Ćwiąkała: Exposito ma coś do udowodnienia

20.06.2019 (17:38) | Daniel Żuliński
Na początku przyszłego tygodnia we Wrocławiu pojawi się nowy napastnik Erik Exposito. 22-letni snajper w minionym sezonie pół roku spędził w hiszpańskiej Cordobie (LaLiga2 - drugi poziom rozgrywkowy), a następnie powrócił do rezerw Las Palmas (Segunda Division B - trzeci poziom rozgrywkowy).


 

Przyjście tego zawodnika wywołuje spore dyskusje, przede wszystkim w mediach społecznościowych. Wiele osób twierdzi, że Exposito nie jest piłkarzem, który godnie zastąpi byłego już snajpera Śląska Marcina Robaka.

Postanowiliśmy więc zasięgnąć opinii Tomasza Ćwiąkały, jednego z największych znawców hiszpańskiego futbolu w naszym kraju. Komentator stacji Canal+ dość przychylnie wypowiada się o umiejętnościach Hiszpana. - Kiedy przeczytałem, że Exposito może trafić do Ekstraklasy, nie ukrywam, że byłem dosyć mocno zaskoczony. Ten chłopak w 2017 roku był jedną z największych nadziei ówczesnego zespołu Primera Division Las Palmas. Ten klub słynie zresztą z produkowania oraz wynajdywania ciekawych zawodników. Takim właśnie miał być Erik Exposito - powiedział Ćwiąkała.

Ostatni sezon nie był jednak dla Exposito udany pod względem liczb. Podczas wypożyczenia do Cordoby zagrał tylko 246 minut, nie zdobył żadnego gola. Po powrocie do rezerw Las Palmas w 15 spotkaniach strzelił 3 bramki. Ćwiąkała nie skreślałby jednak tego napastnika, nawet biorąc pod uwagę ostatni nieudany dla niego sezon - Patrząc na same liczby, można mieć spore obawy czy ten chłopak będzie w stanie zastąpić Robaka. Trzeba jednak na jego pobyt w Cordobie spojrzeć troszkę pod szerszym kątem. Cordoba znajdowała się w nieciekawej sytuacji. W trakcie rozgrywek zmienił się trener tego zespołu, przez co było sporo rotacji w składzie. Z tym nie poradził sobie Exposito. Ja uważam jednak, że ten napastnik, mówiąc kolokwialnie, może odpalić w Śląsku. Jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie oraz ma dobre warunki fizyczne. Zawodnicy z niższych lig w Hiszpanii są stosunkowo tani, a patrząc przez pryzmat np. Igora Angulo, prezentują dosyć wysoki poziom sportowy. Exposito przychodzi do Wrocławia z podrażnioną ambicją i na pewno będzie chciał w Śląsku udowodnić, że warto na niego postawić. To będzie jego życiowa szansa - dodał komentator Canal+.

Wypowiedź ta dowodzi, że warto jednak poczekać z oceną tego piłkarza. Wiele wskazuje na to, że do Wrocławia trafi naprawdę bardzo ciekawy zawodnik, który daje jednak nadzieje, że będzie w stanie wejść w buty po Robaku.

fot. Facebook.com/erik.exposito.5