Telefon do rywala: Zagłębie Lubin

20.09.2019 (17:50) | Szymon Janiec | skomentuj (1)
Wielkimi krokami zbliża się mecz Śląska z Zagłębiem Lubin. Derby Dolnego Śląska zawsze elektryzują kibiców obu drużyn. Przed nadchodzącym spotkaniem staramy się zebrać dla was tyle informacji, ile tylko jest możliwe. Tym razem zapraszamy na najnowszy odcinek Telefonu do rywala.


 

Niestety, znalezienie dziennikarza poświęcającego swój czas drużynie Zagłębia to trudne zadanie. Jeszcze trudniej takowego przekonać, aby powiedział kilka słów dla portalu poświęconego Śląskowi. Z powodu tych wszystkich problemów natury technicznej, o opinię przed meczem poprosiliśmy dziennikarza Przeglądu Sportowego, bacznego obserwatora dolnośląskiej piłki, dobrze znanego każdemu kibicowi Śląska - Michała Guza.

- Bardzo trudno przewidywać formę Zagłębia, bo drużyna i klub są świeżo po przewrocie pałacowym. Odwołano prezesa, zmieniono trenera, a Martin Ševela ma mniej czasu na pracę przed jednym z najważniejszych dla Zagłębia meczów w rundzie, niż by pewnie chciał. Logika podpowiada, że jeśli zatrudniać nowego trenera - to najlepiej w trakcie przerwy na reprezentację, kiedy będzie czas na poznanie zespołu i popracowanie z nim. Obraz jeszcze zaciemnia niedawne 5:0 z Płockiem, osiągnięte pod dowództwem tymczasowego szkoleniowca Pawła Karmelity. Ani Zagłębie nie jest aż tak silne, by regularnie wygrywać tak wysoko, ani aż tak słabe, by jeszcze długo plątać się w dolnych rejonach tabeli.

I faktycznie, Zagłębie w poprzednim sezonie potrafiło zaskakiwać ładnym stylem gry i dobrymi wynikami. Kadra zespołu nie zmieniła się też chyba na tyle, aby nagle stał się on ligowym średniakiem, walczącym jedynie o obecność w górnej ósemce tabeli. Nasz rozmówca także zwrócił na to uwagę.

- Zagłębie ma sporo dobrych piłkarzy, którzy na dłuższą metę doprowadzą ten zespół na lepsze miejsce, niż to, w którym znajduje się obecnie. Na razie problem w tym, że albo, patrząc w przekroju ośmiu kolejek, obniżyli oni w porównaniu do poprzedniego sezonu loty (świetny w rozgrywkach 2018/19 Damjan Bohar), albo weszli w sezon słabo, gdyż nie byli do niego optymalnie przygotowani i dopiero teraz zaczynają pokazywać pazurki (Saša Živec).

W Lubinie przywitano latem kilku nowych zawodników, mających wnieść do drużyny nową jakość. Trochę martwić kibiców Zagłębia może fakt, że nie stanowią oni o sile zespołu. Wyjściowy skład w porównaniu do poprzedniego sezonu uległ ledwie zauważalnym zmianom, co dało możliwość rozwoju młodym zawodnikom. Świetnie w sezon weszli choćby Szysz i Poręba, którzy już zdążyli się pokazać z bardzo dobrej strony w poprzednich meczach. Po co w takim razie było sprowadzać nowych zawodników do Zagłębia, produkującego sobie młodzież na poczekaniu?

- Poza Živcem wkład nowych zawodników w grę jest minimalny. Wielkim rozczarowaniem jest na razie Rok Sirk, który miał być alternatywą dla Tuszyńskiego. Patryka już w Lubinie nie ma, a Sirk prawie nie podnosi się z ławki. O pozostałych (Suljić, Tajti) trudno cokolwiek mówić, bo nawet jeszcze nie zadebiutowali. Niedawne przywrócenie Kamila Mazka do pierwszej drużyny to jasny sygnał: na tę chwilę nie domagamy, wszystkie ręce na pokład.

W Lubinie kibice liczą na trzy punkty. Nie może być inaczej, w końcu zwycięstwo nad odwiecznym rywalem zawsze smakuje bardziej. Ekstraklasa rządzi się swoimi prawami, nie zawsze idącymi w parze z logiką, ale Śląsk zdaje się mieć zdecydowanie więcej argumentów, przemawiających na ich korzyść. Już w sobotę przekonamy się, czy w Zagłębiu zadziała efekt nowej miotły, czy Śląsk będzie mógł dalej cieszyć się z serii meczów bez porażki. Michał Guz, poproszony przez nas o wejście w rolę jasnowidza i przewidzenie wyniku meczu, odpowiedział krótko:

- 1:0 dla Śląska.

I oby miał rację!

KOMENTARZE
~luk2902(2019-09-21 03:16:20)
Krety zarówno w ekstraklapie jak i w 3 lidze tam gdzie każdy szanujący się kret być powinien...
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane