Lavicka: Bardzo nas cieszy to zwycięstwo

09.08.2019 (23:31) | Krzysztof Banasik | fot. Mateusz Porzucek | skomentuj (3)
Dziś zaprezentowaliśmy większą pewność siebie, lepszą kooperację i jesteśmy z tego zadowoleni - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Śląska Vitezslav Lavicka. Poniżej pełny zapis wypowiedzi szkoleniowca.


 

Vitezslav Lavicka: Wszyscy widzieliśmy dziś dobry mecz w Poznaniu. To zasługa obu drużyn. Do tego atmosfera na stadionie była bardzo dobra, byłem tu pierwszy raz. Szacunek dla kibiców obu drużyn i dziękujemy za wsparcie fanów z Wrocławia

Jestem zadowolony z wyniku, bardzo nas cieszy to zwycięstwo. Mieliśmy bardzo dobry start meczu, szybko strzeliliśmy pierwszego gola. Jednak dla mnie bardzo ważnym momentem była druga bramka. Szybko odzyskaliśmy prowadzenie, po tym jak Lech wyrównał. Mentalnie to było niezwykle istotne. Podstawą zwycięstwa była oczywiście dobra praca całego zespołu i organizacja gry. Lech był groźny przy piłce, ma bardzo dobrych zawodników, ale nasi piłkarze walczyli jeden za drugiego i to był klucz do zwycięstwa.

W naszej grze nie brakowało dziś aktywności ani w obronie, ani w ataku. Lech dobrze utrzymywał się jednak przy piłce, zmieniał strony i wykorzystywał indywidualności w akcjach ofensywnych. Dlatego trochę pracy miał Matus Putnocky. To doświadczony bramkarz, z dużą jakością. Wiem, że spędził w Poznaniu kilka ostatnich lat, ale podszedł do spotkania z dużym szacunkiem dla Lecha i dużą mobilizacją.

Mamy swoje plany, analizujemy przeciwnika i chcemy próbować czegoś nowego, stąd różne pomysły na przykład na rozpoczęcie gry od środka.

Jest w naszym zespole spora rywalizacja, na niektórych pozycjach dwóch, trzech graczy rywalizuje o miejsce w składzie. Dziś do jedenastki wszedł Łabojko w miejsce Chrapka, ponieważ chcieliśmy, by środek pola był pewniejszy. Chrapek jest ważnym zawodnikiem, dobrym technicznie i jest gotowy oraz brany pod uwagę do składu na mecz z Cracovią.

Analizowaliśmy naszą grę przeciwko Legii w Warszawie. Dobrze funkcjonowaliśmy wtedy w obronie, ale brakowało jakości w ofensywie. Mieliśmy swoje szanse w tamtym meczu, jednak bez efektów. Dziś zaprezentowaliśmy większą pewność siebie, lepszą kooperację i jesteśmy z tego zadowoleni.

KOMENTARZE
~Bartłomiej C.(2019-08-10 11:18:59)
Mówiłem, że największym skarbem tego zespołu jest trener i trzeba go trzymać tu za wszelką cenę, a jeśli coś by się odpukać zaczęło sypać, to szukać problemu w piłkarzach, a nie trenerze. Dajcie mu popracować bardziej długofalowo a będą efekty na 100%. Z dobrą grą, dojdą sponsorzy i frekwencja na stadionie. Może w końcu to wszystko się zapnie i zaskoczy.
Jestem pełen podziwu dla Putnockiego. Wyciąga naprawdę niesamowite piłki.
~bob(2019-08-10 08:34:11)
Brawo trener brawo drużyna szacunek za zrobione kilometry na boisku widzę wielką poprawę w organizacji gry tyko tak dalej gratulacje dla całej drużyny
~FCB.WKS(2019-08-10 07:01:41)
Panie trenerze kłaniam się w pas z wyrazami szacunku.
Odmłodzona drużyna, przyszli ludzie co faktycznie wnoszą jakość, tu praktycznie każdy trzyma poziom mówię o Zmiennikach głównie. Wchodzi i dalej tak samo dobrze grają.
Tylko panu wiadomy sposób stworzył pan w tak krótkim czasie dobrze działająca maszynę.
Ten presing, nie odstawania na metr od przeciwnika i wywieranie presji na nim to mistrzostwo. Oni grają i jeszcze dodatkowo ładna dla oka piłkę.
Prezes Slaska chyba wie co robi, w końcu kumaty gosc , dobrze to jakoś zaczyna ukladac i skutkuje to w pionie trenerkimi dalej w całej drużynie.
Gratulacje dla Pana oraz dla całego zespołu, to 4 mecz już, to nie może być przypadek.
Wspanialy mecz, patrząc jak ułożyli nam terminaz, to, czytając go po ogloszeniu byłem pewny że będziemy w miejscu,,arki,,a tu nie ten SLĄSK.
A i przepraszam oficjalnie Brozia, bo wyglądał mi na Tarasofsa od początku, ale po przerwie to inny piłkarz w jego skórze
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane