Ortuno w Śląsku? Raczej nie

18.06.2019 (11:30) | Krzysztof Banasik | żródło: Fot. SEGRE
Według niepotwierdzonych informacji, Śląsk rzekomo interesuje się napastnikiem Juanto Ortuno. Sprawdziliśmy tę informację i – co ważne – o sprawie nie wie nic jego hiszpański agent, z którym udało nam się skontaktować. W przeszłości takie sytuacje już się jednak zdarzały i transfery dochodziły do skutku – zawodnika może reprezentować ktoś inny, ale nie udało nam się tego ustalić.


 

- Nic nie wiem o tej sprawie, nie znam w ogóle takiego klubu (Śląska – przyp.red.). To tylko transferowa plotka, Juanto zostaje w Hiszpanii – usłyszeliśmy od Jose Vicente Simeon Perisa.

27-letni zawodnik ostatnie półtora roku spędził w barwach Lleida Esportiu. To klub z trzeciej grupy Segunda Division B, która jest trzecim poziomem rozgrywkowym w Hiszpanii. Ortuno zagrał w minionym sezonie w 35 meczach (31 razy w pierwszej jedenastce), strzelił w nich 14 bramek, co dało mu trzecie miejsce wśród najlepszych strzelców ligi.

Wcześniej próbował swoich sił w portugalskiej ekstraklasie w Belenenses, ale z jakiegoś powodu sobie tam nie poradził – przez blisko 2 lata zaliczył 1729 minut (co daje około 19 pełnych meczów), strzelił w nich tylko 6 goli.

Po powrocie do ojczyzny związał się z Lleidą, ale jeśli wierzyć portalowi transfermarkt.pl, jego obecna umowa wygasa wraz z końcem czerwca.

Jak donosi portal europasur.es, zainteresowanie tym zawodnikiem wyraziły także trzy inne kluby, wszystkie z Segunda Division, a najbardziej zaawansowane są rozmowy z Balompedica Linense.

AKTUALIZACJA (godz. 11:58)
Udało nam się zdobyć komentarz Dariusza Sztylki. – To jest dobry zawodnik, znamy go, ale jest to jedna z plotek transferowych – przekazał nam dyrektor sportowy.