WIDEO: Ruch Zdzieszowice - Śląsk II Wrocław

15.09.2019 (14:06) | Szymon Janiec | skomentuj (2)
Zespół Śląska II poniósł w Zdzieszowicach pierwszą porażkę w sezonie. Jak padały bramki i jak wyglądały najgroźniejsze akcje meczu można przekonać się oglądając skrót z meczu z Ruchem.


 

KOMENTARZE
~kibol(2019-09-16 16:11:36)
@Zbychu Myślę, że chcą. Wierzę, że budują Śląsk na lata, a więc na przykładzie Amica Poznań widzą, że łatwiej jest wchodzić młodym (poziom nie jest zbyt niski, system gry ten sam, te same schematy i ustawienia, taktyka... utrzymywane, jak w 1 drużynie) do składu ekstraklasowego i łatwiej wyeksponować młodzieżowca, sprzedać, ogrywać, wypożyczać, a potem mieć solidnego grajka - wzmocnienie - zwrot kosztów szkolenia itd. Na dzień dzisiejszy tylko Amica ma rezerwy w 2 lidze i zarabia całkiem dobrze na nich oraz skutecznie wprowadza do ekstraklasy. Fakt licencja i utrzymanie 2 ligowych rezerw kosztuje, ale nie inwestując w to, w akademię (kiedy budowa prawdziwego ośrodka akademickiego ???), w swoich wychowanków, nie zbuduje się klubu, który przyciągnie inwestorów, sponsorów i wreszcie porządnego właściciela z kasą i doświadczeniem w marketingu/biznesie sportowym, bo na tym wielu "polskich chudopachołków biznesowych" się już przejechało. Pewien manager sportowy kiedyś dał wywiad w którym stwierdził - jeśli nie masz 2-4 mln euro do stracenia co roku przez pierwsze 5 lat, to nie pakuj się w bycie właścicielem klubu ekstraklasowego, a w lepszych ligach 15-20 mln euro...tylko taka kasa pozwoli mieć klub, który zarabia grą co roku w LE i ma na trybunach średnio 20 tys. widzów na meczu... - jest wiele klubów w Europie, których wartość oscyluje koło wartości rynkowej Śląska Wrocław (9,18 mln euro - a poLegła 27 mln euro), ale dzięki kasie właściciela są znacznie lepiej zorganizowane, przygotowane, zarządzane i mając skład wyjściowy wart, tak jak Śląska Wrocław około 4,7 - 5,05 mln euro - grają co roku w fazie grupowej LE, nie schodzą poniżej pierwszej 3 w swojej lidze, średnio co 2-3 lata grają w LE po spadku z fazy grupowej LM, a dzięki temu mają sponsorów i rozpoznawalną, silną markę. Prosty przykład - Śląsk Wrocław dobrze i agresywnie gra, efekt nikt już nie podchodzi do meczu z nami, jak z leszczem, ostatni mecz - Żabole lękliwie i z kontry grali u siebie przeciw nam, kilka takich meczy, kilka sukcesów w lidze i LE, a klub na lata zostaje podbudowany i w rękach właściciela z kasą staje się solidnym europejskim średniakiem, który przyciąga zawodników i sponsorów, bo kasa robi kasę. Gdybym sam miał z 20 mln rocznie i MiG Wrocław nie konstruowałaby kretyńskiej umowy sprzedaży, to kupiłbym Śląsk Wrocław i w 5 lat zbudowałbym liczącą się w LE markę ;)
Zbychu (2019-09-15 23:15:00)
A jednak rezerwy dalej liderem!
(porażka FHG w Bielsku)
Pytanie:
Czy dyrekcja naprawdę chce awansu??
(kasa....)
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane