Defensor Korony Kielce zastąpi Brozia?

17.06.2019 (18:44) | peciaq | 2x45.info
Jak donosi Piotr Potępa na łamach portalu 2x45.info, Śląsk Wrocław rozmawia z prawym obrońcą Korony Kielce Bartoszem Rymaniakiem. Defensor "Scyzoryków" miałby zastąpić w WKS-ie Łukasza Brozia, którego przygoda z Wrocławiem pomimo nieudanych negocjacji z Wisłą Płock dobiega końca.


 

Rymaniak w barwach Korony Kielce rozegrał w ubiegłym sezonie 31 spotkań i jednokrotnie asystował przy golu jednego z kolegów. Był także kapitanem drużyny z Kielc. Piłkarz nie osiągnął jeszcze jednak porozumienia z klubem w sprawie nowego kontraktu i wszystko wskazuje na to, że od 1 lipca będzie wolnym zawodnikiem. Z tego braku porozumienia skorzystać zamierza Śląsk Wrocław, w którym w razie odejścia z klubu Łukasza Brozia pozostanie tylko jeden nominalny prawy obrońca, mianowicie wciąż jeszcze nie bardzo doświadczony 22-latek, Kamil Dankowski.

Wydaje się, że sprowadzenie tego konkretnego piłkarza do klubu byłoby dobrym posunięciem ze strony włodarzy WKS-u. Rymaniak to doświadczony, "obcykany" w ekstraklasowych realiach zawodnik. Nie należy może do młokosów, jednak jako 29-latek wciąż ma przed sobą perspektywę rozegrania kilku sezonów na najwyższym poziomie. Jeśli ze Śląska faktycznie odejdzie Łukasz Broź, transfer nowego prawego obrońcy będzie wręcz koniecznością. Nie możemy przecież rozpoczynać sezonu z samym Kamilem Dankowskim na prawej flance.

Według portalu 2x45 WKS jest już w trakcie negocjowania kontraktu z 29-latkiem, a co za tym idzie jeszcze w tym tygodniu możemy spodziewać się prezentacji nowego piłkarza. Nie wszystko musi jednak pójść tak gładko - obrońcą ma się podobno interesować również Wisła Płock, a także świeżo upieczony mistrz Polski Piast Gliwice, jednak zdaniem Piotra Potępy to właśnie WKS jest liderem w wyścigu o podpis Rymaniaka.