Trzy odcienie CLJ

23.09.2019 (11:10) | Jacko | fot. Paweł Kot | skomentuj (0)
W centralnych Ligach Juniorów zespoły Śląska zagrały ze zmiennym szczęściem, notując wygraną, remis i porażkę.

Juniorzy starsi (CLJ U18, trener Pietraszewski) przegrali w Kielcach z Koroną 1:2. Był to pojedynek aktualnego Mistrza w Wicemistrzem Polski. Śląsk wystąpił bez swojego najlepszego strzelca Kacpra Głowieńkowskiego, a trener dokonał kolejnych eksperymentów w obronie – debiut zaliczył m.in. Mateusz Stawny. Mecz stał na dobrym poziomie, jedyną bramkę dla Śląska zdobył Mamis.

Skład Śląska: Tysiak, Mojka, Wiktor Wawrzyniak, Stawny, Konopacki, Konstanty (D. Bąk) , Stupieńko, Trochanowski (R. Bąk), Mikołaj Wawrzyniak, Mamis, Szmigiel.

Bardzo dobry mecz kibice mogli obejrzeć na stadionie przy ul Oporowskiej, gdzie Śląsk U17 (trener Wołczek) zremisował z Ruchem Chorzów 2:2. Spotkanie rozpoczęło się nie po myśli Wrocławian – już w pierwszej minucie sędzia podyktował karnego dla gości, którego na bramkę zamienił Lipp.
Obie drużyny często stwarzały groźne okazje pd bramką rywala - w Śląsku: Michalski, Jakubiak, Matuszewski) . W 23 minucie Matszewski bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania. W 2. polewie jednak Grzyb dał Ruchowi ponowne prowadzenie. Śląsk starał się doprowadzić do wyrównania - idealne okazje mieli Jakubiak, Dachnowski, Matuszewski, Michalski.
Wreszcie, w 78 minucie wprowadzony niedawno na boisko Lisiecki po szybkiej kontrze pokonał bramkarza Ruchu. Ten sam zawodnik w końcówce mógł dać Śląskowi zwycięstwo, ale zabrakło precyzji.

Skład Śląska: Budzyński Gerstentein, Grabowski, Wróbel, Wyrzykowski, Łyszczarczyk, Matuszewski, Dachnowski, F. Michalski, Jakubiak oraz Wysiński, Kurowski, Wiśniewski, Gurgul, Lisiecki.

W CLJ U15 Śląsk (trener Bartyzel) pokonał Falubaz Zielna Góra 6:1 i podobnie, jak o rok starsi koledzy, zajmuje w tabeli pozycje wicelidera.
Bramki strzelali Sikora 3 oraz Seremet, Borys i Kowalski.

Skład Śląska: Lipiec, Okulicz, Kozaryn, Galuba, Borys, Goszczyński, Kowalski, Bujczek, Marciniszyn, Seremet, Sikora, Wołczek oraz Kmiecik, Lipiński, Maszkowski.