Lavicka: Wszystko jest przygotowane do podpisania kontraktu

22.08.2019 (13:55) | Claudia Haor/FPP / Claudia Haor/FPP | fot.: Marcin Polański | własne
Prezentujemy zapis z konferencji prasowej trenera Vitezslava Lavicki przed meczem z Lechią Gdańsk.


 

Marković przepracował z nami tydzień i zrobił treningowy mikro cykl. Jest możliwe, żeby z nami został. Wszystko jest przygotowane do podpisania kontraktu, ale Filip musi przejść jeszcze testy medyczne.



Wiemy, że szczęście jest z nami od początku sezonu, ale każdy z nas daje z siebie wszytsko od początku do końca. My się cieszymy, bo były mecze, w których nie byliśmy lepszą drużyną a mimo wszystko wygrywaliśmy. Uczulam moich zawodników, by trzymali się zaleceń taktycznych i organizacji gry.



Wiedzieliśmy, że w meczu z Cracovią nie będzie Krzysztofa Mączyńskiego, dlatego zagrał Michał Chrapek. Uważam, że wykonał dobrą robotę i był pozytywnym ogniwem drużyny. Niektóre elementy w meczu mógł zrobić lepiej, ale jestem zadowolony. Ja widzę postępy w każdym treningu i to, że każdy walczy o swoje miejsce w drużynie przy jednoczesnym szacunku do siebie.



Jeśli chodzi o Puerto to chcemy wykorzystać jego atuty fizyczne, zarówno w ataku, jak i w obronie. On jest wysoki i może grać głową. Nie było to łatwe dla niego, dlatego że to był pierwszy jego występ. Puerto musi odnaleźć optymalny balans w meczu, żeby mógł dać jak najwięcej zespołowi.



Lechia ma dobry zespół, wygrali Puchar Polski. Analizowaliśmy dziś wszystkich zawodników Lechii ich grę w obronie oraz w ataku. W tej kolejce już może grać Udovicić, który będzie być może jednym z kluczowych zawodników w ekipie przeciwnika. Musimy zagrać tak, by ograniczyć mu przestrzeń na murawie, bo wiemy, jak ten zawodnik potrafi grać.



Wiem, że mecz w Pucharze Polski przeciwko Widzewowi, to będzie bardzo ciekawe spotkanie szczególnie, że w tym zespole występuje teraz Marcin Robak. Tak samo na to spotkanie już czekają kibice. Na razie skupiamy się jednak na najbliższym meczu z Lechią.