Chłodnym okiem: Dół walczy

23.05.2011 (18:58) | Adam Osiński | skomentuj (0)
Mecze ostatniej kolejki utwierdziły mnie w przekonaniu, że spadek z ligi jest znacznie gorszy od niezakwalifikowania się do pucharów. Emocjonujące potyczki rozegrały drużyny z dna tabeli, bo bardziej im zależało. Gra w Ekstraklasie to pokaźny zastrzyk gotówki od telewizji, bez tej kasy taka Polonia Bytom może nie przetrwać. Z kolei jeśli Cracovia się utrzyma, od lipca zacznie od zera, z nowymi marzeniami. Jeśli spadnie, ma co najmniej rok w plecy.


 

Dlatego miło było popatrzeć na walkę w spotkaniach Arka – Polonia i Cracovia – Bełchatów. Kilkoma fajerwerkami piłkarze też nas uraczyli. Tymczasem Lech za łatwo przegrał w Gdańsku, nawet Lechia do czasu wykorzystania rzutu karnego atakowała dość apatycznie. W Zabrzu przyznają w kuluarach, że sen z powiek spędza im kwestia licencji, a po Wrocławiu niektórzy roznoszą plotki, że tak zwana góra pucharów jeszcze nie chce. A pamiętacie jak to było rok temu z Ruchem? W Chorzowie się nie przelewa,więc narzekano, że muszą płacić za przeloty do Kazachstanu i na Maltę. Z tymi ostatnimi amatorami zresztą omal nie odpadli...

28 kolejka nie potwierdziła moich prognoz sprzed tygodnia. Po kilku spektakularnych klęskach i tak od dawna nie obstawiam u buków, ale w tym wypadku wciąż wierzę, że się nie pomyliłem. Czy odpowiedź poznam już pojutrze?

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane