Szpakowski: Pokazaliśmy brak doświadczenia

30.08.2019 (23:16) | Szymon Janiec

fot.: Szymon Janiec

Po zremisowanym 2:2 meczu ze Stalą Brzeg, na kilka pytań odpowiedział nam świeżo upieczony reprezentant Polski do lat 19, Marcin Szpakowski, który ten mecz zakończył z fantastyczną asystą przy trafieniu Piotra Samca-Talara.


 

Można powiedzieć, że dzisiaj zremisowaliście wygrany mecz. Co poszło nie tak?

Pokazaliśmy brak doświadczenia jako zespół. Niepotrzebnie się cofnęliśmy. Stal strzeliła bramkę w 70. minucie, a my potem niepotrzebnie zaczęliśmy grać tak defensywnie. Powinniśmy byli spokojnie się utrzymywać przy piłce na ich połowie i nie doszłoby do straty drugiej bramki.Ty zacząłeś grać w rezerwach dopiero w tym sezonie i już jesteś wyróżniającym się zawodnikiem tej drużyny.

Często ludzie mówią, że przejście z juniora do seniora jest trudne, mają obawy, że może być to duży problem fizyczny dla zawodnika. Ja myślę, że dobrze to wygląda. Dobrze się przygotowałem do tego sezonu, nie odstaję fizycznie od starszych kolegów i oby tak było dalej.Kilku zawodników z drużyny rezerw już trenuje z pierwszym zespołem. Kiedy przyjdzie czas na ciebie?

Oczywiście mam nadzieję, że też dostanę szansę w pierwszej drużynie, aczkolwiek to jest tylko decyzja trenera Lavicki, kiedy zaprosi mnie na treningi do swojego zespołu. Ja cały czas trenuję ciężko w rezerwach i cierpliwie czekam na swoją szansę.Gratuluję też powołania do reprezentacji u-19. Pierwsze powołanie musi być dla ciebie dużą sprawą

Byłem już raz na konsultacji kadry u-16, ale to był tylko obóz. Teraz pierwszy raz lecę z drużyną na dwa mecze towarzyskie. Dla mnie to wielkie wyróżnienie, zupełnie się tego nie spodziewałem, ale to bardzo miła niespodzianka. Cieszę się z tego powołania.