Misja 2019/2020 rozpoczęta

17.06.2019 (14:41) | Krzysztof Banasik | Marcin Polański, Fot. Paweł Kot
Zespół Śląska rozpoczął przygotowania do nowego sezonu półtoragodzinnym treningiem przy ulicy Oporowskiej. Pod okiem trenera Vitezslava Lavicki ćwiczyło około trzydziestu zawodników, w tym spora grupa młodych piłkarzy, którzy powrócili z wypożyczeń.


 

Wydarzeniem był brak na murawie Arkadiusza Piecha, którego kontrakt nie będzie przedłużony i odejdzie ze Śląska, oraz Marcina Robaka, którego przyszłość jest ciągle niepewna. Obaj piłkarze byli na Oporowskiej, przez chwilę przyglądali się ćwiczącym kolegom, ale na boisku się nie pojawili.Na zajęciach zabrakło też pozyskanego niedawno Dino Stigleca, który, ze względu na późno skończony sezon, dostał nieco więcej czasu na odpoczynek. Nie trenowali także lekko kontuzjowani Piotr Samiec-Talar i Łukasz Wiech.

Zajęcia były podzielona na kilka etapów – po lekkim rozruchu zawodnicy zostali podzieleni na grupy, w których wykonywali ćwiczenia na trzech stacjach. Na jednej trenowane było szybkie rozegranie piłki, na kolejnej wykonywane były ćwiczenia bardziej siłowe z wykorzystaniem piłek lekarskich i ciężarów, a na ostatniej akcje ofensywne zakończone strzałem na zmniejszoną bramkę. Na każdej ze stacji piłkarze trenowali pod okiem asystentów szkoleniowca, a trener Lavicka przechadzał się bo boisku przyglądając się, podpowiadając i chwaląc swoich podopiecznych.

Osobno trenowała trójka bramkarzy, w tym Daniel Kajzer – drugi z nowych nabytków Śląska.
Trener Lavicka po zajęciach zapewnił, że szczególnie bacznie przyglądał się będzie młodym zawodnikom, którzy będą dostawali swoje szanse ze względu na wymóg przebywania na boisku piłkarza o statusie młodzieżowca. Większość z nich szkoleniowiec widział na żywo w treningu po raz pierwszy, dlatego bardzo ważne dla nich będą najbliższe treningi i zbliżające się mecze towarzyskie.

Po odejściu Piecha i mocno prawdopodobnym pożegnaniu się z Robakiem, dla trenera priorytetem jest pozyskanie nowego napastnika, chociaż Lavicka pochlebnie wypowiedział się o Danielu Szczepanie, który może włączyć się do rywalizacji o miejsce w składzie. Klub poszukuje też ofensywnego pomocnika i obrońcy. Wrocławianie chcą w tym okienku transferowym postawić nie na ilość, ale na jakość nowych graczy.Przez najbliższe dwa dni zawodnicy będą przechodzić szczegółowe badania, a w sobotę zostanie rozegrany pierwszy sparing. Nie wiadomo jeszcze ilu zawodników wyjedzie na zgrupowanie do Słowenii i kto to będzie – zadecyduje oczywiście postawa piłkarzy w zajęciach oraz w meczach towarzyskich z Odrą Opole i jeszcze jednym, jak dotąd nieznanym przeciwnikiem.