Ostatni sprawdzian Śląska II przed walką o III ligę

08.06.2019 (22:47) | Marcin Polański | fot.: Marcin Polański | źródło: Fot. R.Sawicki
Wrocławianie zwycięstwem w Wołowie zakończyli rozgrywki ligowe i w dobrych humorach mogą szykować się na mecze barażowe o III ligę. Rywalem podopiecznych trenera Piotra Jawnego będzie w nich AKS Strzegom, który zwyciężył na wyjeździe 4:1 Victorię Ruszów i wygrał gr. zachodnią IV ligi.

Ekipa trenera Piotra Jawnego rozpoczęła spotkanie w nieco eksperymentalnym składzie, ale szybko pokazała gospodarzom, że nie przez przypadek są najlepszą drużyną w lidze. Wrocławianie dominowali na boisku, a gra przez większość czasu toczyła się na połowie zespołu z Wołowa. Wynik 4:0 do przerwy to najniższy wymiar kary, bo gracze WKS-u często stawali oko w oko golkiperem gospodarzy, ale bramkarz kilka razy szczęśliwie wygrywał pojedynki sam na sam.

Po zmianie stron w zespole Śląska II pojawiło się aż 6 nowych młodych zawodników i trudno było w tej sytuacji o zgranie i prezentowanie wypracowanych schematów. Bliski szczęścia był Sobczak, który nie wykorzystał dwóch dobrych okazji na pokonanie Harwata, ładnie strzelał Izydorczyk, a po uderzeniu Jarzębowskiego futbolówka otarła się o poprzeczkę. Skapitulował za to Wadach po strzale Janusa zza pola karnego w 65 minucie, zdobywając gola honorowego dla MKP i jednocześnie ustalając wynik meczu.

MKP Wołów – Śląsk II Wrocław 1:4 (0:4)

Janus 65 – Kierkiewicz 10,32, Kotfas 29, Skrzypek 39

Śląsk II: Wadach – Izydorczyk, Łazarowicz (46 Maciak), Kucharczyk (46 Golak), Caliński (46 Sobczak) – Kotowicz (46 Jarzębowski), Sztylka, Kazimierowicz (46 Szpakowski), Kierkiewicz – Skrzypek (46 Ostrowski), Kotfas.