Lavicka: Mamy trzech dobrych napastników

02.08.2019 (13:40) | Drom | skomentuj (3)
Trener Vitezslav Lavicka spotkał się z dziennikarzami przed meczem z Legią Warszawa. Odpowiedział m.in. na pytania o stan zdrowia zawodników, sytuację Erika Exposito i Israela Puerto.


 

Jak wygląda sytuacja zdrowotna w drużynie, szczególnie Daniela Szczepana?
Daniel Szczepan miał lekką kontuzję po meczu z Wisłą, dlatego nie znalazł się w kadrze na mecz z Piastem. W tym tygodniu jest normalnie w treningu z drużyną i przygotowuje się do meczu z Legią.

Kto zatem zagra w ataku od pierwszej minuty?
To jest dobre pytanie. Jestem zadowolony z tego, że wszyscy napastnicy są przygotowani i walczą na treningach. Dla mnie jako trenera to jest dobra informacja. Mamy trzech dobrych napastników i wybierzemy, tego który zagra z Legią.

Erik Exposito jest gotowy na to, żeby zagrać w wyjściowym składzie?
Erik wykonał dobrą pracę w meczu z Piastem, w końcówce meczu strzelił bramkę. Pracował dużo dla drużyny. Teraz to będzie moja decyzja i sztabu, kto zagra w ataku. Jest możliwe, że będzie to on.

Czy oglądał Pan wczorajszy mecz Legii? Czy był Pan zaskoczony, że było im tak ciężko?
Oglądałem. Nie byłem zaskoczony. Legia grała pragmatycznie - wygrali u siebie, a tam grali tak, żeby awansować.

Spodziewa się Pan, że w niedzielę Legia zagra innym składem?
Myślę, że tak. Mają szeroką kadrę i moim zdaniem będą zmiany. Zrobiliśmy dzisiaj przed treningiem analizę Legii. Wszyscy wiemy, że mają jakość, bardzo dobrych zawodników w drużynie. Dla nas to jest wyzwanie.

Czy Legia jest w kryzysie teraz i nie pokazuje pełni potencjału?
Tak jak mówiłem, mają zawodników z jakością. Myślę, że drużyna nie jest jeszcze ustabilizowana. Wiem ze swojego doświadczenia, że początek sezonu jest ciężki dla drużyn, które grają kwalifikacje do europejskich pucharów. To jest dla nich trudna część sezonu.

Czyli dobrze, ze Śląsk gra z Legią teraz, a nie na przykład za miesiąc?
Jesteśmy skoncentrowani na swojej robocie. Mamy respekt dla Legii, wiemy że będzie dobra atmosfera na stadionie i chcemy wykonać dobrą robotę i zrobić dobry wynik.

Piłkarze otwarcie mówią, że chcą w Warszawie wygrać.
To jest nasza filozofia. Mamy respekt przed Legią, ale w Śląsku mamy filozofię, że każdy jeden mecz chcemy grać z myślą o zwycięstwie

Israel Puerto może znaleźć się w kadrze na mecz z Legią?
W tym tygodniu trenuje normalnie z drużyną, ale to dopiero pierwsze treningi, także jeszcze nie jest gotowy, żeby zagrać w meczu. Jestem zadowolony, że jest w normalnym cyklu treningowym, dodatkowo pracuje też z trenerem przygotowania fizycznego.

Czy po dobrym początku sezonu trener odczuwa, że kibice częściej podchodzą, proszą o autograf?
Najważniejsza sprawa – to dopiero pierwsze dwie kolejki. Dwa bardzo ważne zwycięstwa dla nas, ale to dopiero 2 kolejki za nami i pozostało 35. Gdy przemieszczam się po Wrocławiu, kibice rozpoznają i dają wyrazy sympatii, to jest bardzo pozytywne dla mnie i dla nas wszystkich.
Wiemy wszyscy jak było w zeszłym sezonie, jak było blisko nieszczęścia. Jestem zadowolony z tego, jaka atmosfera była na stadionie w meczu z Piastem. To było bardzo pozytywne, nasi kibice dali nam takie wsparcie, że w końcówce meczu udało się wywalczyć zwycięstwo.

KOMENTARZE
~Eryk(2019-08-02 19:28:21)
Hahahaha dobre,,,,
Przykro mi ale jestesmy w dupie z napastnikami,
Niedługo zaczna sie schody ibedziemy spadać,
~Chudy(2019-08-02 19:04:36)
Samiec-Talar, Szczepan i Exposito... ;)
~tomeminem(2019-08-02 14:43:14)
Mamy 3 napastników??? Pierwsze słyszę... :D
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane