Wielkie serca przy Oporowskiej, czyli #ŚląskoweGranie 2019

20.05.2019 (22:50) | Daniel Żuliński | skomentuj (0)
Dziś na stadionie przy Oporowskiej odbył się charytatywny mecz z udziałem kibiców, działaczy oraz piłkarzy Śląska. Było to już drugie takie spotkanie organizowane przez WKS pod nawzą #ŚląskoweGranie.


 

Cel był szczytny. Zbiórka pieniędzy dla małej Wiktorii która pomimo przeciwności losu jest wiernym kibicem Śląska. Każdy kto wpłacił daną kwotę na rzecz Wiki mógł wziąć udział w tej wspaniałej inicjatywie. Frekwencja była znakomita. W spotkaniu uczestniczyli m.in: Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Krzysztof Ostrowski, Jakub Wrąbel.
Warto zaznaczyć, że w gronie uczestników pojawili się też prezes Śląska, Piotr Waśniewski oraz legenda wrocławskiej koszykówki, Maciej Zieliński.

Uczestniczy zostali podzieleni na dwa zespołu. Zespóły dowodzone przez Mariusza Pawelca (stroje zielone) oraz Piotra Celebana (stroje białe) zagrały pełne 90 minut.
Tak liczna grupa uczestników tego meczu cieszy przede wszystkim organizatora tej akcji, Szymona Mikołajczaka - Cieszę się, że w naszej akcji wzięły udział takie legendy jak Mariusz Pawelec czy Piotrek Celeban. Serce się raduje.

Mecz mimo, że miał charakter czysto towarzyski momentami było bardzo zacięte i emocjonujące. Niech świadczy o tym fakt, że sędzia dzisiejszego spotkania podyktowała aż trzy rzuty karne.

Jednak nie to było najważniejsze, najważniejsza była wspólna zabawa i pomoc małej Wiktorii. Ten fakt podkreślał z resztą popularny „Foka” - Mimo, że to tylko zabawa, widać było po chłopakach duże zaangażowanie. Poziom rośnie z roku na rok, jednak nie o to tutaj tak naprawdę chodzi. Najważniejsze, że pokazaliśmy, że kibice Śląska potrafią tworzyć jedną wspaniałą rodzinę która potrafi się zebrać aby pomóc jednej z nas - podkreślił.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla zespołu Zielonych. W kuluarach już słychać, że nie będzie to ostatnia tego typu inicjatywa organizowana przez klub.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane