Zwycięstwo na inaugurację

06.09.2019 (18:00) | Dominik Szpik | fot. Paweł Lipnicki
Reprezentacja do lat 21 pod wodzą Czesława Michniewicza wygrała pierwsze spotkanie w ramach eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2021. Zwycięską bramkę zdobył Patryk Klimala po asyście Pawła Tomczyka.


 

Mimo korzystnego wyniku trener Michniewicz będzie miał nie lada ból głowy, aby z tej „nowej” młodzieżówki zrobić drużynę przynajmniej na miarę poprzedniej. Sprawy nie ułatwia zmiana pokoleniowa, która nastąpiła po tegorocznym turnieju we Włoszech. Liderzy tamtej drużyny przebywają właśnie na zgrupowaniu dorosłej kadry, natomiast nowi przywódcy jeszcze się nie narodzili. Dzisiaj styl pozostawiał wiele do życzenia. Przy niżej notowanym rywalu, jakim była reprezentacja Łotwy, biało-czerwoni częściej grali w poprzek boiska aniżeli do przodu, a pojedyncze zrywy Kamila Jóźwiaka nie dawały zbyt wiele. Kamil Grabara może mówić o dużym szczęściu, bo gdyby łotewski napastnik był dokładniejszy, piłka zamiast w słupek trafiłaby do bramki, a wtedy wróciłyby koszmary z zeszłego roku i pojedynków z Wyspami Owczymi.

Oczywiście kibiców Śląska najbardziej interesuje występ Przemysława Płachety. Niestety młody skrzydłowy WKS-u dalej zmaga się z kontuzją i nie pojawił się w składzie na to spotkanie.

Pierwsze koty za płoty. Trener Michniewicz nie raz pokazywał, że potrafi nawet z przeciętnych zawodników wykrzesać potencjał, a w tej kadrze nie ma przeciętniaków. Teraz może być już tylko lepiej.

Łotwa – Polska 0:1 (0:1)

Bramki: Klimala 27’

Składy:
Łotwa: Purins - Veips, Balodis, Minkevics, Birka - Liepa, Saveljevs – Grinbergs (Tonisevs 73’), Jaunzems, Zelenkovs (Hvoinickis 63’) – Regza (Kokins 73’)
Polska: Grabara - Fila, Walukiewicz, Sobociński, Pestka – Bida (Milewski 79’), Ambrosiewicz, Dziczek, Jóźwiak – Klimala (Bednarczyk 67’), Tomczyk (Szysz 46’)

Rezerwowi:
Łotwa: Cudars, Hvoinickis, Kokins, Litvinskis, Lotcikovs, Matrevics, Samoilovs, Soloveiciks, Tonisevs
Polska: Majecki, Wiśniewski, Szczepański, Slisz, Bednarczyk, Gryszkiewicz, Bogusz, Milewski, Szysz