Pich daje zwycięstwo w Celje

02.07.2015 (21:43) | Adrian Dana
W pierwszym meczu I rundy eliminacyjnej Ligi Europy Śląsk pokonał na wyjeździe słoweńskie Celje 1:0 po bramce Roberta Picha w 32 minucie meczu.

Pierwsza połowa była prowadzona zdecydowanie pod dyktando Śląska, który co chwilę znajdował się pod bramką Celje. Za to Słoweńcy mieli duże problemy ze stworzeniem sobie choćby namiastki akcji bramkowej. Najlepiej w trakcie pierwszej części meczu w ekipie z Wrocławia zaprezentował się słowacki duet pomocników Peter Grajciar – Robert Pich. To oni co rusz rozmontowywali obronę gospodarzy, a dodatkowo drugi z nich w 32 minucie wpisał się na listę strzelców pokonując z najbliższej odległości Kotnika. Tym samym Wojskowi schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła jedenastka wicemistrza Słowenii, a jej motorem napędowym przez pierwszy kwadrans był Nigeryjczyk Omoregie, który po przerwie zmienił Ahmediego. Od około 60 minuty tempo gry spadło, a gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania za pomocą stałych fragmentów gry, a zwłaszcza rzutów rożnych. Jednak Śląsk dobrze się bronił i co jakiś czas wyprowadzał groźne kontry. W 77 minucie powinno być 2:0 dla wrocławian, ale Flávio Paixão nie trafił z kilku metrów po dośrodkowaniu Dudu. Pięć minut później doskonałą okazję zmarnował Hołota, który strzelił głową obok słupka bramki Kotnika. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie co oznacza, że Śląsk przystąpi do meczu rewanżowego z jednobramkową zaliczką.

Mecz na stadionie Arena Petrol obejrzało 6 000 kibiców tym samym ustanawiając nowy rekord obiektu.

Celje – Śląsk 0:1 (0:1)

Bramka: Pich (32’)

Celje: Kotnik – Klemenčič, Jakolić, Soria, Vidmajer – Miškić, Klapan, Bajde, (63’ Vrhovec) Ahmedi (46’ Omoregie), Mršić (70’ Težak) - Firer

Śląsk: Pawełek – Celeban, Dudu, Pawelec, Zieliński – Hateley, Hołota, Flávio Paixão (78’ Ostrowski), Grajciar (69’ Machaj), Pich (90’ Dankowski) - Kiełb

Żółte kartki: Klemenčič (60’) – Grajciar (65’), Ostrowski (90+1’)

Sędziował: Enea Jorgji (Albania)

Widzów: 6 000