OFICJALNIE: Śląsk bez Robaka

18.06.2019 (11:03) | Krzysztof Banasik | żródło: slaskwroclaw.pl
Sprawdziły się nasze wcześniejsze doniesienia – klub już oficjalnie poinformował, że nie przedłuży wygasającej umowy z Marcinem Robakiem. 36-letni napastnik w Śląsku spędził dwa lata, zagrał w 71 meczach, zdobył w nich 37 goli. W ostatnim czasie pełnił również funkcję kapitana zespołu.


 

Rozmowy o przedłużeniu kontraktu były długie i trudne, ostatecznie zakończyły się bez porozumienia. Według różnych doniesień, zainteresowanie zawodnikiem wyraziły Miedź Legnica, Piast Gliwice i izraelski Hapoel Haifa.

➡️JUANTO ORTUNO W ŚLĄSKU? RACZEJ NIE ⬅️

Dziś kończy się bardzo ważny etap nie tylko w mojej karierze, ale i w moim życiu. Spędziłem w Śląsku Wrocław dwa sezony i choć nie udało nam się grać o najwyższe cele, czego zawsze pragnąłem, przeżyłem tu wiele pięknych chwil. Chciałbym podziękować kibicom, zawodnikom, trenerom, sztabowi medycznemu oraz pracownikom klubu za to, że mogłem liczyć na Wasze wsparcie i dzięki Wam do końca życia będę miał piękne wspomnienia z Wrocławia. W barwach WKS-u zawsze starałem się grać o zwycięstwo, zostawiać zdrowie i serce na murawie. W Śląsku także po raz pierwszy zostałem kapitanem zespołu, co było dla mnie zaszczytem. Śląsk Wrocław zawsze będzie dla mnie ważnym klubem, trzymam za Was kciuki i życzę wszystkiego najlepszego – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Śląsk pożegnał się więc już z drugim napastnikiem – wczoraj oficjalnie potwierdzono odejście Arkadiusza Piecha. Jak aktualnie wygląda sytuacja w przedniej formacji? Jedynym atakującym seniorem jest Daniel Szczepan (24 lata, w poprzednim sezonie 97 minut w ekstraklasie, 0 goli). Poza tym trzeba wspomnieć o młodych – Sebastianie Bergierze (19 lat, w poprzednim sezonie 15 meczów w I lidze na wypożyczeniu w Wigrach Suwałki, 0 goli) i Piotrze Samcu-Talarze (17 lat, 4 minuty w ekstraklasie, 0 goli, 16 występów w CLJ U-18, 14 goli).

Można więc śmiało napisać, że obecnie atak Śląska istnieje tylko w teorii i dla dyrektora sportowego Dariusza Sztylki pozyskanie napastnika musi być absolutnym priorytetem.