30 metrów od bramki Janukiewicza. Dośrodkowanie jest zbyt mocne i bramkarz Śląska wznawia grę.
13 min. - Gancarczyk fauluje Iwanickiego i kolejną akcję rozpoczynają goście
12 min. - Socha do Górskiego, ten dalekim podaniem próbuje obslużyć Gncarczyka, ale piłka zbyt mocno zagrana ląduje u Szmatuły.
11 min. - Ładna akcja Iwanickiego, ktory wbiegł w pole karne z lewej strony i dośrodkował, jednak żaden z partnerów nie zamknął akcji.
10 min. - Po wrzutce piłka pada wprost pod nogi obrońcy Warty i goście oddalają zagrozenie spod własnej bramki.
10 min. - Imeh faulowany niedaleko naroznika pola karnego, Ostyrowski będzie dośrodkowywać.
9 min. - Górski podaje do Sochy, ten probuje strzelać z dystansu, ale piłka pada łupem Szmatuły.
8 min. - Próba wrzutki, ale Ostrowski najwyżej skacze i wybija głowa piłke poza boisko.
8 min. - Faul na Ekwueme i kolejna okazja na dosrodkowanie z głębi pola dla Warty.
7 min. - Imeh faulowany w srodku pola przez Jankowskiego.
6 min. - Po dośrodkowaniu z rogu piłki przez Górskiego, w polu karnym pada Imeh, ale gwizdek arbitra milczy jak zaklęty.
5 min. - Dosrodkowanie Górskiego płaskie po ziemi do Łudzińskiego, ten próbuje dośrodkować, ale o mały włos a zaskoczyłby Szmatułę.
5 min. - Łudziński uderza z rzutu wolnego, piłka ociera się o mur i tylko rzut rożny dla Śląska.
4 min. - Żółta kartka dla Jankowskiego za dyskusję z arbitrem
4 min. - Rajd Gancarczyka zakończony faulem 5 metrów przed polem karnym.
3 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego Magdziarza, ale zbyt mocne i Wójcik oddla zagrożenie.
3 min. - Magdziarz dośrodkowuje w pole karne, ale Socha jest czujny i wybija piłkę na rzut rożny.
2 min. - Faul na Posmyku i rzut wolny dla Warty z 30 metrów od bramki Janukiewicza.
2 min. - Wrzutka Sochy do Imeha, ale Szmatuła jest szybszy i przchwytuje piłke.
1 min. - Faul posmyka na Pokornym i Janukiewicz rozpoczyna grę.
1 min. - Pierwsze podanie Łudziński do Imeha i gra rozpoczeta.

Wroclwianie będa atakować na bramkę koło tablicy świetlnej.

Piłkarze prowadzeni przez arbitrów wychodzą na murawę. Śląsk w strojach zielonych, Warta na biało.

Lechia Gdańsk zremisowała 2:2 ze Stalą Stalowa Wola. W przypadku wygranej Śląsk powroci na fotel lidera!

Jaki wynik na tablicy świetlnej będzie widniał za niecałe 2 godziny? <<---- KLIKNIJ by zobaczyć FOTKĘ
Sektor pod wieżą zegarową coraz bardziej wypełniony <<---- KLIKNIJ by zobaczyć FOTKĘ

Będzie to specyficzny mecz dla Pawła Kaczorowskiego, który reprezentuje barwy Warty, a wcześniej grał w Śląsku, jednak trener Tarasiewicz nie widział dla niego miejsca w składzie.

Śląsk jeszcze nigdy w historii nie przegrał z Wartą we Wrocławiu (3 wygrane, 3 remisy, bilans bramkowy 18-3). Mecz z Wartą będzie powrotem Śląska na Stadion Olimpijski po ponad 14 miesiącach – w sierpniu 2006 wrocławianie wygrali 2:0 z Kmitą Zabierzów.Wrocławianie w rozgrywkach ligowych w roli gospodarza są niepokonani od prawie roku czasu – ostatni raz przegrali 0:1 we wrześniu 2006 r. z Zagłębiem Sosnowiec.

Trener Baniak w nietypowy sposób przygotowywał podopiecznych do meczu ze Śląskiem- zorganizował ćwiczenia w wodzie oraz trening bokserski, podczas którego Błażej Jankowski (w piątek obchodził 27 urodziny) znokautował Pawła Iwanickiego!

Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska z Pomorskiego ZPN – jako arbiter główny Dawid Piasecki, a jako asystenci Katarzyna Nadolska i Krzysztof Gałek.

Trenerzy obu drużyn nie mieli przed meczem komfortowej sytuacji. W zespole Śląska kontuzjowani są Vladimir Ćap, Robert Rosiński i Krzysztof Wołczek, zaś w ekipie Warty zabraknie Tomasza Lewandowskiego i Norberta Tyrajskiego (kontuzja) i Macieja Truszczyńskiego (czerwona kartka).

Piłkarze obu drużyn rozgrzewają się na murawie <<---- KLIKNIJ by zobaczyć FOTKĘ

Znamy już składy wyjściowych jedenastek obu drużyn, a w rezerwie pozostają:
Śląsk: W. Kaczmarek, A. Ignasiak, G. Wan, K. Kaczmarek, S. Dudek, K. Ulatowski, T. Szewczuk.
Warta: Kubicki, Łukasik, Ignasiński, Goliński, Napierała, Pawlak, Piosik.

Trybuny Stadionu Olimpijskiego powoli się wypełniają <<---- KLIKNIJ by zobaczyć FOTKĘ

O godzinie 17:00 na Stadionie Olimpijskim rozpocznie się pojedynek 17. kolejki II ligi, w którym zespół Śląska Wrocław podejmować będzie Wartę Poznań.
Pierwsi kibice sa juz na trybunach, a na murawie pojawił się juz Radosław Janukiewicz, bramkarz Śląska, który rozgrzewa sie pod okiem trenera Tomasza Hryńczuka.