Co słychać u zgód?

17.09.2019 (13:03) | ADana | skomentuj (0)
Po przerwie reprezentacyjnej do ligowych zmagań wróciły nasze zgody. Komu dwa tygodnie wolnego pomogły, a komu zaszkodziły? O tym w najnowszym „Co słychać u zgód?”.

Lechia Gdańsk

Gdańszczanie odnieśli swoje drugie ligowe zwycięstwo z rzędu. Po pokonaniu mistrza Polski przed przerwą reprezentacyjną teraz przyszła pora na wygraną z Lechem Poznań. Bramki dla Lechii strzelili Sławomir Peszko i Michał Nalepa. Trzy punkty zainkasowane przeciwko zespołowi z Wielkopolski pozwoliły awansować podopiecznym trenera Piotra Stokowca na szóste miejsce w tabeli. Obecnie ich przewaga nad dziewiątą drużyną PKO BP Ekstraklasy wynosi dwa punkty.

Następny mecz: 21.09. POLSKA: PKO BP Ekstraklasa – Kolejka 9
17:30 Lechia Gdańsk – Korona Kielce (CANAL+ Sport)

Miedź Legnica

Po dwóch tygodniach przerwy do ligowych zmagań wróciła Miedzianka. W pierwszym spotkaniu po przerwie reprezentacyjnej legniczanie zremisowali na własnym boisku z Olimpią Grudziądz 2:2 pomimo tego, że w 15. minucie przegrywali już 0:2. Bramki, które pozwoliły Miedzi zdobyć jeden punkt strzelił były gracz Śląska Wrocław Paweł Zieliński oraz Marquitos. Po ośmiu rozegranych meczach drużyna z Legnicy ma 14 oczek i zajmuje szóste miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Tyle samo punktów co Miedź ma czwarta Warta Poznań, piąty GKS Jastrzębie (jeden mecz rozegrany więcej) oraz siódme Podbeskidzie B-B.

Następny mecz: 18.09. POLSKA: Fortuna 1 Liga – Kolejka 8
19:30 Podbeskidzie B-B – Miedź Legnica

Motor Lublin

Lublinianie wygrali drugi ligowy mecz w tym sezonie. Tym razem trzy punkty zainkasowali na boisku Wisły Sandomierz, którą pokonali 2:0 po bramkach dwóch Michałów Grunta i Michoty. Oba gole padły w drugiej części spotkania. Komplet oczek zdobyty w ostatnim spotkaniu pozwolił oddać się Motorowi na odległość trzech punktów od strefy spadkowej.

Następny mecz: 21.09. POLSKA: III Liga – Grupa IV – Kolejka 9
12:00 Jutrzenka Giebultow – Motor Lublin

Opawa

Opawianie przegrali już szóste ligowe spotkanie w tym sezonie. W ostatniej kolejce 1. Ligi lepsza od Opawy okazała się Sigma Ołomuniec, która wygrała u siebie 2:0. Porażka sprawiła, że nasza czeska zgoda spadła na ostatnie miejsce w tabeli i zajmuje je z dorobkiem siedmiu punktów. Do miejsca pozwalającego uciec z grupy spadkowej traci natomiast tylko trzy oczka.

Następny mecz: 21.09. CZECHY: 1. Liga – Kolejka 10
16:30 Opawa – Liberec