Chrapek: Živulić będzie wzmocnieniem dla drużyny

13.09.2019 (14:33) | Claudia Haor
Prezentujemy zapis konferencji prasowej z udziałem Michała Chrapka przed niedzielnym meczem Śląska z Górnikiem Zabrze.


 

Wzrosła liczba środkowych pomocników w drużynie i trener ma duże pole do popisu, jeśli chodzi o obstawienie tej formacji. Myślę, że nie tylko na tej pozycji, ale też na innych, ponieważ wszyscy są zdrowi i to jest duży plus. Drużyna idzie do góry, ponieważ na każdą pozycje przypada po dwóch wartościowych zawodników.

Zakończył się etap tych pierwszych spotkań bieżącego sezonu. Szczerze mówiąc ja osobiście nie odczuwałem tego, że jesteśmy liderem. Dalej ciężko pracujemy i powtarzamy sobie w szatni, że to jest dopiero początek sezonu. Trzeba do tego podejść z pokorą.

Górnik Zabrze, grający u siebie i Górnik na wyjeździe to trochę dwie różne drużyny. Czeka nas ciekawe spotkanie. Jest to dla nas trudny teren, ponieważ dawno tam nie wygraliśmy, ale jedziemy do Zabrza po 3 punkty. Skupiamy się teraz na tym, co do tej pory robiliśmy i to przynosiło efekty.

Patrząc na terminarz przed rozpoczęciem sezonu kłamałbym, mówiąc, że spodziewałem się, że będziemy liderem tabeli. Czekały nas mecze z drużynami, które w poprzednim sezonie były bardzo mocne, wręcz topowe, grające w pierwszej ósemce. Gram kilka sezonów w Ekstraklasie i wiem również, że często trudniej jest wygrać z tymi zespołami uważanymi za teoretycznie słabsze. Teraz myślę, że właśnie w tym momencie musimy pokazać, to co do tej pory, czyli że potrafimy wygrywać z każdym.

Jeśli chodzi o nowych zawodników, to najdłużej jest z nami Diego Zivulic. Po jego grze na treningach widać, że to taka typowa „6” fajnie zabezpiecza środek, a piłka mu nie przeszkadza. Uważam, że to dla nas wzmocnienie. Złapał kontakt z drużyną, na treningach dużo obserwuje i też podpowiada.