Lavicka: Płacheta jest gotowy na mecz z Górnikiem

13.09.2019 (14:50) | Claudia Haor | skomentuj (5)
Prezentujemy zapis konferencji prasowej trenera Vitezslava Lavicki przed niedzielnym meczem Śląska z Górnikiem Zabrze.


 

Mateusz Radecki jest w treningu z drużyną, ale poza tym trenuje też indywidualnie. W zespole mamy wielu zawodników, także młodzieżowców, ale oni trenują z drugim zespołem. Dziś mieliśmy trening taktyczny, a jutro mamy ostatnie zajęcia przed wyjazdem do Zabrza. Jutro podejmiemy ostatecznie decyzje, jaki skład się tam wybierze.

Jestem zadowolony z tego, jak na treningach pracuje Filip Markovic. Jest to profesjonalny zawodnik, pracuje też dodatkowo indywidualnie. Brakuje mu po prostu meczowej praktyki. Mamy taki pomysł, żeby rozegrał jeden może więcej meczów z drugim zespołem, aby nabył tego trybu meczowego. Moim zdaniem on jest gotowy na boisko.

Jesteśmy szczęśliwi, że Przemysław Płacheta nie jest kontuzjowany. Oszczędziliśmy go w meczu z Pogonią i to była dobra decyzja, bo zagrał świetne zawody w reprezentacji Polski U21 – strzelił gola i zaliczył asystę oraz wrócił zdrowy. Miał teraz specjalny program szybkiej odnowy, trenował z drużyną także jest gotowy na spotkanie z Górnikiem. Cieszę się, że pojechał na kadrę, ponieważ pokazał się z dobrej strony, jest podbudowany mentalnie i gotowy na grę.

Skład naszej drużyny jest teraz szeroki, sztab szkoleniowy ma z czego wybierać. Rywalizacja w drużynie jest plusem. Moim zadaniem, zadaniem sztabu szkoleniowego jest wybrać właściwą 20 meczową. Mamy też dużo młodzieżowców, którzy część zajęć treningowych realizują z nami, a część z drugim zespołem. Dla młodych piłkarzy trenowanie z pierwszą drużyną, to zawsze nabywanie doświadczenia. Mamy też przygotwanie pod nich specjalne zajęcia indywidualne.

Cieszę się, że mogliśmy wykorzystać ten czas w przerwie reprezentacyjnej na wyjście integracyjne. Zawodnicy dobrze się bawili w trakcie gry w kręgle. Uważam, że to nie była tylko zabawa, ale też dobrze zrobiony trening. Byliśmy wszyscy razem, mamy nowych zawodników, którzy dopiero aklimatyzują się w zespole. Ważne, żeby utrzymać "chemię" w drużynie.

KOMENTARZE
~Kibol(2019-09-14 22:21:06)
Lechia pięknie roklepała Amica i Korona kontra Wisła również super wynik 1:1 teraz tylko żeby Śląsk to wykorzystał i Craxa zremisowała z Piastem, a zaczniemy umacniać się na górze.
~kibol(2019-09-13 22:39:42)
Jaga kontra poLegła zagrały pod nas, najlepszy z możliwych wyników 0:0, Jaga liderem na razie, ale punktami nam nie odskoczyła, a poLegła w 10 nie doskoczyła (choć ma zaległy mecz jeszcze, ale myślę, że z Płockiem też im nie pójdzie łatwo). Śląsk ma szansę, musi ją wykorzystać i wygrać, bo szczęściu trzeba pomagać, a szans nie wolno marnować. Biegać, walczyć, gryźć trawę - w minionym sezonie, by się utrzymać, a w tym sezonie, by założyć mistrza koronę - to jest możliwe, jeśli tylko Śląsk tego na prawdę chce i to bardzo chce.
~Janoo(2019-09-13 21:35:36)
Mam nadzieję że Żivulic dostanie szansę 10-15 min, Markovic pewnie nie pojedzie ale czytając wypowiedź trenera pewnie najpierw musi się dotrzeć w trybie meczowym w rezerwach, jak się tam dobrze zaprezentuje możliwe że z Zagłębiem będzie już na ławce może wtedy Markovic do środka Placheta z Pichem na skrzydłach i z tyłu Mąka z Zivuliciem i jedziemy po mistrza jesieni
~kibol(2019-09-13 20:14:51)
Krety dziś zaszalały KGHM - Płock 5:0. Tak właśnie trzeba grać - zwłaszcza na swoim stadionie, przed własnymi kibicami, do samego końca, pressing od 1' do 92' i dobić przeciwnika bez oszczędzania się i bez skrupułów. Tzw. derby Dolnego Śląska będą trudnym meczem, efekt nowej miotły u Kretów zadziałał, oby ta euforia i mental roztrzaskały się o Twierdzę Wrocław. Czerwiński dał pokaz, jak należy asystować, trzeba będzie go skutecznie wyłączyć, dziś Płock przegrał walkę w środku, na KGHM chyba przyda się silny Zivulic na 6 z Łabojką na 8, silny Puerto z Gollą, Stiglec w formie... ale 9 i 10 to wielki znak zapytania, może już Markovic i Radecki będą mogli zagrać, choć Pich też się rozkręca. Z tymi "słabszymi" będziemy mieli też wcale niełatwe mecze. Pełna koncentracja od początku do końca, zaangażowanie i bez odpoczynku, bez taryfy ulgowej dobijanie każdego przeciwnika i pressing, walka wygrana w środku - zwłaszcza, że mamy aż 10 pomocników i każdy w formie (lepszej gorszej, ale jest z czego wybierać, jest kim walczyć do upadłego). Śląsku dumnie krocz od zwycięstwa do zwycięstwa, dobra passo trwaj.
~Kibol(2019-09-13 16:05:18)
Oby Płacheta pokazał teraz to samo, co w każde, w meczu z Żabolami. Szybkie skrzydła będą nam potrzebne, gdyby tak Musonda poszedł w ślady Płachety, a Pich potrafił współpracować asystować i/lub wykańczać, odbijać to, co Exposito przytrzymać oraz ze skrzydeł, to byłbym spokojny. To będzie trudny mecz i jeśli Śląsk od pierwszej minuty nie narzuci pressingu, nie strzeli ze dwa gole, to o wygraną będzie trudno, a remis przy obecnym ścisku w górnej 8, nic nie da Śląskowi. Myśląc o ambitnych celach trzeba wygrywać na wyjazdach i dobijać przeciwnika jednocześnie nie popełniając błędów w obronie i w strefie środkowej. Stawiam na 0:2 dla Śląska do 35 minuty i wygraną.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane