Wracamy po przerwie

14.09.2019 (20:50) | Dominik Szpik | skomentuj (2)
Przerwa reprezentacyjna dla fanów klubowej piłki zawsze jest bolesnym przeżyciem. Podobnie było tym razem, gdy zamiast oglądać świetnie punktujący ostatnio Śląsk, poniekąd zmuszeni byliśmy oglądać mizerną grę kadry pod wodzą Jerzego Brzęczka. W niedzielę podopieczni trenera Lavicki wracają do gry i w meczu z Górnikiem powalczą o pozostanie na fotelu lidera ekstraklasy. Transmisja na żywo tego spotkania wraz z dopingiem kibiców oraz komentarzem radiowym dostępna będzie na twitch.com/slasknet.


 

- Skład naszej drużyny jest teraz szeroki, sztab szkoleniowy ma z czego wybierać. Rywalizacja w drużynie jest plusem. Moim zdaniem, zadaniem sztabu szkoleniowego jest wybrać właściwą 20 meczową. Mamy też dużo młodzieżowców, którzy część zajęć treningowych realizują z nami, a część z drugim zespołem. Dla młodych piłkarzy trenowanie z pierwszą drużyną to zawsze nabywanie doświadczenia. Mamy też przygotowane pod nich specjalne zajęcia indywidualne - tak o swojej drużynie wypowiadał się na konferencji trener Śląska. Ilość zawodników w zespole to jedna, z której rzeczy Górnik w szczególności może pozazdrościć wrocławianom. Pion sportowy WKS-u zasługuje na słowa uznania po skompletowaniu kadry na ten sezon, gdyż dawno żaden trener we Wrocławiu nie miał takiego komfortu w doborze składu jak Vitezslav Lavicka. Istotny jest też fakt, że za ilością idzie też jakość. Putnocky wybronił nam kilka punktów, Płacheta może w przyszłości przynieść dobry zarobek dla klubu, Stiglec fenomenalnie przywitał się z ligą podobnie jak Puerto. Jeśli dodamy do tego kilka konkretnych uzupełnień, wychodzi z tego całkiem niezła drużyna z realnymi szansami na walkę o miejsca, premiowane udziałem w eliminacjach do europejskich pucharów. Oczywiście na prawdziwą weryfikację poszczególnych zawodników przyjdzie jeszcze czas, jednak są powody do zadowolenia.

Nie może tego o swojej drużynie powiedzieć Marcin Brosz. W Zabrzu bowiem doszło do prawdziwej rewolucji przed tym sezonem, wskutek czego do zespołu dołączyło aż 11 nowych piłkarzy. Byłoby ich więcej, ale w ostatnim momencie z powrotu do Polski zrezygnował Rafał Kurzawa, który zdecydował się powalczyć o miejsce w składzie francuskiego Amiens. Mimo to trener Górnika nie narzeka na warunki do pracy i próbuje wycisnąć jak najwięcej z tych zawodników, których ma w kadrze.

Przed mecze z Górnikiem wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera Lavicki. Pod znakiem zapytania zostaje tylko forma Mateusza Radeckiego, który, mimo że trenuje na pełnych obrotach z drużyną, dodatkowo realizuje swój indywidualny program treningowy. Ma to pomóc zawodnikowi Śląska w jak najszybszym dojściu do optymalnej formy. Mówi się też o możliwym debiucie Diego Zivulicia, który w końcu jest uprawniony i gotowy do gry.

Niedzielne spotkanie pomiędzy Górnikiem a Śląskiem będzie meczem numer 80 w historii starć obydwu klubów. Bilans jest korzystniejszy dla zabrzan, gdyż wygrali 33 z tych meczów, 25 z nich zakończyło się remisem, a 21 wygrali wrocławianie.

Walka o fotel lidera trwa w najlepsze, jednak na razie to Śląsk patrzy na rywali z góry. Oczekiwania wśród wrocławskich kibiców rosną z meczu na mecz i ciężko już nawet tonować nastroje. Śląsk w końcu da się lubić i chce się lubić, a od piłkarzy zależy, jak długo ten stan rzeczy się utrzyma. My prosimy, żeby ta passa nie kończyła się nigdy, a na pewno, żeby nie zakończyła się na meczu z Górnikiem.

KOMENTARZE
~Mialem sen, piekny sen(2019-09-15 15:22:49)
0:2 Exposito i Mączynski
~jzw(2019-09-15 12:25:38)
Dzisiaj WKS gra w Zabrzu - niech zespół Vitezslava Lavički, Nasz zDolnyŚląsk pokaże tam swoją moc!
~~To my, kibice Śląska, zna nas cała Polska
Za Śląsk, za WKS pójdziemy aż po życia kres.
~~Z Dolnego Śląska Legionów siła
Wrocławia duma i Polski znak
Na meczu fani, trójkolorowi
Wierni od lat WKS Śląsk
~~To my, kibice Śląska, zna nas cała Polska ....
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane