Chłodnym okiem: Na co stryjek zamienił siekierkę

26.02.2014 (08:36) | Adam Osiński | skomentuj (5)
Stanislav Levy nadal byłby trenerem Śląska, gdyby nie Tadeusz Pawłowski. Brzmi głupio? Zapewne, ale włodarze WKS-u nie zwolnili Czecha dlatego, że zespół już teraz potrzebował nowego opiekuna – zrobili to, bo pod ręką, a precyzyjniej – pod telefonem był Pawłowski. Nie brano pod uwagę innej kandydatury: nie było tematu Urbana, Fornalika czy kogokolwiek innego. Gdy po ósmej wieczorem Levy przed mediami tłumaczył się z porażki, wybierano już odpowiedni austriacki numer, a jeszcze przed północą dotychczasowy trener mógł się pakować. Zadziwiająco szybki przebieg wydarzeń, sugerujący, że mecz z Ruchem był tylko pretekstem do wręczenia Levemu wypowiedzenia.


 

Wśród szefów klubu panowała więc mała wiara w czeskiego szkoleniowca, wobec tego szkoda, że Levy pozostał na stanowisku po nieudanej rundzie i przygotowywał zespół do wiosny. Mało tego, to on aprobował angaż kilku nowych piłkarzy, a robił to wówczas, gdy w tęgich głowach kiełkowała już myśl o wymianie trenera. Kto wie, może kluczowe opinie na temat testowanych graczy wydawał Paweł Barylski, w końcu on w sztabie szkoleniowym zostaje, temat jego odejścia nawet nie istniał.

Idea zatrudnienia Pawłowskiego nie pojawiła się ani po kwadransie niedzielnego spotkania, kiedy to Kuświk i Jankowski ośmieszali kontrowersyjnie zestawioną przez Levego defensywę, ani później. Nie zdziwiłbym się, gdyby dla działaczy Śląska Tadeusz Pawłowski jawił się jako przyszły trener tego zespołu jeszcze przed meczem w Poznaniu. To by z kolei wskazywało, że jego angaż to decyzja głęboko przemyślana. A skoro tak, to chętnie dowiedziałbym się, co siedzi w głowach decydentów, skąd wiara, że trener młodzieży ze znikomym doświadczeniem w pracy z seniorami, nabytym przed wielu laty, z powodzeniem poprowadzi klub taki jak Śląsk.

Ponoć dobrze poinformowane źródła nie tak dawno donosiły, że pewny schedy po Stanislavie Levym może być obecny opiekun Lechii Michał Probierz, a niepoślednią rolę miał przy tym odegrać prezes Paweł Żelem. Wobec powyższego (i nie tylko) spodziewałem się Pawłowskiego raczej w roli strażaka, takiego z kontraktem do czerwca 2014. A skoro dostał umowę na rok dłużej, zacznie ze Śląskiem kolejny sezon – nawet jeśli po obecnych rozgrywkach WKS będzie tuż nad strefą spadkową, zawsze może zwalić winę na poprzednika. Wychodzi na to, że mamy trenera na wiele miesięcy, chyba że WKS poleci z ligi, ale bez przesady. Tak źle być nie powinno, ale czy będzie lepiej? I na to nie ma odpowiedzi, bo nikt nie wie, jakim trenerem jest Pawłowski. To jest ryzyko, które wzięli na siebie działacze. Pytanie tylko: po co?

KOMENTARZE
~BJ(2014-02-26 11:43:21)
HEJ... ~redvipera ... aleś BOCHATER :-)
A co do trenejro .... czas pokaże
~Jasień(2014-02-26 11:20:16)
Chlebodawcy powinni się uczyć odsuwania Człowieka od pracy nawet jak bardzo nie pasuje do planu.
Nie każdy kto przychodzi pracować ma w tym interes są też pasjonaci i takich należy szanować.
Czy ktoś potrafi się cieszyć sportem czy została tylko twarda kalkulacja ?
~redvipera(2014-02-26 10:35:56)
Rozwiazanie jest banalne.W tym sezonie Śląsk spadnie do 1 ligi a wszystko zwala na Lewego.A potem walka o awans i zapewne udana a Pawlowski zostaje bochaterem.No coż tak to wyglada
~bolo(2014-02-26 10:15:52)
jakim był trenerem młodzieży można zauważyć tu: http://www.transfermarkt.pl/pl/tadeusz-pawlowski/spiele/trainer_4939_4399_2005-12-00_2008-06-30.html .Trudno nie było tego wyszukać.
~Cocu(2014-02-26 09:36:48)
Zwolnienie Levego, w 5 dni po tym jak zatrudnili 4 piłkarzy po jego rekomendacji jest całkowicie absurdalne. To tak jakby w firmie dać komuś stworzyć załogę i na dzień przed, rozpoczęciem go zwolnić. Nasuwa się mnóstwo pytań.
Fajnie by było podpytać właścicieli Śląska, jak wygląda kwestia podejmowania decyzji? Kto decyduje o zwolnieniu trenera, kto o wyborze nowego. Na jakiej podstawie są dobierani zawodnicy do naszego klubu? Kto o tym decyduje? Solorz traktował Śląsk jako interes, nie zna się na piłce, ale przynajmniej nie ingerował w drużynę.
Jak będzie teraz? Co jeśli jeden z współwłaścicieli obudzi się rano i stwierdzi, że jednak Pawłowski nie? Zadzwoni do Żelema i powie, że ma go zwolnić! I co wtedy?
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane