Wreszcie! Chorwat uprawniony do gry

05.09.2019 (18:31) | Daniel Jakowicz | fot. Joanna Wietrzyńska | skomentuj (7)
Jak poinformował na Twitterze rzecznik Śląska Tomasz Szozda – FIFA wydała certyfikat uprawniający do gry Diego Zivulicia, który z wrocławskim klubem trenuje już od ponad miesiąca.


 

Środkowy pomocnik Śląska podpisał kontrakt z wrocławskim klubem już na początku sierpnia, jednak jego poprzedni pracodawca – cypryjskie Pafos FC – nie chciał wydać certyfikatu zawodnika, który jest niezbędny do rejestracji i uprawnienia piłkarza do występów w jakiejkolwiek lidze. Dlatego Zivulić nie mógł występować ani w Ekstraklasie, ani w drugiej drużynie w III lidze.

FIFA przychyliła się do wniosku Śląska i Zivulić będzie mógł zadebiutować już w najbliższej kolejce przeciwko Górnikowi Zabrze (niedziela, 15 września) lub w meczu rezerw przeciwko z Rekordem Bielsko-Biała (sobota, 7 września).

Zivulić jest wychowankiem chorwackiego HNK Rijeka, jednak nie przebił się w tamtejszej ekstraklasie, uzbierał tam raptem 9 występów. Najwięcej meczów rozegrał w lidze czeskiej, skąd zna go Vitezslav Lavicka, oraz na drugim poziomie rozgrywkowym w Chorwacji. Zaliczył nawet epizody w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów czy Ligi Europy.

Warto też zaznaczyć, że to kolejny wysoki zawodnik, który trafia do Śląska – mierzy 187 centymetrów i mamy nadzieję, że będzie wykorzystywał ten atut nie tylko w naszym polu karnym, ale też po stronie rywala.

Diego to zawodnik grający bardzo inteligentnie. Jest defensywnym pomocnikiem, który notuje bardzo wiele odbiorów i wyraźnie zwiększy nam rywalizację w środku pola. Potrzebowaliśmy tego typu gracza. Silnego, obdarzonego dobrymi warunkami fizycznymi, ale i potrafiącego wykonać dokładny przerzut czy prostopadłe podanie, przyspieszające akcję. Z pewnością podniesie on jakość naszej drugiej linii i całej drużyny – mówił po podpisaniu kontraktu z Chorwatem Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska.

KOMENTARZE
~Drom(2019-09-06 18:24:58)
Mecz rezerw o godz. 17 w sobotę. Jeśli ktoś nie może wpaść zapraszamy do naszej transmisji LIVE z komentarzem.
~Kibic(2019-09-06 17:58:19)
o której godzinie będzie mecz rezerw w Oleśnicy?
Zbychu (2019-09-06 13:07:34)
Sobotni mecz rezerw odbędzie się w Oleśnicy
Zbychu (2019-09-05 22:24:54)
Żivulič ma zadebiutować w sobotę w meczu rezerw. Może w drugiej połowie zobaczymy Markoviča. Radecki jeszcze nie jest gotowy.
Potrzebuje czasu gry Danek....
~Bartłomiej C.(2019-09-05 19:51:48)
Mi to się marzy, żeby Śląsk w końcu był stabilny, pod każdym względem, a Lavićka żeby stał się u nas kimś takim jak Ferguson w MU. Czas w końcu obdarzyć trenera zaufaniem i nie dawać się sterować nierobom, którzy czasami przez np. zbyt intensywne treningi, są w stanie wynikami zwolnić trenera, tylko dlatego, że za wiele od nich wymaga.
~Mektub(2019-09-05 19:15:35)
Chyba raczej za Labojkę przecież chrapek od kilku ładnych kolejek grzeje ławę
Zbychu (2019-09-05 19:12:25)
Zajmie miejsce Chrapka.
Duży (dosłownie) plus dla drużyny.
Z Markovičem będzie jeszcze ciekawiej.
Czekam(y) z niecierpliwością na cd.
Pan Lavička? Jestem fanem
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane