Lavicka: Oczekujemy więcej od Exposito

01.09.2019 (17:34) | Wojtek Peciakowski | fot. Paweł Kot | skomentuj (7)
Zapis pomeczowej konferencji trenera Lavicki po zremisowanym 1:1 meczu z Pogonią Szczecin.


 

Pytanie o tych, którzy nie mogli grać. Co z Płachetą i jako to poważna kontuzja?

Nie grał, bo w piątek na treningu taktycznym złapał lekki uraz. Zrobiliśmy diagnostykę, nie jest to poważne, ale nie chcieliśmy ryzykować. Nie czuł się komfortowo, dlatego podjęliśmy decyzję, że nie zagra.

Ofiarą tej kontuzji był też Stiglec, prawda?

Musieliśmy dać innego młodzieżowca na boisko. Było to trudne dla Dino, ale to była zmiana czysto taktyczna.

Jak duży kredyt zaufania ma u pana Erik Exposito? Według InStata ostatni celny strzał na bramkę oddał z Piastem. Od dwóch meczów nie oddał strzału na bramkę w ogóle.

Erik przychodził jako młody napastnik z potencjałem. Oczekujemy od niego więcej, napastnik musi dawać jakość w polu karnym, musi strzelać, mieć liczby. Dziś miał jedną sytuację, mógł oddać strzał, ale podryblował i stracił piłkę. U niego jest problem z pewnością siebie. Na treningu wygląda ekstra, technicznie też, ale brakuje mu pewności siebie w meczu.

Trener Pogoni powiedział, że tempo siadło przez pogodę. Pan się z tym zgadza?

Tak. Mecz miał bardzo dobrą atmosferę, prawie 25 tysięcy kibiców. Zagraliśmy dobry mecz, a warunki były ciężkie dla obu drużyn. Dobrze zaczęliśmy, mieliśmy świetną akcję skrzydłem, Musonda dobrze przedryblował i podał, a Robo Pich świetnie to skończył. Nie jestem jednak zadowolony z naszej reakcji potem. Anulowana bramka, brak koncentracji, łatwa strata i świetny strzał Buksy.

Czy testy Bargiela oznaczają, że może się coś zmienić w kontekście Gąski? Czy to pewne, że zostaje?

Okno transferowe jest otwarte, Bargiel jest w wieku młodzieżowca, więc wszystko jest możliwe. Gąska wszedł na boisko i pomógł drużynie.

Dopuszcza pan możliwość, że przejdzie do tej Miedzi?

Póki okno transferowe jest otwarte, wszystko jest możliwe.

Płacheta to młodzieżowiec nr 1, są też Łyszczarz i Hołownia, a co z resztą chłopaków? Czy któryś z rezerwistów jest blisko?

Cieszę się, że mamy Hołownię, Łyszczarza i resztę, ale mamy też kolejnych. Mamy Bergiera, Samca-Talara i innych. Dobrze grają, walczą o swoją szansę. Trwa rywalizacja, każdy zawodnik walczy o swoje miejsce, ale muszą być cierpliwi. Jestem zadowolony z pozytywnej chemii, która jest w drużynie.

Hołownia zagrał dziś pierwszy pełny mecz w Ekstraklasie w tym sezonie. Czy w perspektywie kilku kolejek będzie częściej grać czy Dino jest poza zasięgiem w optymalnej formie?

Mateusz zagrał dobry mecz, nie był to łatwy mecz, ale zrobił dobrą robotę. Jest przykładem dla wszystkich zawodników, którzy czekają na swoją szansę. Ciężko pracować i czekać na swój czas.

KOMENTARZE
~FCB.WKS(2019-09-03 02:12:06)
nowywmiescie
Dużo racji, co prawda czasami sam się łapie, jak mu dużo wsadzam w myślach:) Ale sztab wie co robi, każdemu trzeba dać szansę. Wierze, że odpali,z nim jest identycznie jak z MARJOLKĄ cichociemny i dlatego tak jest, jak nikt do niego nie dotrze sam zrozumie jak Pers że nie da sobie rady.
Kibol
Ja teraz też żałuję że Solorz nie ma tego klubu, choć nie wiadomo jakby to było, tam poszło o kredyt bo mi wstrzymali na tą galerie, przez tą dziurę z żabami.
Myślę, że Dudi nie był (mimo urzedasow) taki zły, jednak nie oddał WKS. SLAKOWI który teraz chyba będzie siedział.
Za to zrobił błąd WIELBŁAD za danie takiego klubu w ręce konsorcjum.
Dlatego głośno należy krzyczeć i to powinna też robić Trybuna B HERBAPOL i SURA Invest opuścić SLASK WROCŁAW natychmiast!!
Holanowski oraz Han proszę iść na łąk łan...
~nowywmiesice(2019-09-02 10:54:39)
Widze ze odpalacie Hiszpana tak szybko jak kiedyś Flavio czy Picha którzy po przyjściu do Śląska też irytowali nieskutecznością. Zsłyłanie gościa do rezerw z takim kontraktem byłoby głupotą, zerwanie tak szybko kontraktu jeszcze większą ( zwyczajnie Śląska nie stać na to) a tworzenie Klubu Kokosa pozostawiam bez komentarza. Śląsk światowego rozgłosu jak w sprawie Sebino Plaku nie potrzebuje. W rezerwach ani w CLJ nie ma napadziora na poziomie Ekstraklasy - wprowadzanie ich do drużyny to melodia przyszłości. Za kilka kolejek piłkarze Śląska dostaną zadyszki, forma spadnie, zdarzy sie porażka czy dwie...wtedy będziecie wysyłać do rezerw 3/4 drużyny, żądać juniorów w pierwszym składzie....nie ma co się łudzić spadek formy przyjdzie....taka jest Polska liga.
~kibol(2019-09-01 21:05:25)
Exposito potrzebuje czasu, nie każdy Hiszpan odnajduje się w naszej fizycznej lidze, jest młody może się jeszcze nauczy, ale...nabierać pewności siebie i uczyć się ligi, to on może w rezerwach w III lidze i niech tam zachwyca, aż złapie poziom ekstraklasy i zacznie robić różnicę w drużynie. Póki co, uważam, że w czasie przerwy na reprezentację należy przetestować Samca-Talara, Bergiera i innych - Szczepan już pokazał, że ekstraklasa to za wysokie progi na niego, jego możliwości to max 2 liga. Ta drużyna w tej formie i przy tym szczęściu zasługuje na najlepszy skład, bo to może być jej szczęśliwy czas i jeśli to zaprzepaszczą, to długo nie będzie we Wrocławiu mistrzostwa, LM, LE i długo znów może nie być mody na Śląsk przy 25-30 tys na stadionie. Władze i sztab trenerski Śląska Wrocław raz już zaprzepaścili szansę, sukces z 2012 r., gdy to w kolejnych latach zamiast budować, to woleli zwolnić trenera (bo się gwiazdą nie chciało zapier..lać) i woleli kasę sobie wypłacić, niż zrobić transfery, a miasto wolało swoich trzymać na stołkach, zamiast sprzedać klub Solorzowi, dziś Śląsk Wrocław miałby akademię na miarę Craxy i właściciela z gotówką, jak Filipiak - a na 9 biegał by Lopes, a nie Exposito - wystarczy porównać liczby gole i asysty. Ma teraz sztab czas, by poukładać drużynę, przetestować taktykę i wyjść na kolejne mecze z siłą zdolną wygrywać (bo z tymi niby słabszymi wcale nie będzie łatwiej), a zarząd klubu ma czas, aby zacząć myśleć, jak wykorzystać ewentualny sukces, a przede wszystkim, jak oni swoimi działaniami mogą zapewnić ten sukces, a następnie dalszy rozwój klubu przez lata. Panie Waśniewski - Wrocławianie żądają, by po sezonie 2019/2020 Śląsk Wrocław był w mistrza koronie !!! Dziś przekonaliście się, że potencjał jest, wystarczy dobra organizacja, reklama, dobra gra zespołu i 25-30 tys. może być jeśli nie co mecz, to co drugi, a minimum w tak wielkim mieście powinno wyznaczać 20 tys., bo to magiczna liczba, od której zaczyna się bilansowanie wynajmu stadionu na mecz Śląska Wrocław.
~xxx(2019-09-01 20:55:03)
oddać Exposito gdzieś albo rezerwy albo klub kokosa! facet żenada
~FCB.WKS(2019-09-01 20:17:56)
Nie ma PŁACHETY nie ma drużyny, on ciągnie grę do przodu. Trochę lipa....
~Imperator(2019-09-01 18:37:10)
A ja oczekuję wysłania Exposito do rezerw i wyciągnięcia konsekwencji wobec osoby, ktora sprowadziła go do Śląska
~corben dallas(2019-09-01 18:12:20)
Raka prawda, że Despasito to nietrafione transfer. Niech spada. Nic z tego nie będzie. Patrzcie na jego tearz.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane