Pechowa trzynastka

13.04.2019 (19:57) | ADana
W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego LOTTO Ekstraklasy Śląsk Wrocław przegrał 0:1 z Górnikiem Zabrze. Przegrana oznacza, że wrocławianie spadli na trzynaste miejsce w ligowej tabeli trzynastego kwietnia.

Przed sobotnim spotkaniem wiadomo było, że zarówno Śląsk jak i Górnik rozegrają siedem ostatnich kolejek w tzw. „grupie spadkowej”. Mecz we Wrocławiu miał jednak duże znaczenie dla obydwu drużyn, ponieważ gra toczyło się o ilość gier rozgrywanych na własnym stadionie w decydującej części sezonu 2019/2020.

Patrząc na ilość absencji w obydwu zespołach można było uznać, że to wrocławianie są w lepszej sytuacji kadrowej przed dzisiejszym spotkaniem (tj. 13.04). Trener Vitezslav Lavicka nie mógł skorzystać jedynie z Łukasza Brozia i Mateusza Radeckiego. Z kolei szkoleniowiec zespołu gości Marcin Brosz nie mógł włączyć do kadry meczowej Adriana Gryszkiewicza, Michała Koja, Ishmaila Baidoo oraz Giannisa Mystakidisa.

Pomimo tych osłabień w obydwu zespołach pierwsza połowa pomimo braku bramek stała na niezłym jak na polską ligę poziomie. Początkowo to goście przeważali i nawet strzelili gola, ale sędzia go nie uznał, ponieważ zawodnik zabrzan był na spalonym. Następnie to Śląsk doszedł do głosu. Dominacja wrocławian trwała już do końca pierwszej części gry, ale pomimo kilku dobrych sytuacji do otwarcia wyniku spotkania nie udało się to żadnemu graczowi grającemu w zielono-biało-czerwonych barwach.

Drugie 45 minut było bardzo podobne do pierwszej części gry. Jednak pomimo dobrych sytuacji z obydwu stron to zabrzanie zdobyli zwycięską bramkę. Jesus Jimenez pokonał Słowika pięć minut przed końcem spotkania. Porażka sprawiła, że Śląsk spadł na 13. miejsce w ligowej tabeli i w rundzie finałowej tylko trzykrotnie zagra na własnym stadionie.

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Jimenez 85’

Śląsk: Słowik - Golla, Mączyński, Hołownia, Dankowski (87' Piech)- Robak, Ahmadzadeh (82' Musonda), Tarasovs, Chrapek - Gąska, Pich (70' Cholewiak) Trener: Vitezslav Lavicka

Górnik: Chudy - Bochniewicz, Suarez, Wiśniewski, Sekulić - Matras - Jimenez, Żurkowski, Gvilia (86' Matuszek), Wolsztyński (57' Arnarson) - Angulo (89' Zapolnik) Trener: Marcin Brosz

Żółte kartki: Mączyński 27’, Ahmadzadeh 29’, Robak 35’

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski