Telefon do rywala: Górnik Zabrze

13.09.2019 (10:41) | Szymon Janiec
Nadchodzi ósma kolejka ekstraklasy, a w niej długo wyczekiwany mecz Śląska. Tym razem WKS zmierzy się na wyjeździe z zabrzańskim Górnikiem. A naszymi rozmówcami w dzisiejszym Telefonie do rywala była redakcja portalu Roosevelta81.pl.


 

Górnik w tym sezonie gra mocno w kratkę, mecze bardzo słabe przeplatając z udanymi. Nic dziwnego, że po siedmiu kolejkach plasuje się idealnie w środku tabeli. Co ciekawe, przed własną publicznością Górnicy grają naprawdę skutecznie. Zwracają na to uwagę także nasi rozmówcy.

- Ze Śląskiem zagramy przy Roosevelta, gdzie możemy liczyć na wsparcie kibiców. Do tej pory wygrywaliśmy tutaj z każdym nie tracąc nawet bramki. Wierzymy, że i tym razem będzie podobnie, a zabrzańska publiczność, jak zawsze w tym sezonie, dopisze frekwencją.

- Pierwsza część sezonu była dla naszego zespołu dosyć udana. Niezła zdobycz punktowa, poparta skuteczną grą na własnym boisku. Niestety cieniem rzuca się trochę porażka z Arką, jak to mówią – jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz. Zresztą mecze wyjazdowe są bolączką Górnika na starcie rozgrywek. W czterech meczach tylko jedno zdobyte oczko.

Śląsk pod wodzą trenera Lavicki dał się poznać jako drużyna wspaniale zorganizowana w grze defensywnej. Nie dziwi więc fakt, że kolejni rywale głowią się nad tym, jak przebić się przez zasieki obronne wrocławian. Redakcja Roosevelta81.pl zwraca jednak uwagę na inną formację, która w Górniku może odgrywać kluczową rolę.

- Kluczem do zwycięstwa będzie koncentracja w obronie. W kilku meczach nasza defensywa spisywała się bardzo dobrze, ale były też momenty gorsze, nawet dużo gorsze. Liczymy też wreszcie na skuteczną grę pod bramką rywala. Potrzebna do tego jest dobra forma strzelecka Igora Angulo, ale niezbędne jest też wsparcie pozostałych zawodników, odpowiadających za ofensywę.

Fani niedzielnego rywala Śląska są pełni optymizmu przed nadchodzącym spotkaniem. I jak przystało na koneserów polskiej ekstraklasy, zdają sobie sprawę, że przypadkowość odgrywa w niej znaczącą rolę. Poproszeni o przewidywania przed meczem, moi rozmówcy odpowiedzieli:

- Mamy nadzieję, że dwutygodniowa przerwa dobrze wpłynęła na wzrost i ustabilizowanie formy. Jeżeli wszystko zafunkcjonuje na odpowiednim poziomie, to jesteśmy w stanie pokonać w niedzielę Śląsk Wrocław. Nasza liga jest nieprzewidywalna, stąd porażka z outsiderem wcale nie oznacza, że w następnej kolejce nie można pokusić się o wygraną z liderem. Ekstraklasa lubi zaskakiwać, szczególnie po rozgrywkach reprezentacji, a nasz stadion i własna publiczność mogą sprawić, że wynik będzie różny. Dzięki walce i zaangażowaniu wszystko jest możliwe. Jak będzie, zobaczymy już w niedzielę!