Piłkarze w Przylądku Nadziei

17.09.2019 (17:40) | Drom | fot. Dawid Antecki / slaskwroclaw.pl | Śląsk Wrocław | skomentuj (0)
Śląsk Wrocław od początku sezonu udostępnia miejsce na koszulkach Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Kolejną formą współpracy były odwiedziny podopiecznych Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu przez piłkarzy WKS-u.


 

Robert Pich, Piotr Celeban i Mariusz Pawelec spotkali się z małymi pacjentami i wręczyli im upominki. Wśród nich znalazły się także specjalne rysunki przygotowane przez dzieci z Przedszkola nr 23. Zawodnicy spotkali się także z Alicją Chybicką, kierownikiem Kliniki, której przekazali koszulkę oraz zaproszenie na mecz z Zagłębiem Lubin.

Wrocławski klub od dłuższego czasu wspiera „Przylądek Nadziei”, m.in. część dochodu ze sprzedaży kubków z herbem Śląska przekazywana jest właśnie na ten cel.Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” od 28 lat pomaga dzieciom chorym na raka. Przez ten czas wsparła kilkanaście tysięcy chorych na nowotwory z całej Polski. Fundacja pomaga małym pacjentom wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej – Przylądek Nadziei. Nowa siedziba kliniki powstała z jej inicjatywy i dziś stanowi największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Lekarze oraz pielęgniarki każdego roku walczą tu o życie 2 tysięcy dzieci przyjeżdżających do Wrocławia na leczenie z całego kraju.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane