Seria trwa. Nieskuteczny Śląsk rozgromiony w derbach

14.09.2018 (19:52) | Adrian Dana
W pierwszym meczu 8. kolejki LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało ze Śląskiem Wrocław 4:0. Dla Miedziowych było to drugie derbowe spotkanie z rzędu. W poprzedniej serii gier przegrali 0:2 z Miedzią Legnica.

Pierwsza połowa derbowego spotkania była wyrównana. Można w niej było nawet zobaczyć fragmenty, w których to Śląsk miał przewagę, ale swoich sytuacji nie wykorzystali zarówno Cholewiak jak i Robak.

Pod koniec pierwszych 45 minut kibicom WKS-u mogło przypomnieć się stare piłkarskie porzekadło mówiące, że „nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić”. Najpierw przez złe ustawienie Słowika, bramkę bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego zdobył Starzyński. Z kolei w doliczonym czasie gry drugie trafienie dla Zagłębia zaliczył Jagiełło, a akcja bramkowa zaczęła się od straty piłki w środkowej strefie boiska przez Łabojkę.

Po przerwie zielono-biało-czerwoni szybko mogli strzelić gola kontaktowego, ale piłkę minimalnie obok bramki posłał Cholewiak, który parę minut później dostał czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch żółtych. Zawodnik Śląska zachował się jak amator faulując zupełnie niepotrzebnie Jagiełłę.

Pomimo gry przez większość część drugiej połowy w osłabieniu Śląsk nie odstawał od Zagłębia, ale ostatnie słowo i tak należało do gospodarzy. Jednak tym razem graczy Miedziowych wyręczył Robak, który po zagraniu Starzyńskiego z rzutu rożnego skierował piłkę do własnej bramki. Chwilę po tym „kropkę nad i” postawił wprowadzony dwie minuty wcześniej Pakulski.

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 4:0 (2:0)

Bramki: Starzyński 40, Jagiełło 45+1, Robak 85 (samobójcza), Pakulski 89

Zagłębie: Hładun – Dziwniel, Balić, Guldan, Tosik – Matuszczyk – Jagiełło (71 Poręba), Starzyński (89 Ślisz) – Pawłowski, Bohar (87 Bohar) – Tuszyński

Śląsk: Słowik – Broź, Golla, Celeban, Dankowski – Łabojko (64 Radecki), Chrapek (79 Łuczak) – Cholewiak, Pich – Ahmadzadeh (46 Augusto) – Robak

Żółte kartki: Balić, Tosik - Robak, Cholewiak (2x), Celeban

Czerwona kartka: Cholewiak

Sędziował: Marciniak