Telefon do rywala: Lech Poznań

08.08.2019 (14:50) | Szymon Janiec | skomentuj (6)
Aby w pełni zapowiedzieć nadchodzący mecz, postanowiliśmy uruchomić dla was jeszcze jeden cykl. Przed wami seria Telefon do rywala, w której będziecie mogli dowiedzieć się, jakie nastroje panują w obozie przeciwnika.


 

Aby dowiedzieć się co nieco o panującej w Poznaniu atmosferze, postanowiliśmy zadzwonić do dziennikarza Głosu Wielkopolski, pana Macieja Lehmanna, który od lat zajmuje się tematem Lecha Poznań i jest bardzo blisko zarówno z kibicami, jak i samym klubem.

- W Poznaniu jest bardzo dobra atmosfera. Kibice wreszcie identyfikują się z drużyną i już namawiają się na to, aby znowu odwiedzić stadion. Wiadomo, że w ostatnim sezonie stosunki między kibicami i zespołem były zrujnowane. Lech wyrzucił w letnim okienku grupę piłkarzy, którzy nazywani byli przegrywami, czy x-menami, od tego słynnego gestu Vujadinovica. Jednym z nich był zresztą Putnocky, który ostatnią rundę w Lechu miał tragiczną. Mamy za to wychowanków, z którymi kibice się utożsamiają. I to nie jest tak, że gra jeden wymagany młodzieżowiec, ale grupa czterech czy sześciu piłkarzy, a każdy z nich przynosi jakość.

- Czeka nas mecz z zespołem, który podobnie jak Lech jeszcze w tym sezonie nie przegrał. Wiadomo, że Lech zawsze rywalizował ze Śląskiem, także kibicowsko. To nie była lubiana drużyna w Poznaniu. Myślę, że możemy spodziewać się rekordowej frekwencji. Licząc na spokojnie, powinno być na stadionie ponad dwadzieścia tysięcy osób.

Pan Maciej został zapytany także o zawodników, którym przyjdzie w piątek rywalizować ze sobą i wskazał najciekawszą parę:

- Płacheta kontra Jóźwiak na skrzydłach. To są chłopcy, którzy się znają z reprezentacji Michniewicza. Ale ciekawa rywalizacja powinna być także między bramkarzami. Putnocky ma w Poznaniu coś do udowodnienia. To bramkarz doświadczony, spokojny i wyrachowany. A po drugiej stronie jest młody, energiczny i trochę szalony van der Hart. Ciekaw też jestem jak wypadną napastnicy - wasz Exposito i nasz Gytkjaer.

Na koniec zapytaliśmy dziennikarza Głosu Wielkopolski o jego typy na to spotkanie:

- My liczymy na to, że Śląsk będzie się koncentrował na defensywie i to nie będzie bardzo otwarty mecz. Wasz trener, Lavicka, bardzo się przykłada do obrony i taktyki. Dariusz Żuraw natomiast otwarcie mówi, że nie chce, aby jego drużyna się broniła. Ma atakować i grać ładnie dla oka. Po tym, co Lech pokazał w trzech pierwszych meczach, trudno nie być optymistą. Typuję tutaj 3:1 dla gospodarzy.

Lech po trzech kolejkach ma na koncie siedem punktów, a dzięki świetnemu bilansowi bramkowemu znajduje się na szczycie tabeli. Poza tym gra drużyny może się podobać, a młodzież pełni coraz ważniejszą rolę w zespole. Nic dziwnego, że wśród kibiców nastroje są bardzo optymistyczne. Potwierdzają to również ci, z którymi rozmawialiśmy. Jednym z nich jest Sebastian, który od wielu lat regularnie jeździ na mecze do oddalonego o ponad sto kilometrów Poznania.

- Myślę, że Lech wygra. Nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że do zera. W Kolejorzu jest teraz młoda ekipa i wszyscy mamy nadzieję, że pomimo wieku i braku doświadczenia coś w tym sezonie ugrają.

Wszyscy kibice Lecha myślą tylko o zwycięstwie. W mediach społecznościowych nie widać końca zachwytów nad grą ich ulubionej drużyny, a mecz ze Śląskiem traktują jako zwykłą formalność.Nam, jako kibicom Śląska, pozostaje wierzyć, że Wojskowi jeszcze raz sprawią niespodziankę i urwą punkty kolejnemu rywalowi. A może, kto wie, pokuszą się nawet o ich komplet?

KOMENTARZE
~Wrocek(2019-08-09 08:16:22)
Aż kusi, aby to właśnie Śląsk przebił ten nadmuchany balonik przez Amicę. Hej Śląsk! :)
~Gabik(2019-08-09 00:53:58)
Bardzo ciekawie się zapowiada ten cykl
~luk2902(2019-08-08 21:08:56)
Nie ma takiego klubu jak Lech Poznań, mówimy o Amice. Remis biorę w ciemno, bo nie taki diabeł straszny, jeśli Śląsk wywiąże się z założeń taktycznych i zamiast Chrapka obiboka zagra ktos inny to nie powinno być źle.
~FCB,WKS(2019-08-08 17:40:44)
Ciężko będzie o3 punkty, a i o1 też.
Lech niestety ma dużo więcej jakości niż budżetowy Slask, na dodatek Radeckiego brak, Hiszpany nie bardzo coś, jeden kaleka drugi jakoś nie ruchliwy na boisku.
Trzymać kciuki żeby Jevtica unieruchomic i Grydgiera, może się uda remis.
~voytazzz(2019-08-08 16:50:51)
Dobry pomysl!
~Kris(2019-08-08 15:28:20)
Bardzo ciekawie zapowiadający się cykl. Informacja z obozu rywala z perspektywy lokalnego odbiorcy. Bardzo dobrze czyta się taki artykuł. Pomimo tego optymizmu poznaniaków uważam że 3 punkty pojadą jednak do Wrocławia. Hej Śląsk !!!!!!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane