Światełko w tunelu

11.12.2015 (20:44) | Tomasz Szozda
Wreszcie się doczekaliśmy! Śląsk wygrywa w lidze po raz pierwszy od 12 września, czym przerywa serię 11 meczów bez zwycięstwa. Wrocławianie pokonali Górnika Łęczna 2:1 (2:1) po bramkach Dudu i Bilińskiego. Dla gości trafił Świerczok.

Nowy trener Śląska, Romuald Szukiełowicz, dokonał kilku zmian w składzie. Z piłkarzy, którzy rozpoczęli pojedynek w Gdańsku w pierwszej jedenastce, dziś na murawie zabrakło Danielewicza, Pawelca i Gecova. Zastąpili ich Dudu, Biliński oraz Ostrowski.

Gracze WKS-u od pierwszego gwizdka zepchnęli Górnika do defensywy. Już w 6 minucie przeprowadzili akcję, jakiej w ich wykonaniu dawno nie oglądaliśmy. Flavio dograł do Zielińskiego, który dośrodkował z prawej strony, a efektowną główką popisał się Dudu i Wojskowi wyszli na prowadzenie. Odpowiedź gości była jednak błyskawiczna. Po błędzie Wrąbla do piłki w polu karnym dopadł Świerczok i w 7 minucie na tablicy widniał już wynik 1:1.

Zielono-biało-czerwoni wzięli do serca słowa trenera o potrzebie agresywnej gry. Po niespełna kwadransie mieli na swoim koncie 2 żółte kartki. W 17 minucie prostopadłe podanie do Bilińskiego posłał Flavio, wychowanek Śląska minął Mierzejewskiego jak tyczkę na treningu i umieścił piłkę tuż obok wychodzącego Prusaka.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza postawa zawodników Górnika, którzy często gościli pod bramką Wrąbla. Wiele problemów obrońcom sprawiał zwłaszcza Bonin. Choć z drugiej strony podopieczni Jurija Szatałowa nie potrafili stworzyć sobie zbyt wielu klarownych sytuacji. Śląsk pomysł na swoją grę opierał przede wszystkim na kontratakach. Po jednym z nich drugiego gola mógł zdobyć Biliński, ale w pojedynku sam na sam lepszy okazał się Prusak.

Końcówka, jak łatwo się domyślić, była bardzo nerwowa, ale ostatecznie obronną ręką wyszli gospodarze, którzy nie pozwolili wyrwać sobie z rąk tak długo oczekiwanego zwycięstwa. Poza trzema punktami cieszyć może również dużo większe zaangażowanie zespołu Romualda Szukiełowicza.

Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 2:1 (2:1)