Kto zagra przeciwko Legii?

03.08.2019 (09:34) | Kamil Kuleta

fot.: Mateusz Porzucek

Przed tygodniem z trenerem Lavicką byliśmy niemal jednomyślni. Na dzień przed starciem z Piastem podałem jedenastkę, która tylko na dwóch pozycjach różniła się od składu, który wybiegł w niedzielę na murawę.


 

Tym razem z wyborem właściwego zestawienia miałem spore problemy. Nie wiem jaki plan taktyczny nakreśli opiekun WKS-u. Ja stawiam na kontratak i stałe fragmenty gry. O tym jednak na koniec.Jaki skład rozpocznie pojedynek z Legią?Bramkarz: Matus Putnocky. Ponownie kilkukrotnie ratował zespół przed stratą bramek. Raz dał się pokonać, ale wina za straconego gola nie spada na jego barki. Imponuje spokojem, doświadczeniem i mądrością. Wie kiedy zwolnić, a kiedy szybko wznowić grę.Prawa obrona: Łukasz Broź.
Według instatu najlepszy zawodnik Śląska w meczu z Piastem. Wypracował, a później pewnie wykorzystał rzut karny. Zagrał lepiej niż z Wisłą, wciąż jednak należy wymagać od niego więcej. Zwłaszcza w ofensywie. W obronie bez większych pomyłek.Środek obrony: Piotr Celeban. W mojej jedenastce dostaje ostatnią szansę. Z mistrzem Polski zagrał słabo, kolejny raz popełniając te same błędy. Zagra z Legią tylko dlatego, że w starciu przy Łazienkowskiej powinniśmy się skupić na stałych fragmentach gry.Środek obrony: Wojciech Golla. Jeden z niewielu zawodników WKS-u, do których po dwóch rozegranych kolejkach nie można mieć większych bądź mniejszych zastrzeżeń. Filar i lider bliku defensywnego zespołu Lavicki. Groźny przy stałych fragmentach gry.Lewa obrona: Dino Stiglec. W miniony weekend zaliczył słabszy występ. Brakowało akcji ofensywnych, w defensywie dał się kilka razy ograć. Wciąż musi pracować nad powrotem do pełnej formy fizycznej.Defensywny pomocnik: Jakub Łabojko.
Ja ponownie stawiam na Jakuba. Myślę, że szkoleniowiec zielono-biało-czerwonych postąpi podobnie. Michał Chrapek nie dał żadnych argumentów, by ponownie znaleźć się w wyjściowej jedenastce. Momentami człapał w środku pola. Wejście Łabojki w meczu z Piastem ożywiło grę Śląska.Defensywny pomocnik: Krzysztof Mączyński. Mam nadzieje, że pojedynek z byłym pracodawcą potraktuje wyjątkowo ambitnie. A tej chyba nieco zabrakło w spotkaniu z zespołem z Gliwic. Nie oszukujmy się, na Legii nie będzie miał zbyt często piłki przy nogach. Ważne, żeby wiedział co z nią zrobić, gdy już będzie w naszym posiadaniu.Skrzydłowi: Przemysła Płacheta i Mateusz Cholewiak. Dlaczego? Musonda mnie nie przekonuje. Szybki i dynamiczny, jednak nie wynikają z tego żadne wymierne korzyści dla zespołu. Gąska nie potrafi bronić. Pomoc skrzydłowych w pojedynku z Legią będzie niezbędna. Postawienie na Płachetę i Cholewiaka pozwala na częstą zmianę pozycji. Obaj bez problemów odnajdą się po przeciwnych stronach boiska. Przy okazji wprowadzając zamieszanie w szyki obronne przeciwników.Ofensywny pomocnik: Robert Pich.
Mecz z Piastem powinien jak najszybciej zapomnieć. Zagrał po prostu słabo. Wciąż uczy się gry na nowej dla siebie pozycji. Wciąż może być na niej niezwykle groźny. W grze z kontrataku może się znaleźć na skrzydle. Może się również na nim wymienić z Płachetą, którego ciągnie do środka pola. Na tej pozycji można było rozważyć również Gąskę oraz Chrapka. Stawiam jednak na Picha.Napastnik: Erik Exposito.
W starciu z mistrzem Polski wszedł w momencie, kiedy zespół musiał gonić wynik. Idealnie odnalazł się w polu karnym przeciwnika, strzelił wyrównującego gola, który napędził drużynę. Wciąż ma widoczne braki kondycyjne. Jego centymetry dają spory atut przy własnych stałych fragmentach gry.

Dlaczego takie zestawienie?

Z Legią, podobnie jak w starciu z Piastem nie będziemy faworytem. Nie będziemy też zespołem, który będzie prowadził grę. Swojej szansy musimy upatrywać w przechwytach i wyprowadzaniu kontrataków oraz, a może przede wszystkim, w stałych fragmentach gry. Języczkiem u wagi w niedzielnym meczu będą boczne strefy boiska. To tutaj najłatwiej przycisnąć Legię, która na tym etapie sezonu jest jednym, wielkim placem budowy. Budowy, na której zdarzają się niebezpieczne wypadki. Drużyna Aleksandara Vukovicia nie jest monolitem. Brak zagrania i zrozumienia widać szczególnie w grze obronnej. Co może być sporym zaskoczeniem – to w obronie było najmniej zmian personalnych.