Łazarowicz: Jestem mocny mentalnie

19.09.2019 (07:09) | Szymon Janiec | fot. Rafał Sawicki | skomentuj (1)
Po wygranym spotkaniu 1/16 Okręgowego Pucharu Polski przeciwko Orłowi Pawłowice udało nam się zamienić kilka słów z Mikołajem Łazarowiczem. Dla jednego z najbardziej doświadczonych piłkarzy drugiej drużyny Śląska był to dopiero pierwszy mecz w sezonie, choć nie wydaje się, aby znacząco przegrywał rywalizację sportową.


 

Jak wrażenia po twoim pierwszym meczu w tym sezonie?
Tak naprawdę to był mecz bez historii. Na pewno go wybiegaliśmy. Szkoda, że w sezonie zaczynam grać w pucharze, a nie w lidze, ale zagrałem w końcu 90 minut po dłuższym czasie i myślę, że było wszystko w porządku. Ważne, że obyło się bez kontuzji na takim boisku.

Chcieliście trochę wyrównać siły na boisku tą szybką czerwoną kartką? (śmiech)
Akurat my wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy mecz. Znaliśmy większość zawodników stąd. Niestety taka historia się ułożyła. Trzeba walczyć do końca w dziesięciu, w dziewięciu, nawet w ośmiu czasem trzeba grać. Charakter i tyle.

Ciebie to bardzo boli, że straciłeś miejsce w składzie? W tamtym sezonie grałeś dużo.
Pewnych rzeczy się w tym klubie nie przeskoczy. Ja mam jeszcze kontrakt, chcę trenować, daję z siebie wszystko. Na razie nie gram w meczach, ale czekam na swoją szansę. Może w końcu ją dostanę, a wtedy ważne, żebym umiał ją wykorzystać.

Nie miałeś w wakacje takich myśli jak Mateusz Młynarczyk, który chciał poszukać sobie innego klubu?
Myśli może miałem, ale miałem też w Śląsku rozmowę. Powiedziano mi, że chcą, abym tu został i tak właśnie postanowiłem. Dobrze mi w klubie, świetnie się rozumiem ze wszystkimi kolegami. Myślę, że jak teraz nic nie zagram to trzeba będzie zmienić otoczenie, bo zależy mi na regularnej grze. Ciężko się cały tydzień mocno i intensywnie trenuje, żeby podczas meczu trzeba siedzieć na ławce czy na trybunach. Głowa może wtedy trochę siadać. Ale ja myślę, że jestem bardzo mocny mentalnie.

KOMENTARZE
~kibol(2019-09-19 13:33:41)
"Pewnych rzeczy się w tym klubie nie przeskoczy." - i wszystko w temacie "akademii" Śląska Wrocław i gry w rezerwach. No i formacja defensywna coraz słabsza i będzie jeszcze słabsza, a i ofensywa... Ważne, że grają ci, którzy mają załatwione granie. Poczekamy, zobaczymy, czy stanie się to, co wiem, że się ma stać...
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane