Drużyny Śląska w czołówce CLJ

01.09.2019 (11:39) | Jacko | fot. Paweł Kot | skomentuj (0)
W miniony weekend swoje mecze w Centralnej Lidze Juniorów wygrały drużyny młodych zawodników Śląska Wrocław.

Juniorzy starsi AP Śląsk (CLJ U-18, trener Pietraszewski) wygrali z Arką Gdynia 3:2 (1:2) i po czterech kolejkach zajmują drugie miejsce w tabeli (za Legią).

Spotkanie rozpoczęło się dość nieoczekiwanie - goście po indywidualnej kontrze i strzale Stępnia wyszli na prowadzenie. Już cztery minuty później po akcji Fediuka piłkę z bliska do siatki skierował Głowieńkowski. Był to już 11 gol snajpera Śląska w czwartym meczu sezonu!!! Popularny Głowa mógł jeszcze trafić do siatki, ale na przeszkodzie stał bramkarz Arki, Skowronek, który trzy razy wygrywał pojedynki sam na sam z napastnikiem Śląska. Obronił też efektowny strzał Mamisa z dystansu. Tuż przed przerwą drugą bramkę dla Arki z karnego strzelił ponownie Stępień.

Druga połowa rozpoczęła się źle dla Śląska. W 47. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić obrońca WKS-u, Nawrocki. Nie podłamało to jednak wrocławian, a siedem minut później po akcji Fediuka i Mamisa do siatki strzałem z 14 metrów trafił Mikołaj Wawrzyniak. W 63. minucie po indywidualnej akcji wynik meczu ustalił Fediuk.

Skład Śląska: Korytkowski - Maruszak, Nawrocki, Szymański, W. Wawrzyniak, Trochanowski (Gołąb), Mamis, Stupieńko (M. Wawrzyniak) - Szmigiel, Głowieńkowski, Fediuk (Basiński).

Kolejny dobry występ zaliczyli juniorzy młodsi AP Śląsk (CLJ U-17, trener Wołczek). Pokonali oni 6:0 Pomologię Prószków i po trzech kolejkach z 10 punktami przewodzą w tabeli.
Prowadzenie dla Śląska uzyskał Konstanty, kolejną bramkę strzelił w zamieszaniu podbramkowym Gerstenstein. A przed przerwą ponownie do siatki trafił Konstanty. W 53. minucie strzałem z dystansu na 4:0 podwyższył Wróbel. Kolejne dwa gole zdobył Filip Michalski – pierwszego z karnego, drugiego strzałem z bliska po efektownej akcji zespołowej.

Skład Śląska: Budzyński – Stawny (55. Marciniak), Gujski, Gerstenstein (55. Stojanowicz), Wróbel (55. Hampel), Konopacki, Wysiński (55. Góral), Dachnowski (55. Matuszewski) , Konstanty, Jakubiak, Michalski.