Koniec marzeń o pucharze

04.12.2018 (18:52) | Adrian Dana
Śląsk Wrocław przegrał z Miedzią Legnica 0:1 w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Hiszpan Borja Fernandez chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy.

Śląsk na mecz u siebie w rozgrywkach Pucharu Polski czekał prawie trzy lata. Ostatnie takie spotkanie odbyło się 16 grudnia 2015 roku, kiedy to WKS podejmował na Stadionie Miejskim Zawiszę Bydgoszcz. Tamto starcie zakończyło się porażką wrocławian 1:2 i po bezbramkowym remisie na wyjeździe zielono-biało-czerwoni pożegnali się z krajowym pucharem na etapie ćwierćfinału. W następnych latach Śląsk odpadał w delegacji na wczesnych etapach pucharu.

W tym sezonie WKS, aby zagrać z Miedzią musiał pokonać dwie przeszkody. Najpierw w 1/32 finału wrocławianie wygrali 3:0 z Olimpią Elbląg. W następnej rundzie w takim samym stosunku bramkowym pokonali Bytovię Bytów. Z kolei Miedzianka również najpierw pokonała 3:0 Sandecję Nowy Sącz, by następnie wygrać 1:0 z GKS Bełchatów.

Pierwsza połowa „ meczu przyjaźni” pomiędzy Śląskiem, a Miedzią zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem drużyny z Legnicy. Bramkę po jedynej wartej wspomnienia akcji w tej części gry strzelił Borja Fernandez. Hiszpan przejął piłkę na około 25 metrze przed polem karnym WKS-u i nie niepokojony przez graczy Śląska wbiegł w nie, skąd płaskim strzałem w prawy róg bramki Jakuba Wrąbla pokonał bramkarza Wojskowych.

Druga część gry wyglądała niemal identycznie do pierwszej. Jedyne różnice pomiędzy połowami to: brak bramki i trochę więcej oddanych strzałów przez obydwie drużyny w trakcie drugich 45 minut.

Śląsk Wrocław - Miedź Legnica 0:1 (0:1)

Bramka: Borja Fernandez 43’

Skład Śląska: Wrąbel – Broź, Pawelec, Golla, Cotra – Pich (74’ Szczepan), Augusto, Pałaszewski (82’ Samiec-Talar), Cholewiak, Gąska (46’ Piech) – Robak

Skład Miedzi: Sapela – Zieliński, Miljković, Żyro, Osyra – Pikk, Fernandez (90+1 Bartczak), Szczepaniak (78’ Piasecki), Purzycki, Ojamaa – Forsell (90+3 Garguła)

Widzów: 4 008

Sędzia: Piotr Lasyk