Chłodnym okiem: Znamy rozstrzygnięcia?

16.05.2011 (21:22) | Adam Osiński | skomentuj (0)
To najważniejsze tak. Wisła Kraków przypieczętowała mistrzowski tytuł. Teraz pora wyłonić pozostałych pucharowiczów, a także spadkowiczów. Z matematycznego punktu widzenia zdarzyć się może sporo. Kibice niemal wszystkich klubów ekstraklasy siedzą nad terminarzem i rozrysowują możliwe scenariusze. Nie jestem wyjątkiem, ale bez zbędnego fantazjowania odgaduję los dwóch klubów: Cracovia będzie nad kreską, a Śląsk na podium.


 

Stabilizacja – oto słowo-klucz dla tych pozornie odważnych sądów. Najpierw Śląsk. Drużyna Oresta Lenczyka z ostatnich 20 spotkań przegrała tylko jedno. Dlaczego teraz miałoby nadejść załamanie? Kaźmierczaka, Fojuta i Gikiewicza nie ma już od jakiegoś czasu, a wrocławianie nadal robią swoje. Ba, nawet gdy do wymienionych dołączał Mila czy Sobota, to trzy punkty i tak dopisywał sobie WKS. Przed naszą drużyną dwa wyjazdy na Górny Śląsk, gdzie nie przegrywamy od dawna, oraz pojedynek na własnych śmieciach z Arką. Bułka z masłem? Po spotkaniu także z miodem, tym bardziej, że gdynianie już przed pierwszym gwizdkiem powinni mieć nosy spuszczone na kwintę.

A to dlatego, że Cracovia na własnym boisku punkty zdobywa seryjnie. Widzew i słaba wiosną Jagiellonia mogą w Krakowie punkty pogubić. Jak chłopcy Szatałowa pojadą w Polskę, jest gorzej, ale też w Bełchatowie gospodarzom w ostatniej kolejce może już nie zależeć. Arki może nie uratować nawet wygrana w najbliższą sobotę z Bytomiem, co i tak byłoby wyczynem nie lada. Zwłaszcza po tym, jak tonący okręt opuścił Moretto. Z takim bramkarzem jak Hieronim Zoch strach się bać.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane