Strzelcy: Wilk 29',69' - Łudziński 7', 31', Sztylka 70'

Pelikan Łowicz:(stroje: zielone) Studziński - Brzózka, Czerbniak, Pacan, Znyk - Gawlik, Jóźwiak, Hyży, Adamczyk - Wilk, Rozkwitalski (75' Kosiorek) Trener: Ryszard Tarasiewicz
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Janukiewicz – Ostrowski (78' Wołczek), Wójcik, Pokorny, Socha – M.Gancarczyk (46' Szewczuk), Sztylka, Górski, Klofik – Łudziński, Imeh (89' Ulatowski) Trener: Leo Beenhakker

Pelikan Łowicz: Studziński - Brzózka, Czerbniak, Pacan, Znyk - Gawlik, Jóźwiak, Hyży, Adamczyk - Wilk, Rozkwitalski (75' Kosiorek)
Śląsk Wrocław: Janukiewicz – Ostrowski (78' Wołczek), Wójcik, Pokorny, Socha – M.Gancarczyk (46' Szewczuk), Sztylka, Górski, Klofik – Łudziński, Imeh (89' Ulatowski)

Przerwę zimową Śląsk Wrocław spędzi na fotleu lidera. W ostatnim meczu przedłużonej jesieni WKS okazał się lepszy od ambitnego Pelikana Łowicz niepotrzebnie dopuszczając do nerwowej końcówki. Okrasą spotkania były bramki, wszystkie ładne, ale najpiękniejsza z nich była ta decydująca.

KONIEC MECZU! ŚLĄSK LIDEREM!

90+3 min. - Żółta kartka dla Janukiewicza za opóźnianie gry.
90+2 min. - Groźnie pod bramką Śląska! Na szczęście uderzenie gracza Pelikana niecelne.
90+1 min. - Żółta kartka dla Ulatowskiego.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył trzy minuty.
89 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku, na murawie za Imeha pojawia się Ulatowski.
88 min. - Próba powtórzenia fantastycznego uderzenia sprzed kwadransu przez Sztylkę, tym razem baaardzo niecelny strzał.
87 min. - Żółtą kartką za komentowanie decyzji sędziego ukarany strzelec dwóch bramek dla Pelikana Robert Wilk.
86 min. - Mocne i niecelne uderzenie Gawlika.
85 min. - Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wybija Wójcik.
84 min. - Niedokładna gra Pelikana, wrocławianie co raz bliżej fotelu lidera!
82 min. - Piłkę po dośrodkowaniu Łudzińskiego pewnie chwyta Studziński.
80 min. - Rozpoczyna się ostatnie 10 minut regulaminowego czasu gry. Wrocławianie wciąż nie mogą być pewni wygranej, bo gospodarze często atakują bramkę golkipera Śląska.
78 min. - Druga zmiana w Śląsku, za Ostrowskiego wchodzi Wołczek.
77 min. - Przed szansą Imeh, Nigeryjczyk zbyt długo zwlekał z oddaniem piłki lub strzałem na bramkę.
75 min. - W drużynie gospodarzy na boisku za Rozkwitalskiego pojawił się Kosiorek.

Śląsk po raz pierwszy zdobył trzy bramki na wyjeździe w meczu ligowym na szczeblu centralnym od ponad sześciu lat! Ostatnio przy Łazienkowskiej wrocławianie zdobyli 4 bramki, pokonując Legię 4:3

70 min. - GOOOOOOOOOOL!!! Po zagraniu Łudzińskiego niesamowitym uderzeniem zza pola karnego popisał się kapitan Śląska Dariusz Sztylka. Piłka po jego strzale wylądowała w samym okienku bramki Studzińskiego.
69 min. - Niestety 2:2! Drugą bramkę zdobył Wilk po dośrodkowaniu Adamczyka, Janukiewicz bez szans.
67 min. - Dośrodkowanie Klofika wybite przez obrońców Pelikana.
66 min. - Teraz atak pozycyjny Śląska. Faul na Hyżego na Ostrowskim blisko narożnika pola karnego.
65 min. - Spokojniejsza gra obu drużyn, przy piłce gospodarze.
63 min. - Zablokowany strzał Imeha, rzut rożny, po którym piłkę wybijają obrońcy Pelikana.
61 min. - Na spalonym Wilk, kontrowersyjna decyzja sędziego asystenta.
60 min. - Adamczyk zamiast próbować uderzenia, zagrał prostopadle w pole karne, a piłka padła łupem Janukiewicza.
59 min. - Łudziński bliski zdobycia trzeciej bramki w tym spotkaniu, niestety piłka po strzale napastnika Śląska uderzyła tylko w boczną siatkę.
58 min. - Strzał Klofika z jego ulubionego miejsca, czyli tuż sprzed pola karnego, niestety piłka poszybowała wysoko nad bramką.
56 min. - Ponowna próba wymuszenia rzutu karnego, tym razem przez Gawlika.
55 min. - Po dobrej wrzutce Szewczuka piłki w polu karnym nie opanował Klofik.
53 min. - Hyży próbował wymusić rzut karny, na co nie nabrał się sędzia Żak.
52 min. - Strzał? Dośrodkowanie? Piłka po zagraniu Klofika w rękach Studzińskiego.

Rekord oglądalności naszej relacji dzisiaj wynosi 920 osób w jednym momencie, czyli prawie tyle, ilu widzów znajduje się na stadionie w Łowiczu

50 min. - Piłka po strzale Szewczuka obok słupka bramki gospodarzy.
48 min. - Czerniak próbował zaskoczyć Janukiewicza z rzutu wolnego z około 35 metrów, bramkarz Śląska wyszedł za daleko z bramki, w ostatniej chwili golkiper wrocławian wybił piłkę na rzut rożny.
47 min. - W ostatniej chwili Socha wybija piłkę na rzut rożnym. Piłkę pewnie łapie Janukiewicz.
46 min. - W przerwie za Marka Gancarczyka wszedł Tomasz Szewczuk.
46 min. - Śląsk rozpoczyna drugą połowę meczu.

Zespół Śląska w Łowiczu wspiera spora grupa kibiców <<---- KLIKNIJ by zobaczyć FOTKĘ

Koniec pierwszej połowy ostatnie spotkania przed przerwą zimową. Śląsk prowadzi 2:1 po bramkach Przemysława Łudzińskiego, ale skazywani na porażkę gospodarze stawiają twarde warunki podopiecznym trenera Tarasiewicza. Jeśli takim rezultatem zakończy się to spotkanie, Śląsk awansuje na fotel lidera.

45 min. - Mocny strzał Gawlika mija bramkę Janukiewicza.
44 min. - Uderzenie Łudzińskiego wprost w mur. Po chwili na bramkę uderzał Klofik, jego strzał minął bramkę Pelikana o centymetry. Pomocnik Śląska aż złapał się za głowę.
44 min. - Faul Znyka przed polem karnym, piłkę na 25m od bramki Pelikana ustawia sobie Łudziński.
43 min. - Niecelnie głową Rozkwitalski po wrzutce Wilka.
41 min. - Niecelne uderzenie Imeha, po którym piłka o kilka metrów minęła bramkę Studzińskiego.
40 min. - Faul na Łudzińskim na połowie Śląska.
39 min. - Ogromne zamieszanie pod polem karnym wrocławian, gospodarze byli bliscy wyrównania. Wcześniej znakomita interwencja Janukiewicza.
38 min. - Wilk ograł na skrzydle dwóch graczy Śląska, jego dośrodkowanie na rzut rożny wybija Gancarczyk.
37 min. - Kontra Śląska, po podaniu Łudzińskiego Imeh niestety na spalonym. Mogło być groźnie.

Dobry, szybki mecz w Łowiczu. A pod stadion podjechał kolejny autokar z kibicami Śląska.

31 min. - GOOOOOOOOOOOL 2:1 DLA ŚLĄSKA!!! Bramka Łudzińskiego, który przepięknym strzałem zza pola karnego po raz drugi pokonał Studzińskiego. Asystował Imeh.
29 min. - 1:1! Po zbyt słabym wybiciu piłki przez Ostrowskiego do piłki doszedł Robert Wilk, którzy pięknym uderzeniem dał wyrównanie gospodarzom.
28 min. - Po faulu Sztylki zatrzeszczały kości.
26 min. - Złe zagranie do własnego bramkarza, pierwszy rzut rożny dla Śląska wykonuje Ostrowski, piłka wybita przez gospodarzy.
25 min. - Faul w ataku piłkarza gospodarzy.
23 min. - Po poidaniu Imeha w pole karne Gancarczyk nie opanował futbolówki.
22 min. - Po wrzutce Joźwiaka obok bramki strzelił Pacan, sędzie popełnił błąd, dyktując ponownie rzut rożny dla gospodarzy, po którym wrocławianie przejęli piłkę.
21 min. - Rozkwitalski wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.
20 min. - Atak pozycyjny Śląska, zakończony strzałem Ostrowskiego nad poprzeczką.
19 min. - Po stracie bramki inicjatywę przejęli gospodarze, ale narazie bez zarzutu spisuje się wrocławska defensywa.
17 min. - Grożna akcja Pelikana, ale Joźwiak i Brzózka nie zdecydowali się na strzał.
16 min. - Przewracany w polu karnym Łudziński, jednak gwizdek sędziego milczy.

Na meczu obecni są przedstawiciele GKS-u Bełchatów. Czy przyjechali oglądać swoich przyszłych ligowych przeciwników?

14 min. - Po zagraniu Imeha z daleka mocno i niecelnie uderzył Sztylka.

Liczba kibiców Śląska wzrasta do kilkudziesięciu. Fani WKS-u głośno dopingują swój zespół.

9 min. - Faul Sochy przed polem karnym, jednak dośrodkowanie gospodarzy pewnie wybijają obrońcy Śląska.
7 min. - GOOOOOOOOOOL Przemysław Łudziński!!!!! Akcję rozpoczął Imeh, następnie Ostrowski podał do Łudzińskiego na piąty metr, który nie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki rywala.
6 min. - Wrocławianie dłużej utrzymują się przy piłce, jednak nic z tego nie wynika.
4 min. - Ponownie groźnie pod bramką Śląska! Dośrodkowanie Wilka na rzut rożny wybił Gancarczyk.
3 min. - Nieudana pułapkla ofsajdowa Śląska, sam na sam z Janukiewiczem znalazł się Rozkwitalski, na szczęście za mocno wypuścił sobie piłkę. Było groźnie.
2 min. - Dośrodkowanie Górskiego wybite przez obrońców gospodarzy.
1 min. - Faul na Imehu na wysokości pola karnego.
1 min. - Rozpoczyna Pelikan Łowicz.

Jeśli Śląsk wygra, przerwę zimową spędzi na fotelu lidera.

Sędziowie wyprowadzają obie jedenastki na boisko.

Gospodarze wystąpią w strojach zielonych, wrocławianie na biało.

Zawodnicy obu drużyn powoli przygotowują się do wyjścia na murawę.

W sierpniu Śląsk wygrał z Pelikanem 1:0, a decydującego gola po błędzie bramkarza Mariusza Jędrzejewskiego zdobył Benjamin Imeh.

Tylko pięciu zawodników z Łowicza trafiało w tym sezonie do siatki rywala - Robert Wilk, Marcin Pacan, Michał Rozkwitalski, Robert Hyży i Zbigniew Czerbniak, w zespole Śląska gole zdobyło już 12 zawodników!

Znamy już składy obu drużyn.

Piłkarze obu drużyn wyszli już na rozgrzewkę, a pod stadionem są juz pierwsi kibice Śląska.

Znamy już wyjściową jedenastkę Śląska, trener Ryszard Tarasiewicz nie zaskoczył i posyła do boju taką samą jedenastkę, jak przeciwko Podbeskidziu i Warcie.
W rezerwie pozostają: Pelikan: Jędrzejewski, Styszko, Terlecki, Kosiorek, Pomianowski, Stróż Śląsk: W. Kaczmarek, Wołczek, Dudek, K. Kaczmarek, Szewczuk, Ulatowski, Wan.

Pelikan jest czerwoną latarnią 2. ligi – w 18 meczach zdobył tylko 9 punktów i stracił aż 42 bramki, jednak podopieczni Bogdana Pisza ostatnio są w niezłej dyspozycji i na własnym boisku wygrali 4:2 z ŁKS-em Łomża i zremisowali 1:1 z Kimtą.

Na stadionie Pelikana pojawiają się pierwsi kibice Obiekt w Łowiczu jest jednym z najmniejszych w drugiej lidze <<---- KLIKNIJ by zobaczyć FOTKĘ

Na stadionie w Łowiczu można znaleźć wiele ciekawych zjawisk, jak chociażby:
Specjalnie zarezerwowane miejsca dla VIP-ów <<---- KLIKNIJ by zobaczyć FOTKĘ
Specjalistyczny walec w barwach klubowych <<---- KLIKNIJ by zobaczyć FOTKĘ

Kilka minut przed godziną 10:00 pod stadion podjechał autokar z zespołem Śląska, do Łowicza dotarł także prezes Antoni Kordos.

Półtorej godziny przed meczem na stadionie w Łowiczu trwaja prace przygotowawcze. Kilka osób czyści zielone i białe krzesełka... może kibice we Wrocławiu także niedługo doczekają się takiego luksusu

W niedzielę o godzinie 11:15 zespoły Śląska i Pelikana rozpoczną ostatni w tym roku swój mecz na drugoligowym froncie. Jeśli wrocławianom uda się wygrać w Łowiczu, to podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza zimę spędzą w fotelu lidera rozgrywek.