Wreszcie! Chorwat uprawniony do gry

05.09.2019 (18:31) | Daniel Jakowicz | fot. Joanna Wietrzyńska
Jak poinformował na Twitterze rzecznik Śląska Tomasz Szozda – FIFA wydała certyfikat uprawniający do gry Diego Zivulicia, który z wrocławskim klubem trenuje już od ponad miesiąca.


 

Środkowy pomocnik Śląska podpisał kontrakt z wrocławskim klubem już na początku sierpnia, jednak jego poprzedni pracodawca – cypryjskie Pafos FC – nie chciał wydać certyfikatu zawodnika, który jest niezbędny do rejestracji i uprawnienia piłkarza do występów w jakiejkolwiek lidze. Dlatego Zivulić nie mógł występować ani w Ekstraklasie, ani w drugiej drużynie w III lidze.

FIFA przychyliła się do wniosku Śląska i Zivulić będzie mógł zadebiutować już w najbliższej kolejce przeciwko Górnikowi Zabrze (niedziela, 15 września) lub w meczu rezerw przeciwko z Rekordem Bielsko-Biała (sobota, 7 września).

Zivulić jest wychowankiem chorwackiego HNK Rijeka, jednak nie przebił się w tamtejszej ekstraklasie, uzbierał tam raptem 9 występów. Najwięcej meczów rozegrał w lidze czeskiej, skąd zna go Vitezslav Lavicka, oraz na drugim poziomie rozgrywkowym w Chorwacji. Zaliczył nawet epizody w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów czy Ligi Europy.

Warto też zaznaczyć, że to kolejny wysoki zawodnik, który trafia do Śląska – mierzy 187 centymetrów i mamy nadzieję, że będzie wykorzystywał ten atut nie tylko w naszym polu karnym, ale też po stronie rywala.

Diego to zawodnik grający bardzo inteligentnie. Jest defensywnym pomocnikiem, który notuje bardzo wiele odbiorów i wyraźnie zwiększy nam rywalizację w środku pola. Potrzebowaliśmy tego typu gracza. Silnego, obdarzonego dobrymi warunkami fizycznymi, ale i potrafiącego wykonać dokładny przerzut czy prostopadłe podanie, przyspieszające akcję. Z pewnością podniesie on jakość naszej drugiej linii i całej drużyny – mówił po podpisaniu kontraktu z Chorwatem Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska.