Aktualności

Gąska opuszcza Śląsk?

23.08.2019 (09:13) | Szymon Janiec

fot.: Szymon Janiec

Jak donosi użytkownik Twittera, Janekx89, Damian Gąska w najbliższym czasie opuści szeregi Śląska Wrocław i uda się na wypożyczenie do pierwszoligowej Miedzi Legnica.


 

Od kilku dni głośno spekulowało się o tym, że były piłkarz Wigier może opuścić Śląsk. Doniesienia te potwierdził niejako dyrektor sportowy WKS-u, Dariusz Sztylka, który powiedział, że jeden z zawodników jest blisko wypożyczenia i nie jest to młodzieżowiec. Żadne nazwiska nie padły, teraz jednak okazuje się, że chodziło właśnie o Gąskę.

22-letni pomocnik rozpoczął sezon 2019/2020 wychodząc w pierwszym składzie przeciwko Wiśle Kraków. Tam miał duży udział przy jedynej bramce Śląska, zdobytej przez Stigleca. W spotkaniu z Piastem wszedł już jednak z ławki, a kolejne spędził w drużynie rezerw. Przed tygodniem zagrał 77 minut właśnie przeciwko rezerwom Miedzi. Strzelił w tym spotkaniu bramkę, a mecz z trybun obserwował szkoleniowiec pierwszej drużyny Miedzianki, Dominik Nowak. Panowie znają się doskonale z Wigier Suwałki, gdzie Nowak był trenerem Gąski.W poprzednim sezonie Gąska zagrał w Ekstraklasie 29 meczów, w których zanotował pięć asyst.

źródło: @janekx89