Łabojko: Musimy się bardzo zmobilizować

19.09.2019 (10:04) | Marcin Polański/Claudia Haor | własne | skomentuj (2)
Poniżej prezentujemy zapis konferencji prasowej z udziałem Jakuba Łabojki.


 

Kadra jest szeroka. Szczególnie na środku pomocy występuje rywalizacja w zespole. Myślę, że dzięki tej rywalizacji jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Podnosimy swoje umiejętności, ponieważ na każdym treningu każdy musi dawać z siebie 110%, żeby wychodzić w podstawowej 11 na mecz ligowy.

Jeśli chodzi o pytanie o mój zagraniczny wyjazd, to najpierw musi pojawić się oferta od klubu, który chciałby mnie pozyskać. Na razie taka propozycja się nie pojawiła, więc nie mogę mówić, czy byłbym na to gotowy, czy nie. Dopiero miniony sezon spędziłem po raz pierwszy w Ekstraklasie – rozegrałem 21 spotkań. Obecne rozgrywki zacząłem na ławce, teraz jestem w podstawowym składzie, ale w związku z tą rywalizacją, jaka jest w zespole, to łatwo w z tego składu wypaść, także trzeba być cały czas gotowym, pokazywać na treningu, że aspiruje się do gry w podstawie. Dopiero, jak rozegram kilkadziesiąt meczów w Ekstraklasie, zdobędę doświadczenie, być może wtedy pojawią się plany zagranicznego wyjazdu.

Musimy się bardzo zmobilizować na mecz z Zagłębiem. Wiem, że w tej drużynie zmienił się trener, ale oni ostatnio wygrali wysoko z Płockiem (5:0) i są teraz na fali.
Filip Starzyński to zawodnik bardzo dobry technicznie, będziemy musieli na niego uważać. Jeśli będzie mi dane zagrać przeciwko niemu, to będę starał się go przypilnować, żeby nie rozwinął skrzydeł na boisku. Uważam go za najważniejszy punkt Zagłębia.

Staramy się grać wysokim pressingiem, przez co mamy dużo odbiorów na połowie przeciwnika. Jest to ryzykowne oczywiście, ale tym sposobem można szybko zdobyć bramkę, dlatego korzystamy z tego. Ja staram się wykorzystywać te cechy i umiejętności, które pozwalają mi na częste odbiory piłki.

KOMENTARZE
~kibol(2019-09-20 13:54:28)
Oczywiście na zero z tyłu, a z przodu gole ;)
~kibol(2019-09-19 13:27:28)
Rozsądna wypowiedź, najpierw najeży coś osiągnąć w ekstraklapie, zanim zacznie się "podbój" zachodu, czy też wschodu, zbyt wielu po jednym sezonie wyjechało i słuch o nich zaginął. Brawo Łabojko, za ambicje i powodzenia, życzę Ci, jak każdemu ze Śląska meczu na zero i goli - na chwałę Śląska.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane