Mączyński: Liczą się trzy punkty w każdym meczu

04.08.2019 (20:16) | Krzysztof Banasik | fot. Mateusz Porzucek | skomentuj (2)
Założeniem było zdobycie trzech punktów. To się nie udało, jednak ten jeden punkt traktujemy bardzo poważnie - powiedział po spotkaniu z Legią, kapitan Śląska, Krzysztof Mączyński. Poniżej cała wypowiedź gracza Trójkolorowych.


 

Z przebiegu całego spotkania, uważam, że ten remis to sprawiedliwy rezultat. Obie strony miały swoje okazję, jednak brakowało wykończenia. Byliśmy dobrze zorganizowani w defensywie, co zaowocowało zdobyciem tego punktu, z trudnego terenu.

Macie po trzech meczach siedem punktów. Ta zdobycz odzwierciedla siłę waszego zespołu?
Nie patrzymy ile mamy punktów. W każdym spotkaniu wychodzimy po zwycięstwo i tylko na tym się koncentrujemy. Nie chcemy powtórki z zeszłego sezonu, stąd takie nastawienie. Liczą się jedynie trzy punkty w każdym meczu i koniec.

Żółta kartka którą dostałeś, mocno wyprowadziła Cię z równowagi?
Jak mogła mnie nie wyprowadzić, skoro czysto trafiłem w piłkę. Tutaj nawet nie chodzi o sam faul, tylko bardziej o miejsce z którego wykonywany był rzut wolny. Gdyby z tego padła bramka, to możliwe, że nie było by tego punktu. To są detale, jednak szalenie istotne. Skoro my wykonujemy swoją pracę na 100% to tego samego trzeba oczekiwać od arbitrów.

Jak się czujesz, wracając na Łazienkowską?
Tak samo, jak przyjeżdżając na każdy inny stadion. W Legii byłem \"przejazdem\", spędziłem tutaj 1,5 roku i tyle. To jest już przeszłość. Dziś liczy się tylko gra w Śląsku i na tym się skupiam.

KOMENTARZE
~sa(2019-08-05 17:52:22)
Dobrze, że obrona trzymała wszystko poza 16, bo każdy upadek Legii w polu karnym = jedenastka. Sędzia starał się dyskretnie to robić, ale po kartce dla Mąki ośmieszył się. Dużo naciąganych wolnych do 30 m od naszej bramki gwizdał po przerwie
~kibol(2019-08-04 21:04:06)
Pełna zgoda z Mąką, sędzia jak zawsze stawał na rzęsach, by legiunia hehe nie dostała batów, jaka szkoda, że w LE sędziowie nie pomagają legiuni hihi
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane