Bargiel: Środek pola jest mój

05.09.2019 (12:23) | Daniel Jakowicz | źródło: slaskwroclaw.pl | skomentuj (2)
Kończę pewien etap w moim życiu i piszę nowy rozdział – powiedział w wywiadzie dla slaskwroclaw.pl Przemysław Bargiel, ostatnie dzieło Dariusza Sztylki jako dyrektora sportowego. Śląsk wykorzystał końcówkę okienka transferowego i zakontraktował młodzieżowca, który opuścił włoski AC Milan i podpisał z wrocławskim klubem 4-letni kontrakt.


 

Dlaczego wychowanek Ruchu Chorzów zdecydował się na przenosiny do Wrocławia? – Najważniejsze dla mnie było by była to drużyna seniorska i udało się to osiągnąć. Ten pobyt we Włoszech na pewno zmienił moje myślenie i podejście do rzeczy na boisku jak i poza nim, mam nadzieję, że tę wiedzę będę mógł wykorzystać właśnie tutaj – uważa 19-latek, który jeszcze bardziej zwiększył konkurencję w środku pola.

Jestem środkowym pomocnikiem, bardziej ofensywnym. Nie mam też problemu, żeby grać w defensywie, więc można powiedzieć, że środek pola jest mój. Jestem zawodnikiem bardziej technicznym niż fizycznym, lubię bardzo szybką grę – na jeden, dwa kontakty. Lubię brać odpowiedzialność na siebie i nie boję się tego – powiedział piłkarz w klubowych mediach.

Mierzący 179cm wzrostu zawodnik zadebiutował w Ekstraklasie w wieku 16 lat i wystąpił w 5 meczach w barwach Ruchu. W ubiegłym sezonie zaliczył 19 występów w Primaverze Spezii (drużyna młodzieżowa), gdzie strzelił 1 gola i zanotował 1 asystę.

Bargiel według przepisów jeszcze przez dwa sezony będzie w wieku młodzieżowca i – jak zapowiedział Sztylka – będzie powoli wprowadzany do drużyny seniorskiej.

KOMENTARZE
Crolug(2019-09-05 18:45:17)
Zbychu może mieć rację. Też mi się od początku sezonu wydaje, że głośno o tym nie mówią, ale jest w Klubie idea pchnięcia rezerw do 3. ligi (zwanej drugą). Pomijając aspekt czysto sportowy, o którym wspomniał Zbychu, jakże dobitne byłoby to podsumowanie upadku Śląska z początku wieku, kiedy pierwsza drużyna musiała grać na tym poziomie?
Zbychu (2019-09-05 17:25:16)
Wydaje się że Klub chce awansu rezerw do 2 ligi. Wydaje się że są obietnice (gwarancje) finansowe (2 liga kosztuje dużo więcej).
Ale jest to perspektywiczna i profesjonalna inwestycja. Perenizacja przyszłości.
Nasze talenty będą pracować i rozwijać się na miejscu. Nie jest łatwo wyjechać samemu do Mielca lub Olsztyna gdy ma się 18 lat..
To cieszy i budzi nadzieję że będziemy świadkami (i aktorami) czegoś wielkiego.
Tak trzymać!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane