Zapowiedź 6. kolejki PKO Ekstraklasy

23.08.2019 (08:00) | Szymon Janiec
Szósta kolejka Ekstraklasy za pasem. Trzeba się do niej dobrze przygotować, żeby żaden mecz nas nie zaskoczył! Pomagamy w tym, prezentując przegląd nadchodzących spotkań.


 

Zaczniemy od piątkowego meczu Jagiellonii z Wisłą Kraków. Zawodnicy Białej Gwiazdy wreszcie się odblokowali i rozgromili ŁKS. Jagiellonia okupuje trzecie miejsce w tabeli, ale ścisk jest tak duży, że ewentualna porażka może ich zepchnąć nawet do grupy spadkowej. Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco.

W sobotę, jak zwykle, zostaną rozegrane trzy mecze. Poprzedni rywal Śląska, Cracovia, podejmie na własnym stadionie Arkę Gdynia, która spisuje się w tym sezonie naprawdę fatalnie. W pięciu meczach zdobyli tylko dwa punkty, a co gorsza, strzelili zaledwie jedną bramkę. Gospodarze z Krakowa nie powinni mieć problemów z rozprawieniem się z rywalem.

O 17:30 rozpocznie się mecz, na który czekamy najbardziej. Śląsk wybiegnie na murawę stadionu Lechii Gdańsk i postara się o zdobycie kolejnych trzech punktów. Już teraz przeczytajcie, co słychać u rywala.

Na koniec dnia czeka nas mecz Rakowa z Lechem. Umowni gospodarze (wszak mecz jest rozgrywany w Bełchatowie) zaskoczyli już w tym sezonie Jagiellonię i Lechię. Czemu mieliby nie sprawić kolejnej niespodzianki?

W niedzielę rozpoczniemy od starcia dwóch średniaków. Górnik Zabrze podejmie Koronę, która zaczęła od zwycięstwa, ale później grała coraz słabsze mecze. Nie udało jej się wygrać nawet z Arką. Po tym spotkaniu udamy się do Łodzi, gdzie ŁKS podejmie Legię. Goście mogą być zmęczeni czwartkowym meczem Ligi Europy, zwłaszcza, że ich trener nie stosuje wielu rotacji w składzie. To dobry moment, żeby zaskoczyć Wicemistrza Polski. Równolegle rozpocznie się spotkanie Zagłębia z Piastem. Zdobywca historycznego Mistrzostwa Polski już ochłonął po odpadnięciu z pucharów i wygrał dwa ostatnie mecze. W Lubinie postara się wygrać trzeci z nich.

Kolejkę zamkniemy poniedziałkowym starciem drużyn z przeciwnych końców tabeli. Współlider rozgrywek, Pogoń Szczecin, podejmie na swoim terenie Wisłę Płock, zamykającą tabelę Ekstraklasy. To nie powinien być bardzo wyrównany mecz.

6. kolejka

Piątek, 23 sierpnia

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków (20:30)

Sobota, 24 sierpnia

Cracovia - Arka Gdynia (15:00)
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław (17:30)
Raków Częstochowa - Lech Poznań (20:00)

Niedziela, 25 sierpnia

Górnik Zabrze - Korona Kielce (15:00)
ŁKS Łódź - Legia Warszawa (17:30)
Zagłębie Lubin - Piast Gliwice (17:30)

Poniedziałek, 26 sierpnia

Pogoń Szczecin - Wisła Płock (18:00)