Broź: Wiem, że mogę grać lepiej

02.08.2019 (14:09) | Drom | skomentuj (1)
Przed meczem z Legią Warszawa na pytania dziennikarzy odpowiadał autor zwycięskiego gola z Piastem Gliwice - Łukasz Broź.


 

Wracając jeszcze do meczu z Piastem, to jest przesąd piłkarski, że faulowany nie powinien strzelać.
Każdy wierzy w inne rzeczy. Ja w ten przesąd nie wierzę. Nie pierwszy raz strzelam karnego, którego wywalczyłem. Dlatego nie miałem w ogóle w głowie myśli, że może mi się nie udać.
W sparingach strzelał Robert Pich, też Michał Chrapek. Ja byłem w tej trójce wyznaczonych, a że ich nie było, to podszedłem do jedenastki.

Wykonanie jedenastki było dość nietypowe.
Cały czas tak strzelam rzuty karne – czekam do samego końca w którą stronę bramkarz pójdzie. Do ostatniego momentu wyczekuję, jak bramkarz zrobi ruch, to strzelam w drugą stronę. Jeżeli bramkarz czeka, to uderzam mocno w wybrany róg i bramkarz raczej nie może zdążyć zareagować.

Z Piastem często gra była prowadzona Twoją, prawą flanką. Takie były zalecenia trenera, żeby tą stroną atakować?
Trener tak nie zalecał. Gramy tą stroną, gdzie stworzy się jakaś sytuacja. Jak piłka zostanie szybko zagrana ze środka boiska i zrobi się okazja, to trzeba z niej korzystać. Tak czasami mecz się układa, że raz atakuje się jedną stroną, raz drugą, tak akurat wyszło w meczu z Piastem.

Strzeliłeś kiedyś w Widzewie 8 goli w sezonie, 6 z karnych i 2 normalne. Myślisz, że powtórzenie tego jest możliwe?
Wydaje mi się, że jest to do powtórzenia, tym bardziej jest to dopiero 2 kolejka a mam już 1 gola na koncie. Oby to się powtórzyło i oby udało się ten wynik poprawić. Tego bym sobie życzył i bardzo chciałbym.

Oglądałeś mecz czwartkowy Legii w pucharach?
Nie oglądałem, bo nie miałem tego kanału akurat w telewizji.

Czy można powiedzieć, że masz jakieś rachunki do wyrównania z Legią?
Rachunki może nie, nie podchodzę tak do tego. Jest fajny moment, bo mamy 6 punktów po 2. kolejkach. Wiemy w jakiej sytuacji jest Legia i jest możliwość, żeby w najbliższą niedzielę urwać im punkty, a najlepiej wygrać. Trzeba pochodzić też do meczu z pewnością siebie. Każdy z nas chodzi twardo po ziemi i wiemy z kim gramy i nie będzie łatwo, ale są szanse na dobry wynik. Nie tylko z Legią, ale z każdym rywalem w lidze, jeżeli będziemy dobrze grać taktycznie i pewni swoich umiejętności, to jesteśmy w stanie wygrać z każdym.

Czy można powiedzieć, że Legia jest w kryzysie?
Nie chcę oceniać Legii, przede wszystkim patrzę na nas. A sytuacja jest na tyle dobra, że możemy wrócić z jakąś zdobyczą z Warszawy.

Wydaje się, że masz pewne miejsce w składzie. Czujesz się wygranym okresu przygotowawczego?
Gram i to jest dla mnie najważniejsze. Skupiłem się na tym, by ten cel osiągnąć - każdy sparing, każdy trening byłem skoncentrowany na tym, żeby się dobrze przygotować. Ostatnie gram, ale dalej trzeba pracować, żeby to miejsce w składzie utrzymać. Nie do końca jestem zadowolony z tych pierwszych dwóch meczów. Wiem, że mogę grać lepiej i niektóre sytuacje mogłem lepiej rozwiązać.

Skończyłeś już 33 lata, czujesz że zbliża się moment, że trzeba będzie przyzwyczaić się do pozycji stopera?
Fizjologii nie da się oszukać. Wydaje mi się, tak jak widziałem po starszych kolegach, że to przychodzi taki moment nagle, „pstryk” i fizjologia daje o sobie znać. Ruch się spowalnia. To nie jest tak, żeby to wyczuć, że to trwa pół roku. Podejrzewam, że przyjdzie taki moment nagle. Pewnie najlepiej to będzie widać z boku. Lata na pewno swoje zrobią, pytanie kiedy. Jest dużo składowych – dobre odżywianie, genetyka, wiele innych czynników ma na to wpływ.

KOMENTARZE
~jap(2019-08-03 08:43:08)
"Pewnie najlepiej to będzie widać z boku" - swiete slowa. Obejrzyj, mecz z twoim udzialem w TV. Zrozumiesz wszystko.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane