Lavicka: Wszyscy się wzajemnie wspierają

09.07.2019 (19:09) | Daniel Żuliński

fot.: Krzysztof Banasik

Zachęcamy do zapoznania się z wypowiedź Vitezslava Lavicki, który skomentował dzisiejszy sparing Śląska Wrocław z Zorią Ługańsk.


 

Wydaje mi się, że Zoria zagrała lepiej niż Hajduk. Śląsk wygrał mimo tego, że to Zoria pierwsza strzeliła gola.

Vitezslav Lavicka: Dzisiaj graliśmy przeciwko bardzo dobremu przeciwnikowi. Zoria będzie grała w kwalifikacjach do Ligi Europy. Jestem zadowolony z gry moich piłkarzy. Byliśmy dobrze zorganizowani. To jest świetna wiadomość, że po utracie bramki, potrafiliśmy się podnieść i ostatecznie odnieść zwycięstwo.Widać było zżycie zawodników ze sobą. Po tym jak sfaulowany został Jakub Łabojko, za chwilę podbiegli do niego i rywala wszyscy pozostali piłkarze.

Wszyscy się wzajemnie wspierają. Kuba nie powinien jednak tak reagować kiedy jest faulowany.Czy może trener podsumować obóz w Słowenii? Ostatnio w Turcji były problemy z pogodą. Tutaj czasami padało ale było chyba znacznie lepiej.

Wszyscy jesteśmy zadowoleni. Długa jedynie była podróż. Znaleźliśmy dobry hotel, mieliśmy do dyspozycji świetne boiska i warunki do regeneracji. Dodatkowo mieliśmy dobrych sparingpartnerów.Czy trener ma już w głowie skład na pierwszy mecz w sezonie? Ile może być jeszcze tych wątpliwości?

Na odprawie przedmeczowej mówiłem zawodnikom, że jestem zadowolony jak walczą o miejsce w składzie. Mamy rywalizację na każdą pozycję. A oni to udowadniają w sparingach. Czeka nas jeszcze ostatni sparing w niedzielę we Wrocławiu. Czeka nas trudny sezon. Każdy zawodnik dostanie szansę gry.A czy wiadomo już coś nowego w sprawie Mateusza Radeckiego?

Nie znamy jeszcze wyników dodatkowych badań. To jest dla nas komplikacja, że w tej chwili z nami nie trenuje. Świetnie prezentował się w poprzednim sezonie. Brakuje nam go. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia.Chciałbym bardzo podziękować kibicom za oglądanie sparingu. Słyszałem, że kilka tysięcy oglądało transmisje w internecie. To dobry prognostyk przed nowym sezonem.