Chłodnym okiem: Zły trener, a wyniki ma

05.08.2016 (17:18) | Adam Osiński | skomentuj (0)
Pogoń przejechała się na rozstaniu z Czesławem Michniewiczem. No dobra, liga dopiero wystartowała, każdy zespół czekają jeszcze wzloty i upadki, ale na razie sytuacja wygląda tak: Portowcy prowadzeni przez Kazimierza Moskala po porażce ze Śląskiem zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo. Z Michniewiczem na ławce poprzedni sezon skończyli na szóstej pozycji, a po jego zasadniczej części byli nawet trzy pozycje wyżej, na podium. W Szczecinie to najlepszy wynik od 15 lat, gdy świętowano wicemistrzostwo. Ale dla władz Pogoni to było za mało – oni oczekiwali bardziej atrakcyjnej gry. Teraz swoją wizję futbolu Michniewicz realizuje w skromniejszym klubie, ale z efektami – przynajmniej na starcie – takimi jak ostatnio. Termalica jest aktualnie piąta.


 

Ludzie decyzyjni ze Szczecina chcieli mieć gruszki na wierzbie zamiast wymiernych wyników. Tyle że we współczesnej piłce nożnej zbyt często wygrywa wyrahowanie, brzydota i defensywa, żeby to zignorować. Pogoń miała to, do czego dąży każdy klub – dobry wynik. I sama z tego zrezygnowała w imię jakichś wyższych wartości. Ale czy w sporcie istnieje cokolwiek ponad zwycięstwo?

Przecież nawet Portugalia, mając w składzie najefektowniejszego piłkarza świata, grała ekstremalnie nieefektownie. Cristiano Ronaldo sam zresztą dobrze wiedział, że cel uświęca środki. Efektem był złoty medal – wywalczony przez mniej utalentowane pokolenie Portugalczyków. Figo, Deco i reszta obeszli się smakiem. Pewną historię posiada tu także Śląsk Wrocław. WKS Tarasiewicza miał dominować nad przeciwnikiem, stwarzać multum sytuacji, wykorzystywać swój ofensywny potencjał. I ugrzązł na dnie. WKS Lenczyka, zespół przestawiony na inną filozofię, jeszcze w tym samym sezonie był wicemistrzem, a potem ten wynik poprawił. Wisła Kraków Kazimierza Moskala bywała chwalona za styl, ale liczby, które przedstawiono ostatnio w magazynie Liga+, są dla tego szkoleniowca zatrważające: on po prostu ma gigantyczny problem z wygrywaniem. Chyba trzeba napisać, cytując klasyka: dobry trener, tylko wyników nie ma.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane