Lavicka: Szanujemy punkt

15.09.2019 (21:07) | Drom | fot. Paweł Lipnicki | skomentuj (6)
Czy trener Lavicka był zadowolony z postawy drużyny w Zabrzu? Poniżej zapis wypowiedzi szkoleniowca z konferencji prasowej po meczu z Górnikiem.


 

Na ile trenerowi pokrzyżowało plany wypadnięcie w ostatniej chwili Krzysztofa Mączyńskiego?
Krzysiek jest kapitanem. Miał małe problemy w tygodniu w związku z przeciążonym kolanem. Przyjechał z nami do Zabrza, ale nie był gotowy do gry. Wspierał chłopaków, choć nie był na boisku.

Dzisiaj kolejny mecz Exposito bez liczb, młody Szczepan moim zdaniem dał więcej drużynie. To kolejny mecz, w którym Szczepan pokazuje się z lepszej strony, a Exposito nie daje za bardzo argumentów, żeby grać.
Chcemy, żeby napastnicy mieli bramki i asysty. Zarówno Erik, jak i Daniel byli bliscy zdobycia bramki. To mogło przeważyć losy meczu, nie udało się, ale pracowali. Brakuje nam jakości i efektywności w ostatniej fazie akcji, ale obydwaj pracowali na boisku.

Ma Pan pretensje do Płachety o nieskuteczność?
Tak jak mówiłem o napastnikach, podobnie dobrą sytuację miał Płacheta i był blisko bramki. Wykorzystał swoją szybkość, wiemy wszyscy, że to jego atut, ale brakuje mu doświadczenia w ostatnim momencie. Po tym jak wyszedł sam na sam z bramkarzem, była tam możliwość skończyć to lepiej. Ogólnie dzisiaj jestem zadowolony z tego, jak wyglądała nasza gra. Szczególnie w pierwszej połowie dobrze kontrolowaliśmy grę, mieliśmy dużo odbiorów w średnim pressingu. Dobrze utrzymywaliśmy się przy piłce. Nie jestem zadowolony z naszej efektywności.
Szanujemy punkt, wiemy jak trudno gra się z Górnikiem każdej drużynie.

Czy spodziewał się Pan, że Górnik będzie grać defensywnie i nastawiać się na kontry, choć był gospodarzem?
Chcieliśmy grać aktywnie w obronie i ataku. Z tej aktywnej obrony odbieraliśmy dużo piłek w wysokim i średnim pressingu, co otwierało nam przestrzenie na szybkie przejście do ofensywy. Górnik nam nieco ustąpił w środku pola i czekali na szybki kontratak. Nasza defensywa dzisiaj pracowała jednak bardzo dobrze.

KOMENTARZE
wojak5036(2019-09-16 20:16:34)
Nie wiem jakim cudem Erik Niestrzelito znalazł się w Śląsku z 3 letnim kontraktem. Mam nadzieję że istnieje w nim jakiś zapis o bezkosztowym rozwiązaniu kontraktu jeśli się nie sprawdzi w drużynie. Proponuję sprzedać go Po-Ległej Farszawa za 1 mln$ jeśli do końca rundy jesiennej nie zacznie strzelać bramek.
~kibol(2019-09-16 14:41:03)
Zgrywać drużynę dalej ze sobą, każdy na maksa dawać z siebie to, co ma najlepsze, co jest jego atutem, a sztab trenerski zarządzić codziennie trening dodatkowy - strzelecki dla Picha, Exposito, Szczepana, Płachety, Musondy, bo tak gwoli prawdy, to każdemu niewiele brakowało w tym meczu, abyśmy pisali o nim, że wreszcie się przełamał, że zwycięstwo to jego zasługa, że fajnie to strzelił...no brakło niewiele Szczepan odrobinę silniej, Płacheta troszkę opanowania, Pich dokładniej, Musonda szybciej i przy słupkach, nie w środek bramki, Exposito więcej walki o miejsce w polu karnym, cwaniacko daj się sfaulować, wykorzystaj wzrost i technikę - po prostu facet nie bój się fizycznej polskiej ligi, pokaż technikę, drybling, schematy i idź na przebój - na pałę w pole karne i dobijaj strzały Picha. Uważam również, że Chrapek powinien spróbować bić wolne na Exposito i Płacheta również choć raz bić rogi na Exposito lub Szczepana. Nie jest źle, brakuje tego ostatniego szlifu, aby Śląsk błyszczał, jak brylant (jest diamentem dobrze przygotowanym przez Lavickę i resztę sztabu trenerskiego, a nawet Sztylka robi kawał dobrej roboty), no jest niedosyt, jest żal po takim meczu, że jak Paprykarze, chociaż te 0:1 nie było...
~Napalm(2019-09-16 12:28:47)
Pomijając kibiców Górnika, każdy był zadowolony z gry Śląska, ale nie z wyniku. Powinno być 3:0 dla WKSu, jak nie lepiej.
~wks47(2019-09-16 07:40:05)
Na trudnym terenie pokazaliśmy kawał dobrego futbolu. To tylko dowodzi tego, jak dobrze zostały przepracowane te 2 tygodnie.
Zbychu (2019-09-15 23:07:57)
Nie wolno przegrać meczu którego nie da się wygrać. Pragmatyczne. W ostatecznym rachunku takie punkty często są ultra ważne.
Ps/ Dynamika jest pozytywna. Gra coraz lepsza. Zwycięstwa i punkty będą logiczne.
~Bartłomiej C.(2019-09-15 22:44:09)
Dopóki nie będzie konkretnego egzekutora z przodu, to niestety, ale ogromna szansa jaką daje ten sezon, zostanie zaprzepaszczona. Działacze, rozglądajcie się za napastnikiem, a Erika Partoli-to ześlijcie do rezerw.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane